Skocz do zawartości

Wymiana GPU


Recommended Posts

Właśnie zakupiłem nowe części do mojego PC:

Płyta główna: Asus TUG Gaming X570-PLUS
Procesor: Ryzen 7 2700 X
Pamieć 2x8GB Aegis DDR4 3200 Mhz CL16
Zasilacz: SeaSonic Focus GX 650 W

Ze starego została mi 
Karta graficzna: MSI RX 470

Prośba, na co wymienić starą kartę graficzną by jak najlepiej wykorzystać potencjał tego składaka?
Nie mam limitu, rozważę wszystkie propozycję.

Edytowane przez Masmix
Link to post
Share on other sites

@Up dokładnie, pod taką konfigurację nie ma co brać w sumie lepszej karty niż to co pisałem wcześniej.

 

Polecane modele:

* Sapphire RX 5600 XT Pulse

* Gigabyte GTX 1660 Ti OC

 

Edit: literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość i proporcje ekranu (2560x1080, 2560x1440, 3440x1440, 3840x2160), częstotliwość odświeżania ekranu (75Hz, 144Hz, 240Hz), typ matrycy (TN, VA, IPS), przekątna ekranu.

 

Najlepiej żebyś określił budżet na kartę i monitor to konkretny zestaw można polecić - ale to jeszcze musiałbyś napisać w co głównie grasz lub chcesz zagrać.

Link to post
Share on other sites

A ja wręcz odwrotnie uważam niż koledzy wyżej.Jeżeli masz dobry monitor to po co go zmieniać.Do 1080p@60hz wystarczy kupić karty pokroju 2060/2060SUPER/2070SUPER bądź na siłe tego RX5700XT którego osobiście nie polecam i masz na długo spokój z przyszłym upgrade komputera.To że nie masz limitu nie znaczy,że masz pakować się w najlepszy monitor,zapewne 4K który pociągnie za sobą kupno najmocniejszej karty na rynku potem lepszy RAM  i tak w koło Macieju.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przyzwoity 2070S (np palit Gamerock) tj koszt rzędu 2400+ pln. Zostanie Ci ±1000 PLN na monitor, co praktycznie oznacza przesiadkę na:

 

* 24", 144 Hz, ips/va, 1080p (np AOC C24G1)

* 32", 75 Hz, va, 1440p (np AOC Q3279VWFD8)

* za monitor 144 Hz 1440p musiałbyś wyłożyć około 1600 pln

* za monitor 3440x1440 100 Hz około 2100

Link to post
Share on other sites

@Marek Zotac Amp! za 2499 czyli praktycznie tyle, co na początku roku: https://www.x-kom.pl/p/505561-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-rtx-2070-super-amp-8gb-gddr6.html

 

@levusek a powiedz mi, grałeś kiedyś w wyższej rozdzielczości niż 1080p w cokolwiek? Wiedźmin, Hitman, czy jakikolwiek sandbox? Też tak kiedyś pisałem, tyle że o 1080p 60 Hz (10+ lat siedziałem na takim monitorze) :D Najpierw był szok przy 144 Hz (wciąż i nadal Csgo jest grane), następnie 1440p. Nie wyobrażam sobie obecnie gamingu na monitorze >27" w rozdzielczości niższej niż 1440p dlatego jedzie do mnie na testy Omen X27. Graal to AOC AG353UCG (200 Hz, 3440x1440) ale nie w tej cenie.

 

@Masmix moim zdaniem dla Ciebie złotym środkiem byłby RX 5700 XT (Sapphire Pulse, solidna i niedroga karta w okolicach 2000) a za czas jakiś polujesz na coś 1440p 144 Hz typu ten Asus:

 

https://allegro.pl/oferta/asus-mg279q-2560x1440-2k-144hz-fv-sklep-8858954807

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie kumam fenomenu 4K. Wg mnie lepiej grać na ultra detalach i mieć dużo klatek niż mieć wyższej rozdzielczości tekstury. Monitor 144Hz FHD i dłuuuugo nic więcej mi nie będzie potrzebne

Czyli ewidentnie nie miałeś przyjemności gier w 4K uświadczyć. Uwierz że efekt wizualny powoduje opad szczęki. Powrót "w drugą stronę" z 4K na 1080p przy podobnej przekątnej monitora powoduje krwawienie z oczu.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Czyli ewidentnie nie miałeś przyjemności gier w 4K uświadczyć.

