Skocz do zawartości

Karta graficzna do uzupełnienia zestawu do +/- 1000zł


Recommended Posts

Cześć,

 

Chce kupić do swojego zestawu kartę graficzną w cenie około 1000zł. Zależy mi na karcie cichej, ładnej estetycznie ponieważ mam obudowę z oknem i chciałbym, żeby się ładnie prezentowała. 

 

Mój zestaw:

Obudowa Nzxt SOURCE 340

Pamięci RAM Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB

Płyta główna Asus Prime B350-PLUS, B350

Procesor AMD Ryzen 5 1600

Zasilacz XFX S-Series Single Rail 80Plus Gold

Monitor LG 24GM79G 144Hz

 

Oczywiście chce kupić kartę nową.

Gry w jakie grałem: bf1, apex, lol, cs go, wrc8, f1 2019.

 

Na koniec jeszcze dodam, że skłaniam się bardziej do Radeona, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje. 

 

Dzięki za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sapphire Pulse to jeden z lepszych modeli 5600 XT (fabrycznie z Biosem podnoszącym przepustowość pamięci do 14Gbps, karta bardzo cicha i chłodna).

 

Przekrojowo różnica względem 5500 XT to około 35-40%, czyli praktycznie porównywalnie do różnicy w cenie.

 

Tutaj możesz sobie porównać wyniki w BF5: (zwróć tylko uwagę, że w teście 5600 XT jest preset graficzny "Ultra", a w recenzji 5500 XT "high")

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeon_rx_5600_xt_vs_geforce_rtx_2060_test_kart_graficznych?page=0,6

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_rx_5500_xt_vs_nvidia_geforce_gtx_1650_super?page=0,5

Link to post
Share on other sites

A jaka % kształtuje się różnica między 5500xt a 5600xt? Opłaca się dopłacić? Budżet założyłem 1000zł, ale jak warto dopłacić to why not. Za 1399 jest wersja od Sapphire.

Praktycznie RX 5600 XT to wydajność mojego GTX 1080, więc jest wydajna. :D

Link to post
Share on other sites

Praktycznie RX 5600 XT to wydajność mojego GTX 1080, więc jest wydajna. :D

Też miałem GTX 1080... ale się spalił :( Polecę zatem w RX 5600XT żeby nie mieć za rok niedosytu, a i też żeby się skupić na upgradzie reszty. 

 

Temat myślę rozwiązany, dziękuję za pomoc :)

6GB nie stanowi problemu? Też dziwny zabieg, że słabsze mają 8, a wydajniejsza 6. 

Edytowane przez DesmoAli
Link to post
Share on other sites

U AMD to nie nowość, przykładowo w poprzedniej generacji średnia półka (Polaris) to modele RX 570 i 580, oddalone o siebie o ~15% wydajności. Oba były dostępne w wersji 4 i 8GB VRam. RX 570 8GB kosztował praktycznie tyle samo co RX 580 4GB nadal pozostając wolniejszą kartą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...