Skocz do zawartości

OCZ vs. Corsair vs. XFX


Który wybrać?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który zasilacz będzie najodpowiedniejszy?

    • Corsair CMPSU-600CXEU(221zł)
      3
    • OCZ Fatal1ty 550W(232zł)
      1
    • OCZ StealthXStream 2 600W SLI(201zł)
      5
    • XFX Core 550W(219zł)
      8


Recommended Posts

Witajcie.

Prosiłbym Was o wybranie najodpowiedniejszego zasilacza do mojej przyszłej konfiguracji tzn. za jakiś miesiąc bądź dwa planuję kupić AMD Phenom II X4 965 i nVidia GeForce GTS450 1GB(od Gigabyte). Planuję OC ale tylko do testów, tak to będzie chodzić na standardowych zegarach. W ankiecie są moi czterej kandydaci jeżeli ktoś będzie miał coś innego to jestem otwarty budżet to 250zł. Czytałem jeden z wcześniejszych tematów i widziałem, że dużo osób polecało tego XFX. Tak więc czekam na odpowiedź.

 

MÓJ KONFIG(obecny):

AMD Athlon X2 7750+

Gigabyte GA-MA770-UD3 Rev. 2.0

2x2GB Kingston 800MHz

Gigabyte GeFroce 9500GT 1GB ver.OC

Samsung SpinPoint F1 320GB

Logic 500W

napęd LG

Windows 7 Home Premium 64bit

 

PRZYSZŁY KONFIG:

AMD Phenom II X4 965

Gigabyte GA-MA770-UD3 Rev. 2.0

2x2GB Kingston 800MHz

Gigabyte GeForce GTS 450 1GB DDR5/128b PCI-E OC

Samsung SpinPoint F1 320GB

???

napęd LG

Windows 7 Home Premium 64bit

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez neverwinter210
Link to post
Share on other sites

Ja mam zaufanie do firmy Corsair. Sam mam VX550, a u brata siedzi AX500 i obaj jesteśmy bardzo zadowoleni. Ciche i stabilne.

 

A jeśli mogę Ci jeszcze coś doradzić, to nie bierz 965, a 955 - oba mają odblokowane mnożniki. Jedyne czym się różnią to to, że ten pierwszy ma standardowo ustawiony mnożnik o jedno oczko wyżej niż 955.

Pamięci chyba musisz brać DDR3 (ale nie jestem pewien).

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Saiya-jin - nie musi DDR3 bo Phenom 955 ma kontroler DDR2/DDR3 , dokładnie tak nie warto dopłacać do 965 bo praktycznie nie rożni sie niczym to tak jak byś w Phenom 955 z mnożnika x16 dał x17 i sprzedawał go o 100 zł drożej..
Link to post
Share on other sites

A ja jestem za OCZ SXS2. Wydajny, bardzo cichy, o dużej sprawności. Da radę nawet ze SLI/CF ze średniaków typu GTX460/HD6850, więc i jedną mocna kartę uciągnie. Wcale tak drastycznie nie odbiega od Innych producentów a ewentualne różnice jakościowe dla zwykłego użytkownika są niezauważalne.

E:

Co do reszty to weź Phenoma 955 a zaoszczędzoną kasę dołóż do lepszej karty graficznej, Może uda się trafić GTX460 albo HD6850, które są wydajniejsze od przeciętnego GTS450. Taki konfig będzie wydajniejszy niż 966 i GTS450.

Edytowane przez SP1DER987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na odpinanych kablach mi tak bardzo nie zależy. Najbardziej zależy mi na tym aby ten zasilacz posłużył mi jak najdłużej i był w miarę cichy.

 

Ja od siebie proponuje

 

Seasonic M12II-520 520W 80 Plus Bronze Cena:295zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=32329

 

Ten zasilacz może i jest dobry ale cena jest zbyt wysoka.

Edytowane przez neverwinter210
Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o karte graficzna, to: http://www.gral.pl/Sapphire+HD5830+1024MB+PCI-E_197.html jest bardzo oplacalna. Tego gtsa zje na sniadanie, a budzet niewiele musialbys naciagac.

jak wezmiesz procka phenom II 955, to pare groszy Ci zostanie.

ewentualnie: http://www.gral.pl/Vertex3D+HD6790+1024MB+PCI-E_061.html tez szybsza

XFX 550 W tez jest ponizej Twojego maksymalnego budzetu, wiec raczej starczy na lepsza grafe.

no chyba ze sie uparles na nvidie bo potrzebujesz CUDA do czegos tam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Tu jest w jeszcze lepszej cenie. Co prawda nie mają jej na stanie ale może jest możliwość zamówienia

http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd5830-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,22638.html

Edytowane przez SP1DER987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie upieram się przy nVidii, ale do tej pory miałem tylko w swoim komputerze GeForce'y zaczynając od GeForce 3 Ti200 poprzez GeForce 7600GT i teraz 9500GT. Znalazłem jeszcze takiego HD6790 KLIK. Wracając do zasilacza zakup planuję jutro jak na razie jestem skłonny kupić XFX Core 550W.

Link to post
Share on other sites

to juz lepiej tego 5830, cena ta sama a wyadjnosc wyzsza.

 

Jaka tam wyższa wydajność? W jednej grze będzie 1fps więcej, w drugiej grze będzie 1 fps mniej. Wydajność praktycznie ta sama. A jednak nowszą kartę potem trochę łatwiej sprzedać i mniej się na tym straci.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...