Skocz do zawartości

Recommended Posts

Porcek:Procesor Intel® Core™ i5-6500 CPU 3.20GHz

Karta graficzna: Geforce rtx 2060 6gb

Płyta główna: gigabyte ga-b150m-d3h

Ram 16 gb (ddr4)

 

Monitor:SAMSUNG LC27JG50QQUXEN 4MS 144HZ

 

mam problem z wydajnością komputera, nowy coda nie daje rady uciągnąć na tych podzespołach,wywala gierke, jakby cos było za słabe, a na słabych ustawieniach nie chce grać, bo monitor jest po to żeby była dobra jakość, a cod nie daje rady uciągnąć, chodzi gierka, ale strasznie skacza fps wrecz spadają czasem do 0.

 

Ja sie nie znam, ale mysle ze procka i plyte główna musze wymienic i potrzebuje waszej pomocy śmiało mogę wydać 2k może przekroczyć też ten budżet ale prosze o wyjasnienie dlaczego itd 

 

Proszę napisać co wy byście zmienili :)

 

Osobno prosze o jakiś dobry zasilacz, który by na lajcie to uciągnął, ale myślę ze mam dobry, ale w razie w by sie przydało :) dziękuje :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, gość jeden mi polecał zebym procka dał i7-9700k i płyte główna wymienił a reszte zostawił czy to było by dobrze? 

to źle polecał. Po co ci i7-9700k? ten procek też potrzebuje wyższego taktowania ram, a nie tak niskiego jak jest u ciebie. Będziesz robił zaawansowane oc? bo nie wydaje mi się. 

Link to post
Share on other sites

Czyli przez ramy nie daje rady ten komp? Bo ten procek jest drogi, ale po opiniach patrzać jest dobry ten i7? Bo ja chce po prostu zeby wszystko śmigało dobrze, to te ramy wgl wy*****ć? i kupic lepsze?


Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły? co zrobić? chetnie poczytam smiało :)

Link to post
Share on other sites

Czyli przez ramy nie daje rady ten komp? Bo ten procek jest drogi, ale po opiniach patrzać jest dobry ten i7? Bo ja chce po prostu zeby wszystko śmigało dobrze, to te ramy wgl wy*****ć? i kupic lepsze?

Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły? co zrobić? chetnie poczytam smiało :)

Nie, ramy nie są słabe. Są takie jakie potrzebuje procesor. To w procesorze szukałbym winy, bo to w końcu jest stara generacja. Żeby mieć i7 9700k to musisz zmienić kartę, bo 2060 będzie za słaba. Wydasz na tego kompa kilka tysięcy i po co? Żeby sobie w gierki pograć? Jak chcesz pograć w gierki to kupujesz Ryzena 3600 + B450 np właśnie Asrock + 16 GB i to do twojego rtx2060 w zupełności się nada. 

Zresztą to są twoje pieniądze, a zrobisz tak jak będziesz uważał. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem, gość jeden mi polecał zebym procka dał i7-9700k

Tylko 9700K bez chłodzenia kosztuje tyle co komplet na Ryzen 3600 wraz z wydajniejszym coolerem pod OC https://proline.pl/koszyk/d664f8d1

 

 

gdzie tutaj mamy RTX 2080TI, a więc i różnice są bardziej widoczne, przy RTX 2060 będą znacznie mniejsze, w wielu grach wydajność jest mocno zbliżona.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...