Skocz do zawartości

Upgrade PC - 2000-2500 zł


Recommended Posts

Witam. Po 7 latach planuje zmodernizować mój komputer. Moje główne pytanie brzmi, czy bez wymiany grafiki, jest sens wydawać teraz pieniądze, czy lepiej poczekać i wymienić wszystko razem? Zauważę znaczny skok FPS? Czy w najbliższym czasie wyjdą jakieś nowe podzespoły? Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje za pomoc!


 


 


 


 


 


1.Zastosowanie komputera : Gry, sporadyczna obróbka w photoshopie


2.Maksymalna kwota : 2500


3.Kiedy zamierzam kupić komputer? : w najbliższym czasie


4.Których części potrzebuję : Chciałbym zostawić grafikę oraz zasilacz, a w późniejszym czasie wymienić to na nowe modele, więc potrzebuje wszystkiego poza tymi dwoma rzeczami. Obudowa ma już 7 lat, także ją też można by wymienić. Jeśli dało by się wcisnąć szybki dysk M2 w tej cenie, oraz 16GB ramu, byłoby super 


5.Rozdzielczość mojego monitora i model :  Posiadam 2 monitory. Główny to Full HD 144Hz - Viewsonic XG2402. Drugi również Full HD - LG flatron m2262d 


6.Specjalne wymagania : Płynna gra w 144Hz - Cod Warzone, CS:GO, Apex Legends 


7.Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :


Zasilacz - Thermaltake Smart Se 630W


Karta graficzna - Sapphire Radeon R9 290 Tri-x


Obudowa - Zalman Z3 Plus 


Dysk - WD Blue 1TB


Procesor - Intel Core I5 4460


Ram - Ballistix Sport DDR3 8GB  

Edytowane przez MrOPTI
Link to post
Share on other sites

Ryzen 1600AF

8GB Ramu 2x4GB. Jak możesz dołożyć kasy to warto pójść w 2x8GB. W obu przypadkach 3200MHz.

AsRock B450 Pro4 (nie podałeś jaką masz obudowę więc jeśli masz mATX-ową to B450m Pro4).

RX580 8GB \ RX5500XT 4GB/8GB \ 1660S.

Adata SX8200 pro 256GB M.2.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem temperatury na procesorze i podczas gry w CS:GO osiągnęły 100 stopni... Na samym początku gry mam 150-200 FPS, ale jak temperatura osiąga 100 stopni mam spadki poniżej 100 FPS. Chciałbym prosić o złożenie jak najwydajniejszego zestawu ze wszystkim oprócz karty graficznej i zasilacza do 2500 zł. z 16GB ramu i M2 500GB. Jeśli kwota nie wystarczy jestem w stanie dołożyć 500zł. Kartę graficzną dokupiłbym za miesiąc, maksymalnie dwa i chciałbym na nią przeznaczyć 2000 zł. Myślałem o RTX 2060 Super chyba, że jest coś lepszego w tej cenie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...