Skocz do zawartości

AMD - wysokie temperatury?


Recommended Posts

Witam, przychodzę do was ze starszym procesorem jakim jest amd athlon x4 750k. Używam go z płytą asrock fm2a75 pro4-m. Komputer mam w swoich rękach ok. 3 dni, wczoraj postanowiłem go wyczyścić i zmienić pastę na procesorze. Podczas rozgrywki w CS:GO postanowiłem profilaktycznie sprawdzić temperatury w HWMonitor. I zacząłem się martwić, hwmonitor pokazywał cały czas ok 70 stopni, a maksymalna była to ok. 90 stopni celcjusza. Postanowiłem sprawdzić w innym programie, AIDA64 pokazywał juz tylko ok 48 stopni celcjusza. Postanowiłem jeszcze sprawdzić HWINFO64.

 

W HWINFO temperatura procesora była normalna, taka sama jak w AIDA64 lecz zauważyłem, że temperatury rdzeni są wiele większe. Czytałem, że podobno AMD ma problemy z czytaniem temperatury ze rdzenia i wyniki te są fałszywe, aczkolwiek wolę się dowiedzieć. Dodam, że temperatury w biosie są zbliżone temperaturze AIDA64.

 

 

 

Dodam, że radiator jest w letnich temperaturach, a w samej odbudowie jest zimno. Obudowa Zalman Z9 z 4 dodatkowymi wentylatorami.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

amd wtedy nie miało czujników na rdzeniach (wróć, modułach)

patrzysz tylko na "CPU"

 

Sprawdź czy dobrze nałożyłeś pastę, czy dobrze zapiąłeś chłodzenie

miej w głowie to, że możesz mieć też uszkodzony czujnik. Warto wiedzieć co się działo i jak pracował ten cpu zanim go dostałeś

Link to post
Share on other sites

amd wtedy nie miało czujników na rdzeniach (wróć, modułach)

patrzysz tylko na "CPU"

 

Sprawdź czy dobrze nałożyłeś pastę, czy dobrze zapiąłeś chłodzenie

miej w głowie to, że możesz mieć też uszkodzony czujnik. Warto wiedzieć co się działo i jak pracował ten cpu zanim go dostałeś

Przeszedłem od LLANO przesz wszystkie APU na FMx i jak najbardziej czujniki dla rdzeni są. Odczyt to kwestia płyty głównej. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

@Autor jakie masz chłodzenie.

 

Odpal sobie OCCT i tam sprawdź temperatury. Możesz sobie tez włączyć w grze Afterburnera i w monitorze uruchomić temp CPU.

Link to post
Share on other sites
Jakie masz chłodzenie na tym X4 w tej chwili?
Chłodzenie jest stockowe, aczkolwiek myślę że powinno starczać bo procesor nie jest podkręconyWysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
amd wtedy nie miało czujników na rdzeniach (wróć, modułach)patrzysz tylko na "CPU"Sprawdź czy dobrze nałożyłeś pastę, czy dobrze zapiąłeś chłodzeniemiej w głowie to, że możesz mieć też uszkodzony czujnik. Warto wiedzieć co się działo i jak pracował ten cpu zanim go dostałeś
Z tego co mi wiadomo procesor był wykorzystywany do grania w gry tylko CSGO, chłodzenie jest dobrze zapięte a we wtorek jeszcze raz zmienię pastęWysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Przeszedłem od LLANO przesz wszystkie APU na FMx i jak najbardziej czujniki dla rdzeni są. Odczyt to kwestia płyty głównej. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.@Autor jakie masz chłodzenie.Odpal sobie OCCT i tam sprawdź temperatury. Możesz sobie tez włączyć w grze Afterburnera i w monitorze uruchomić temp CPU.
Chłodzenie jest stockowe, procesor nie jest podkręcony.Testy OCCT zrobię jak tylko będę miał wolną chwilęWysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Dodam jeszcze, że temperatura CPU w HWINFO jest jak najbardziej w porządku, radiator nie jest gorący, w obudowie podczas gry też nie jest zbyt ciepło.Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Test OCCT: https://imgur.com/nbamt0g

Msi Afterburner w CSGO: https://imgur.com/eV6H7QD

AIDA64 i HWINFO64 po kilku rundach w CSGO: https://imgur.com/dYMO5f7

Link to post
Share on other sites

Co to za pasta? Jak jakaś marna silikonowa za 5zł to równie może mieć wpływ na temperaturę.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem te 40*C na boxie to błąd odczytu. Bardziej stawiam na to że masz problem z pastą termo przewodzącą. Wymień ja jak najszybciej bo te procesory nie lubą wysokich temperatur. 

 

Pamiętaj ze przy każdej dziwnej temperaturze zakładaj ze ta najwyższa jest realna. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem te 40*C na boxie to błąd odczytu. Bardziej stawiam na to że masz problem z pastą termo przewodzącą. Wymień ja jak najszybciej bo te procesory nie lubą wysokich temperatur.

 

Pamiętaj ze przy każdej dziwnej temperaturze zakładaj ze ta najwyższa jest realna.

Temperatura na boxie wydaje mi się raczej normalna, chłodzenie jest letnie a nie gorące podczas obciazenia

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez easyss__
Link to post
Share on other sites

To że jest letni to bardzo dobrze. Świadczy to o tym że chłodzenie działa. Te procesory na Boxie pracują w okolicach 60-70*C. Podejrzewam że wskazania temperatury (te wysokie dobre) po prostu masz słaby przepływ temperatury do chłodzenia stąd wysoka temperatura CPU i tylko letni radiator.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
To że jest letni to bardzo dobrze. Świadczy to o tym że chłodzenie działa. Te procesory na Boxie pracują w okolicach 60-70*C. Podejrzewam że wskazania temperatury (te wysokie dobre) po prostu masz słaby przepływ temperatury do chłodzenia stąd wysoka temperatura CPU i tylko letni radiator.
Czyli raczej nie korzystać z komputera w ciągu kolejnych dni?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...