I lepiej się o tym nie przekonywać dopóki jedynym sprzętem możliwym do uciągnięcia tej rozdziałki będzie od tego co masz w sygnaturze.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

@Marek Zotac Amp! za 2499 czyli praktycznie tyle, co na początku roku: https://www.x-kom.pl...-8gb-gddr6.html

Ten tu o 100zł mniej bije twoją propozycję i jest to najtańsza i godna polecenia karta na tę chwilę,potem idą ceną w górę lepsze modele.

https://www.x-kom.pl/p/520368-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-1-click-oc-8gb-gddr6.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Te karty z powodu tej ceny schodzą bo tutaj już poszły https://www.krsystem.pl/kfa2_geforce_rtx_2070_super_ex_1click_oc_8gb_gddr6_3xdp_hdmi-item-58843.html?44028

 

:rotfl: Jeden 1440p drugi 4K - levusek ma po części rację,moim zdaniem więcej Hz dla hardkorowego gracza CS-a itp gierek.

Druga sprawa,jak sami sobie podnosicie poprzeczkę odnośnie wymagań sprzętowych to nie znaczy że inni jej potrzebują.Nie ma półśrodków i polecanie 1440p po to żeby później zaproponować autorowi przejście na 4K mija się z sensem.Jeżeli kupi monitor 4K to jakie GPU mu polecisz bez cięcia detali? opad szczęki to on dozna jak zobaczy ile będzie musiał zapłacić.Potem wyjdzie Ampere i znowu przyda się wymiana grafy do 4K :rotfl:

Długodystansowcy będą ci co jadą na 1080p@60 i mają karty pokroju w.w.

Link to post
Share on other sites

1440p@144 here, czasami lepiej zejść z ustawieniami niewiele pogarszając piękno pikseli na rzecz większej ilości klatek. Niektóre ustawienia są tylko zbędnymi bajerami. ;)

 

Swojego sprzętu nie zamierzam zmieniać przed 2022 rokiem.

Link to post
Share on other sites

1440p@144 here, czasami lepiej zejść z ustawieniami niewiele pogarszając piękno pikseli na rzecz większej ilości klatek. Niektóre ustawienia są tylko zbędnymi bajerami. ;)

 

Swojego sprzętu nie zamierzam zmieniać przed 2022 rokiem.

Nie wiem w co grasz ale jeżeli w nowe wymagające gry to na takim sprzęcie jak masz w podpisie to raczej o tych 144fps możesz pomarzyć chyba ze lecisz z detalem naprawdę w dół. Więc trzeba mierzyć siły na zamiary, nie ma co z paździerzem pakować się w 4k, 2k 144hz.

 

Jeżeli ktoś nie jest "hardkorowym graczem" to połączenie 1440p @75 Hz + rx 5700 XT w zupełności wystarczą, a konkretnie wspomniane Sapphire Pulse oraz AOC Q3279VWFD8 (VA z FreeSync).

Nie trzeba być hardkorowym graczem żeby docenić i sie przyzwyczaić do lepszego ;)

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem w co grasz ale jeżeli w nowe wymagające gry to na takim sprzęcie jak masz w podpisie to raczej o tych 144fps możesz pomarzyć chyba ze lecisz z detalem naprawdę w dół. Więc trzeba mierzyć siły na zamiary, nie ma co z paździerzem pakować się w 4k, 2k 144hz.

 

Ano, głównie w starocia wydane przed 2015 rokiem.

A jak coś nowszego to wyłączam wszelkie wygładzania detali i tekstur.

 

Nie narzekam, nie muszę mieć wszystkich opcji graficznych po skrajnej prawej. :D

 

Dlatego w przypadku autora wątku trzeba sobie zadać pytanie, jakie ma się wymagania i czego się oczekuje. Jeśli chce 1080@60 mieć wymaksowane to lepiej wziąć sprzęcior ponadto, niż powiedzmy za rok zastanawiać się znowu o wymianie GPU.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na początku marca przesiadłem się z fhd 27 60hz 1080p na 3440x 1440p uw 100hz 35 cali do tego 2070 super i po dwóch tygodniach grania,użytkowania podłączyłem z ciekawośći stary monitor jako drugi i to jakaś masakra powrót był wszystko wygląda gorzej na ful hd na 60hz jeżeli chodzi o gry

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...