Skocz do zawartości

Mysz do FPS


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

Witam, po niefortunnym upadku myszki o ścianę jestem zmuszony do zakupu nowej. Budżet im taniej tym lepiej.

 

 

§  Budżet: do 300pln

§  Jakiej myszki obecnie używasz: steelseries kana (ta się zepsuła i bardzo niewygodna była), narze mam A4Tech Bloody V7m( mogła by być większa)

§  Jaką masz obecnie podkładkę: jakaś zwykła (esperanza gumowo-tkaninowa)

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: nie wiem

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS:  myślę że z 15-20cm

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): apex, pubg, teraz zamierzam cod warzone no i WOT

§  Ile przycisków używasz w myszce: 4

§  Chwyt: fingertip grip,

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: cala dłoń:19,5-20 cm; do kciuka 14 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: poprzednia była niewygodna

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): żeby się kabel mi nie plątał bo w tej a4 tech to masakra

Link to post
Share on other sites

Korzyści z niskiej wagi, są nieocenione - G502 to mysz do okazjonalnego gierczenia, w RTS.

Optowałbym za modelami opisanymi w tym wątku: https://bit.ly/3cy0eb9 - Kone Pure Ultra, MM710, Sharkoon Light² 200 oraz Xtrfy M4.

 

"A4Tech Bloody V7m( mogła by być większa)"

"Fingertip-grip" to chwyt dla którego chwytliwość jest pierwszorzędnym kryterium, tuż za wielkością myszy, która powinna uplasować się w kategorii myszy pomniejszych - łatwość w poruszaniu, jesteś pewien swojego chwytu?

Link to post
Share on other sites

Dla chwytu "claw-grip" - tak, wciąż są to należyte możliwości.

"Palm-grip" wraz z dłonią 20cm, to problematyczny aliaż, niemalże każda mysz nie zapewni akuratnej ergonomii.

Naturalna już jest skłonność dłoni, do wariacji chwytu w takiej sytuacji, której zbiorem jest chwyt "palmo-claw".

Link to post
Share on other sites

ok wiec z tych myszek co zaproponowałeś to najbardziej z wyglądu przemawia do mnie w kolejności:

Roccat Kone Pure Ultra

XTRFY M4

Sharkoon light 2 200

mm710

jeszcze doczytałem o tych myszkach

rival 600 (wyglad na równi z roccat)

glorious model d, (wygląd pomiędzy xtrfy a sharkoon)

więc który z tych modeli wybrać?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pierwszorzędnie - Glorious Model D, ze względu na niską wagę.

Rival 600, to model który byłby trafniejszy dla ergonomii, jednakże beneficjum wiodące myszy Glorious, jest bezsprzecznie priorytetowe.

 

Pozostałe modele, to myszy nieadekwatne dla wytłuszczonego chwytu, za krótkie by swobodnie je chwycić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...