Skocz do zawartości

Komputer bardzo głośno chodzi...


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie nie dawno zakupiłem komputer o takich parametrach : https://prnt.sc/rqub8n

I problem mam tego typu że bardzo głośno chodzi. A jak nagrywam na mikrofonie novox nc1 to wszysstko cały szum słychać nawet jak zmniejszyłem czułość mikrofonu... Wrzucam tutaj ss z programu procesora może to Wam coś pomoże w diagnozie a jak nie to mgoe nagrać krótki filmik dla przybliżenia sytuacji bo naprawdę zależy mi na ogarneicu tego. Jeśli sama wymiana chłodzenia procesora wystarczy będę w niebie. Bo procesor leci na fabrycznym teraz. Tutaj ss z programu : https://prnt.sc/rzccu6

Dziekuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam

A tak wygląda tabelka jak nic na kompie nie robię : https://prnt.sc/rzd00p

No albo przeglądam jedna stronę... Ale jak odpalę już stream albo głupiego metina jak gram gdzie gra nie ma wymagań dużych wrecz małe to się zaczyna wycie... I przez to ciężko mi się nagrywa a streamowanie to już w ogóle... Muszę dawać muzykę w tle żeby chociaż trochę to przygluszyc

Link to post
Share on other sites

boxowe chłodzenia od AMD są niestety bardzo głośne dobrze by było je wymienić ale na razie spróbuj w biosie zmniejszyć obroty wentylatora to dożo daje. Grafika jest chyba pół pasywna czyli jak nie przekroczy 60 to wentylatory się nie kręcą. 

Najlepiej otwórz obudowę odłącz sobie dysk twardy 1 TB i posłuchaj o ile ciszej może drgania dysku jakiś rezonans powodują. Potem sobie palcem zatrzymaj wentylator na procku i posłuchaj czy lepiej. My nie wiemy co ci tam hałasuje najbardziej, musisz sam do tego dojść. Sprawdź także temperatury może procek ma źle zamontowane chłodzenie może po prostu masz wentylator z wadą który ma "bicie" 

Link to post
Share on other sites

Bo ogólnie jak nic wymagającego nie robię to jest cicho i fajnie. Ale nie sądziłem że głupi metin sprawi dla takiego komputera wyzwanie... Owszem karta kręci się dopiero jak coś się zaczyna dziac ale cewki nic jej nie piszczą bo nasłuchiwałem. Prędzej bym powiedział że to właśnie ten wiatrak z procesora. Bo na tym ss z programu ryzena gdzie jest na czerwono ten słupek to właśnie komputer chodził jak czołg a na tym gdzie jest wszystko zielone był cichutki. Najwyżej mogę faktycznie nagrać to jak działa normalnie i jak przy większym obciążeniu gdzie komputer po prostu jest 7jbardzo głośny. To mój stary I5 4670k plus gtx 970 G1 gaming tak nie hałasował jak ten. A wydałem trochę kasy więc...

Link to post
Share on other sites

Ściągnij program HWmonitor oraz gpuz. W gpuz przejdż do zakładki sensors i na dole zaznacz haczyk w log to file - zagraj w grę i odpal stream itp. jak skończysz idź tam gdzie zapisałeś log i przeanalizuj jakie temperatury miała grafika, ile obrotów miały wentylatory. W HWmonitor uruchom przed rozpoczęciem gry i streama i niech chodzi (oba programy naraz) po graniu sprawdź max temperatury, max obroty wentylatorów.

Oprócz tego masz wentylator w zasilaczu - nie znam tej jednostki - ale hiend to to nie jest, wentylatory w obudowie o cpu już nie piszę - to wszystko robi hałas - poczytaj o undervoltingu GPU - seria armor demonem ciszy nie jest.

Link to post
Share on other sites

Pytanie. Bo wczoraj się tak przypatrzyłem że komputer chodzi głośniej owszem ale dopiero jak się rozpędzi. Czyli wczoraj metin tramspeak plus na drugim monitorze chrome i w nim dwie karty yt oraz jakaś tam. I faktycznie widać było że komputer zużywa więcej Energi bo więcej rzeczy się dzieje logiczne. Ale co Z tym idize staje się bardzo głośny. Terez pytanie czy przy wymianie zasilacza i chłodzenia na procek to automatycznie komputer przy tym samym wysiłku będzie chodził dużo ciszej na nowym zasilaczu i chłodzeniu? Żeby po prostu nie było tak że wydam kasę a pryz tym samym obciążeniu co wcześniej komputer nadal będzie głośny. Ja wiem ze do tego dążymy w tym temacie że wymiana Zasilacz i chłodzenia spowoduje że broblem zniknie. Tylko boję się że nawet jak to wymienię i komputer będzie wchodził w fazę większego obciążenia z racji jakich kolwiek gier to i tak będzie chodził głośni bo ma chociażby taki kaprys :/

Link to post
Share on other sites

Zasilacz tragiczny nie jest i wymiana może nic nie dać pod względem hałasu, zacząłbym od wymiany chłodzenia. Jak chcesz mieć w miarę cicho to minimum SPC Fera. Grafika też może wyć bo Armory ciche nie są ale raczej nie tak głośne jak boxowe coolery z AMD.

Link to post
Share on other sites

Z wentylami w obudowie i na grafice można sobie jakoś poradzić bez wymiany, do tego dojdziemy później (bios + uv karty). Jeśli zaś mowa o procesorze to "mamusię oszukasz, tatusia oszukasz, ale życia nie oszukasz". Boxowe chłodzenie jest OK dla ludzi którzy przeglądają sieć albo pracują na office itp co najwyżej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...