Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] Playstation 5


Recommended Posts

Ja nie wiem w tym roku to chyba jakaś zmowa wszystkich producentów. Niczego nie ma (kart graficznych, xboxsx, ps5, procesorów zen 3)... O co w tym wszystkim kur.. chodzi?  Mimo wysokiego popytu "głodzą" rynek? Zaraz ktoś powie że covid srovid ale co on ma do rzeczy w rynku elektroniki. Fabryki zapieprzają na pełnych obrotach, transport też cały rok działał prężnie. No o co tu chodzi?

 

Na pytanie w lokalnym mediaexpert kiedy możliwe będzie dostać PS5 dostałem odpowiedź że może w kwietniu :o

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem w tym roku to chyba jakaś zmowa wszystkich producentów. Niczego nie ma (kart graficznych, xboxsx, ps5, procesorów zen 3)... O co w tym wszystkim kur.. chodzi?  Mimo wysokiego popytu "głodzą" rynek? Zaraz ktoś powie że covid srovid ale co on ma do rzeczy w rynku elektroniki. Fabryki zapieprzają na pełnych obrotach, transport też cały rok działał prężnie. No o co tu chodzi?

 

Na pytanie w lokalnym mediaexpert kiedy możliwe będzie dostać PS5 dostałem odpowiedź że może w kwietniu :o

i tak i nie, u nas w domu rtx3070, xbox series x juz sa - ps5 nie udalo sie kupic. znaczy.. udalo sie ps5 z dyskiem ale odpuscilem bo chcialem digital.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.12.2020 o 22:03, raiders napisał:

Mam pytanie do posiadaczy ps5  .... jak z  kulturą pracy ps5 względem ps4 pro ? jest ciszej czy  dalej suszarka ?

 

 

mam ps5 digital i w porownaniu do ps4 jest cicho ale xbox series x jest cichszy.

Link to post
Share on other sites

Czytałem trochę że część osób skarży się na głośna pracę ps5 i zwraca konsole. Czyżby to loteria że jedna działa cicho inna nie.

Na ps4 pro nie da się grać wieczorem, nocą bo wyje strasznie i to mnie wkurza a jakoś nie mam zapału aby ją rozbierać i czyścić tym bardziej że gwarancja jeszcze jest....

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.12.2020 o 14:43, raiders napisał:

Czytałem trochę że część osób skarży się na głośna pracę ps5 i zwraca konsole. Czyżby to loteria że jedna działa cicho inna nie.

Na ps4 pro nie da się grać wieczorem, nocą bo wyje strasznie i to mnie wkurza a jakoś nie mam zapału aby ją rozbierać i czyścić tym bardziej że gwarancja jeszcze jest....

wiesz co moze narzekaja na coil whine - u mnie jest bardzo glosny i to ze wzgledu na 2.1ghz rdzen gpu wykrecony ale mniej cu - w xboxie wiecej cu nizszy zegar

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.12.2020 o 15:43, raiders napisał:

Czytałem trochę że część osób skarży się na głośna pracę ps5 i zwraca konsole. Czyżby to loteria że jedna działa cicho inna nie.

 

Do PS5 są montowane dwa różne typy wentylatorów. Jeden jest trochę głośniejszy i to na jaki trafisz to loteria. Jednak nawet ten głośniejszy pracuje nieporównywalnie ciszej od najcichszych PS4 Pro. Ale jak ma być niemal bezgłośnie pod obciążeniem to tylko xbox series x :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma normalizacji. Gry na ps5 działają w przedziale FHD a 4K w zależności od tytułu. Rozdzielczość potrafi być też dynamiczna w zależności od obciążenia. Czasami są opcje wyboru czy ma działać w niższej rozdzielczości a płynniej lub w wyższej a 30 klatkach. Do tego dochodzą opcje z ray tracingu które mają wpływ na wydajność. 

 

Serwisy zajmujące się profesjonalną analizą i omówieniem wydajności i rozdzielczości. 

 

https://www.youtube.com/c/ElAnalistaDeBits/videos

 

https://www.youtube.com/user/DigitalFoundry/videos 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, orientujecie się może. Czy AC:V na płycie dla PS5 to tak na prawdę to samo co jakby kupić płytę na PS4 i pobrać jakąś aktualizację?

 

Dostałem AC:V w zestawie i chcę sprzedać ale nie wiem czy sugerować się cenami wersji na PS5 czy też na PS4.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy kogoś jeszcze wnerwia, że PS5 nie ma natywnej obsługi 1440p czy faktycznie jest to tak marginalny problem, że nikomu się tego nie chce rozwiązać, a użytkowników liczących na 1440p jest mało albo wcale? Coś czuję, że mój Dell U2515H zdąży się zepsuć zanim to 1440p wprowadzą a nie zawsze mam warunki, żeby na TV 4K pograć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...