Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej.


Recommended Posts

Cześć.

 

Syn ma kartę graficzną Sapphire Radeon RX 570 NITRO+ 4GB, do tego procek R5 1600AF i 16 GB RAM 3000MHz. Chcemy wymienić grafikę na Palit GeForce GTX 1070 Super Jetstream 8GB. W związku z tym mam pytanie czy taka wymiana ma sens czy może pomyśleć o czymś innym. Kwota do wydania to około 1000zł.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jaki macie zasilacz?

 

Osobiście skłaniałbym się bardziej ku nowej z pełną gwarancją GTX 1660. 1070 nie wiadomo czy nie była gdzieś w koparce, poza tym to już dość wiekowy sprzęt i ryzyko że za 1000zł kupi się cegłę jest coraz wyższe. Chyba że macie na oku pewny egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Jaki macie zasilacz?

 

Osobiście skłaniałbym się bardziej ku nowej z pełną gwarancją GTX 1660. 1070 nie wiadomo czy nie była gdzieś w koparce, poza tym to już dość wiekowy sprzęt i ryzyko że za 1000zł kupi się cegłę jest coraz wyższe. Chyba że macie na oku pewny egzemplarz.

Zasilacz to Cooler Master V650 80+ gold.

Link to post
Share on other sites

Witam, jak gtx 1660 to tylko super albo ti, szukaj gdzieś używek. Pojawiają się już i zawsze 150/200 zł taniej.

 

Sam robiłem zmianę podobną, miałem do wyboru albo iść w gtx 1660 s/ti ( ale nie chciałem bo cena tych kart jak na moje jest teraz za wysoka do tego co one oferują...) Albo kupić z allegro jakiegoś gtx 1070 (tego się najbardziej obawiałem i brałem jako ostateczność pod uwagę).

 

Padło na kopanie olx i się udało 2 km obok mojego mieszkania, Pan wystawił gtx 1070 ti za 900 zł, utargowałem do 800 zł. z gw i pewna że z pc. 

Więc polecam szukać cierpliwie na olx.  Oraz sprawdzanie dokładnie sprzedawcy(co ma wystawione,jakie opisy daje, od kiedy konto,dopytać o to gdzie kupiona jak kupiona, czy z pc, czy kilka sztuk) Łatwo zrobić analizę po co i na co ta karta była. 

Też nie ma co popadać w histerię kopała to na bank sie zrąbie.... duzo takich bredni pisze się tutaj i na innych forach. Miałem dwie karty z koparek zero problemu ! bardziej obawiam się zajechanego chłodzenia na karcie po kopaniu jak zajechanej karty(czytaj pamięci)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem kiedy kupowałeś kartę ale teraz kupując na OLX z odbiorem osobistym była by scena podobna do Miasta w grze A Plague Tale - zarażonych,bardzo nie odpowiedzialne.

Tak niezrozumiale napisane.....

Z dwa tygodnie temu, tak dlatego się robi podkładkę z gw rozruchową i wymiana kasa karta....

Link to post
Share on other sites

Witam, jak gtx 1660 to tylko super albo ti, szukaj gdzieś używek. Pojawiają się już i zawsze 150/200 zł taniej.

 

Sam robiłem zmianę podobną, miałem do wyboru albo iść w gtx 1660 s/ti ( ale nie chciałem bo cena tych kart jak na moje jest teraz za wysoka do tego co one oferują...) Albo kupić z allegro jakiegoś gtx 1070 (tego się najbardziej obawiałem i brałem jako ostateczność pod uwagę).

 

Padło na kopanie olx i się udało 2 km obok mojego mieszkania, Pan wystawił gtx 1070 ti za 900 zł, utargowałem do 800 zł. z gw i pewna że z pc. 

Więc polecam szukać cierpliwie na olx.  Oraz sprawdzanie dokładnie sprzedawcy(co ma wystawione,jakie opisy daje, od kiedy konto,dopytać o to gdzie kupiona jak kupiona, czy z pc, czy kilka sztuk) Łatwo zrobić analizę po co i na co ta karta była. 

Też nie ma co popadać w histerię kopała to na bank sie zrąbie.... duzo takich bredni pisze się tutaj i na innych forach. Miałem dwie karty z koparek zero problemu ! bardziej obawiam się zajechanego chłodzenia na karcie po kopaniu jak zajechanej karty(czytaj pamięci)

Cześć. GTX 1660 w zwykłej wersji to faktycznie żadna zmiana. Ceny S/Ti aktualnie bardzo wyśrubowane. Znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-gtx-1070-super-jetstream-8gb-fv-gw-8881536990 - napisz co o tym sądzisz.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Karta z koparki 99% 

Łatwo sprawdzić co sprzedawać ma w ofercie, pewnie skupuje hurtem.

https://allegro.pl/uzytkownik/topelektryka?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-1-0318

Plus 

Procesor Intel Celeron G3900, 2.8GHz, 2MB 1151 FV

Który ma w ofercie :P procesor,który głównie był w koparkach :) 

Kolejna aukcja: 

Płyta główna ASRock H110 Pro BTC+ 1151 Gwar! FV!

Płyta do koparek 

I cała masa zasilaczy od 750 do 1,3kw ;/ 

Olał bym tą kartę 

 

Oraz, ta cena to żadna okazja, nawet twierdzę, że za wysoka. 

Problemem jest epidemi, bo tak to najlepiej szukać na olx z odbiorem. 


Opcje dwie z allegro 

https://allegro.pl/oferta/geforce-gigabyte-1660ti-6-gb-gddr6-gwarancja-9143001562

 

Lub licytuj pisz do kolesia czy za 1k odda od ręki. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-nvidia-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-karta

Dopytaj o gw bo nie widziałem słowa o tym.


Ew. sprzedaj tego 570 co masz, dołóż do tego 1k i poluj na rtx 2060, chyba że kasa 1k już ze sprzedażą to wtedy j/w.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...