Skocz do zawartości

Zasilacz ok 400zl


Recommended Posts

Witam!

 

Wielkimi krokami zbliza sie zmiana kompa i tu pojawia się bardzo ważne pytanie, chodzi o zasilacz konfig kompa to

i7 2600k

2x Radeon HD 6970

 

Potrzebuje do tego konkretny model pod Crossfire 2x6970, uprzedzam ze w gre nie wchodzi XFX bo w sklepie w ktorym bede kupowal ich nie ma.

 

Dziekuje za opinie

Link to post
Share on other sites

Ja też chciałbym coś zaproponować:

1. Corsair TX850 V2

- recka

- link do sklepu

 

2. FSP Aurum Gold 700 (wersja 750 ma dodatkowo odpinane kable, jednak to ten sam PSU)

- recka

- link do sklepu

 

3. Corsair GS800

- recka

- link do sklepu

 

Osobiście wybrałbym pierwszy z podanych. Jak napisali w recencji - nowa wersja modelu TX od Corsair to zupełnie inny zasilacz (oczywiście z korzyścią dla niego).

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites
@UP Rzeczywiście podane przez Ciebie PSU nadawałyby się doskonale, jednak przekroczyłeś budżet założyciela tematu. Pogrzebałem na forach i znalazłem info, że komuś CF z dwóch HD6970 śmigało sprawnie na TX750, więc chyba każdy dobry zasilacz o większej mocy nie powinien mieć problemu. Przynajmniej tak mi się wydaję. Dlatego zasugerowałem Corsair TX850 V2 Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

@UP Rzeczywiście podane przez Ciebie PSU nadawałyby się doskonale, jednak przekroczyłeś budżet założyciela tematu.

 

osz... jakoś mnie minęło, że do czterech stówek, nie taki budżet na zasilacz do takiego zestawu mieści mnie się w światopoglądzie

 

w takim razie drogi autorze, czyś ty na głowę upadł? wydałeś ponad 2k na karty graficzne i chcesz budżetowy zasilacz...

 

 

 

Pogrzebałem na forach i znalazłem info, że komuś CF z dwóch HD6970 śmigało sprawnie na TX750

 

a chwalił się jak długo mu śmiga? taki zestaw przy pełnym obciążeniu łyknie z 700W, a gdzie miejsce na OC? poza tym zasilacz cały czas na pełnych obrotach może któregoś dnia powiedzieć "pi....le nie robię" także nawet jak ma to być coś "słabszego" to 850W minimum

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

(...) także nawet jak ma to być coś "słabszego" to 850W minimum

 

Dlatego zaproponowałem TX850 V2. Zachwalali go na hardwaresecrets. Podejrzewam, że ktoś tu wyżyłował się strasznie na pozostałych komponentach i dlatego teraz prosi o pomoc w doborze budżetowego PSU. Tak czy inaczej myślę, że zaproponowana przeze mnie zasiłka powinna być jak znalazł.

Link to post
Share on other sites

Wobec tego co widzę doprecyzuję, nie kupuję poki co dwoch radków, kupuję jednego natomiast drugiego planuję dokupić za około rok, chcę być na tę dokładkę jednak przygotowany już teraz, jeżeli uważacie że 400zł za zasilacz do CF z 2x6970 to za mało proszę o najlepsze rozwiązania, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała dodatkowe fundusze się znajdą

Link to post
Share on other sites

To zmienia postać rzeczy. W przypadku tak mocnego CF nie warto oszczędzać na tak ważnym podzespole jak zasilacz. W takim razie najtańszym PSU, który mogę śmiało polecić jest Corsair HX850. Kosztuję ~550zł. Ma certyfikat Silver i rozłączalne wtyczki. Moim zdaniem będzie idealny i za przyzwoite pieniadze. Kolejnym godnym polecenia jest SeaSonic X-760, o którym wspomniał drachenfeles. Ma certyfikat gold (najwyższa sprawność), jest modularny i powstał z myślą o multiGPU. Na koniec z czystym sercem polecam OCZ Z-850. Jest on tańszy od wyżej wymienionych a porównywalny do Corsair HX850. Najlepszym wyborem byłby XFX Black 850W, bo jest najtańszy a równie mocny co konkurencja (bebechy Seasonic), ale skoro w tym sklepie nie mają tej marki...

 

W skrócie:

1. Corsair HX850: ~550zł, Silver, modularny

2. Seasonic X-760: ~570zł, Gold, modularny, najsprawniejszy z całej trójki

3. OCZ Z-850: ~520zł, Gold, modularny, porównywalny do Corsair HX850, ale nieco głośniejszy przy maksymalnym obciążeniu

 

Każdy z wyżej wymieniony sprawdzi się idealnie. Ja osobiście brałbym najtańszy. Pzdr

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...