Skocz do zawartości

Karta AGP do 100zł


Recommended Posts

cześć,

Od jakiegoś czasu moja stara GF fx5200 zaczęła sypać artefaktami.

Trzeba by ją było zmienić, wybór jest dość spory, ja z obiegu wypadłem już jakiś czas temu, dlatego zwracam się z prośbą do Was. Oczywiście chodzi mi o jak najwyższą wydajność i dość cichą pracę (Fx ma chłodzonego pasywnie).

 

Obecny konfig komputera:

AXP 2800+

1GB RAM DDR 400

GF Fx 5200 64bit

Pł główna Soltek SL-KT400A-C

HDD 7200RPM 2MB cache

Zasilacz Fell 350W

 

Monitor 17'' CRT, rozdzielczość głównie XGA

 

w grę wchodzą karty używane jak i nowe

 

Dzięki z pomoc

Link to post
Share on other sites

cześć,

Od jakiegoś czasu moja stara GF fx5200 zaczęła sypać artefaktami...

jak jestes z niej zadowolony to sprawdz temperatury. byc moze pasta "sie skonczyla"... wowczas zdejmij radiator, wyczysc stara, naloz nowa i ciesz sie stowa (minus pasta) w kieszeni. warto tez miec jakis obieg powietrza w budzie jesli karta jest pasywna, byc moze masz ale nie wspomniales...

Link to post
Share on other sites

no nie jestem zbytnio z niej zadowolony. Mimo, że gram raczej sporadycznie, to chciałem ostatnio pograć w coś nowszego i nie ma to szans.

 

Co do przegrzewania się, to może być to przyczyną, chociaż nawet przy otwartej budzie karta się pierdzieli

Link to post
Share on other sites

rok temu przerzucilem sie z radeona 8500 LE na radeona 9800 Pro , kop jak z tad tam ! do 100 zlotych dasz rade pochytać 9800 XL (czy jakos tak, fakt ze chinskie go**o ale podobo mają możliwości jeszcze wiekszego kopa...) ja kupilem 9800 pro i go kręce i daje rade (wymienilem chlodzenie bo standard sie zatarł ze starosci czyli lezenia na pulce w magazynie hehe) nic wydajniejszego do 100 nie wychaczysz ;)

Link to post
Share on other sites

Za 127 zł jest takie coś jak kolega wspomniał, na allegro http://www.allegro.pl/item689958856_radeon_x1650_pro_512_mb_dvi_tv_out_gwara_fv_od_ss.html

 

Ale jest też kilka licytacji to może by szło taniej wyrwać.

 

A taki x1650 pro jest lepszy od Gf galaxy 6800Xt (duża różnica w szynie pamięci na korzyść mojego GF6800xt:D) ?? ;)

 

karta nie dla Ciebie bo to nie AGP

Link to post
Share on other sites

no nie jestem zbytnio z niej zadowolony. Mimo, że gram raczej sporadycznie, to chciałem ostatnio pograć w coś nowszego i nie ma to szans.

 

Co do przegrzewania się, to może być to przyczyną, chociaż nawet przy otwartej budzie karta się pierdzieli

1. otwarta buda jest gorszym rozwiazaniem niz zamknieta z obiegiem. "cug" wymuszony jest wydajniejszy niz liczenie na sily natury.

2. Twoja kasa, nie wiem tylko czy jest sens pakowac 100 zl w Twoj komputer. w zbyt wiele i tak nie pograsz... radek 9800pro to dx9 bez "c". czasem sie mozna zdziwic.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

no nie jestem zbytnio z niej zadowolony. Mimo, że gram raczej sporadycznie, to chciałem ostatnio pograć w coś nowszego i nie ma to szans.

 

Co do przegrzewania się, to może być to przyczyną, chociaż nawet przy otwartej budzie karta się pierdzieli

1. otwarta buda jest gorszym rozwiazaniem niz zamknieta z obiegiem. "cug" wymuszony jest wydajniejszy niz liczenie na sily natury.

2. Twoja kasa, nie wiem tylko czy jest sens pakowac 100 zl w Twoj komputer. w zbyt wiele i tak nie pograsz... radek 9800pro to dx9 bez "c". czasem sie mozna zdziwic.

 

Oczywiście " otwarta buda, a a kanały powietrzne, to nic, pisałem o tym w innym poście!

Pozyskaj więcej kasy i kup 6800GT/Ultra lub radeon 9800/ x800 i będziesz zadowolony. Do tej konfiguracji nie ma sensu inwestycji w lepszy sprzęt. X1650 jest w wielu przypadkach gorsze od x800, ba nawt 9800 256 bit. Dlatego radzę mocno się zastanowić, bo i tak w najnowsze produkcje nie zagrasz, a i budżetem dysponujesz skromniutkim jak diabli. Więc pozostaje tzw. "złoty środek"

pozdrawiam

 

p.s.

jestem userem grafiki 3d od lat 80', gdzie PC jeszcze w zasadzie nic nie mogły, więc weź sobie to pod uwagę!

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

dzięki za wszystkie propozycje. Nie mam zamiary odpalać na tym GTA IV. Głownie chodzi mi o starsze gierki, które teraz są w tanich seriach takie jak: Tomb Raider, Slinter Cell, GRAW. Chciałbym też żeby Lock on jako tako chodził, bo teraz przy kilku chmurkach dość mocno potrafi szarpnąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...