Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] Playstation 5


Recommended Posts

Pytanie dla kogo była ta prezentacja? Zwykli użyszkodnicy konsol i tak w większości nie zrozumieją o czym on tam gadał, a devsi już dawno znają pełną specyfikację. A tym, którzy się interesują nie trzeba tłumaczyć różnicy między ssd a hdd.

Myślałem, że Sony poda jakieś konkrety w odpowiedzi na ruch MS, a tu wygląda jakby byli w czarnej d.

Przynajmniej wiadomo, że wsteczna kompatybilność tylko z obecną generacją, no i będzie SSD...

 

Edit. Wspomniałem o ssd? ;)

 

Procesor: Zen 2 – 8 rdzeni 3.5 GHz (dynamiczne taktowanie)

Układ graficzny: 10,28 teraflopów, 36 CUs 2,23GHz, RDNA 2

Proces technologiczny: 7 nm

Pamięć RAM: 16 GB GDDR6 (ok. 2,5 GB będzie zużywał sam system)

Przepustowość pamięci: 448GB/s

Dysk wewnętrzny: dedykowany 825GB SSD

Dodatkowa pamięć: standardowe karty NVMe SSD, które spełniają specyficzne wymagania konsoli

Pamięć zewnętrzna: obsługa standardu USB 3.2 HDD

Czytnik dysków optycznych: 4K UHD Blu-ray Drive

Audio: Dedykowany chip Tempest

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Widzę, że jeszcze nie ma na forum tematu o nowej konsoli Sony która w zasadzie jeszcze nie została zapowiedziana oficjalnie ale logo zostało ujawnione. Więc przynajmniej wiadome, że będzie to PS5 :D

 

Żeby nie robić śmietnika w temacie o konkurencji to o wszelkich plotkach i domysłach można pisać tutaj, część postów została przeniesiona. ;)

 

Dzisiaj pojawiła się kolejna rewelacja jakoby konsola Sony miała problemy z przegrzewaniem... Czyżby zanosiła się powtórka z Prosiaka? :->:facepalm:

https://www.gry-online.pl/hardware/panika-w-sony-ps5-moze-miec-problemy-z-przegrzewaniem/zc1d9e9

Link to post
Share on other sites

Racja, przecież konsola to nie pecet. Sprzedaż będą napędzały gry, jeśli tych nie będzie to i konsola się nie sprzeda dobrze nawet żeby miała i 20TF.

 

Co do pada to wygląda całkiem, całkiem. Te uchwyty mocno przypominają te znane z XBO ;) Dobrze, że poszli po rozum i przebudowali światełko, które widać teraz nie będzie w centrum uwagi. Pozostaje czekać na danie główne czyli samą konsolę, ehh Sony zlituj się w końcu i pokaż światu to "cudo" techniki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@rafal12322 - też nic mnie bardziej nie wnerwiało w prosiaku (może poza głośnością, bo niekiedy brzmi jak startujący śmigłowiec) niż te durnowate światełka na padach odbijające się w TV :)

 

Na szczęście dokopałem się do opcji ich ściemnienia/wyłączenia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

 

 

Lara jaka jest to widać u góry. Są to screeny prosto z gry. Ostatnio ogrywałem i tak sobie właśnie skojarzyłem z tym demkiem UE5. 

 

Spoko, tylko mi chodziło o to, że Lara aż tak dobrze nie wygląda jak to demo UE 5, mimo to, całkiem dobrze się prezentuje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Xbox się może pakować
Taaa Xbox Juz zamkną projekt... Szczególnie ze Ps5 zabija cena o cenie gier już nie wspomną. Przecieki mówią że posiadacze Ps5 zima nie zmarzną, konsola grzeje równo.. Takie tryjumfy to będzie można głosić 12 miesięcy po premierze obu konsol. A i tak o wszystko zadecyduje biblioteka gier

 

Ta prezentacja wyszła raczej słabo i kupa śmiechu po niej .. :) .Może dobrze ze ceny nie podali  i zweryfikują ją jeszcze .Bo jak by dzisiaj wyskoczyli oficjalnie z ceną 800$  to raczej suchej  nitki na Sony by niezostawili .

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites
Ps5 zima nie zmarzną, konsola grzeje równo..

 

XsX przecież ma więcej mocy to i grzać powinien bardziej.  

 

Trochę to przekombinowali z wyglądem. XoX wygląda jednak lepiej. Przynajmniej w tej generacji. 

 

Xbox-One-X-White-960x491.jpg

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Większość tych gier bardziej by pasowała do prezentacji Nintendo niż Sony.... :-> Sam wygląd konsoli wiadomo rzecz gustu, jednym się może podobać innym nie. Ja mam tylko nadzieję, że wraz z rozmiarem w parze pójdzie też odpowiednia kultura pracy systemu chłodzenia, nie uśmiecha mi się powtórka z PS4 Pro... :/ 

Link to post
Share on other sites

PS5 ok będą te gry ekskluzywne, jak co generację. Wydaje mi się że Sony bez takiej usługi jak xgp może stracić sporo klientów.

Raczej ciężko będzie mi coś takiego wkomponować obok czarnego tv i ciemnym stoliku. Tutaj wygląd nie powala. Jeśli będzie szumieć jak PS4 pro, to nie wróży dobrze Sony. Przynajmniej do premiery slima.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że pojawienie się usługi na wzór xgp to tylko kwestia czasu. Tym bardziej jeśli do sprzedaży ma wejść konsola w wersji Digital. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby taka konsola miała jechać wyłącznie na cyfrowych edycjach gier z ps store.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...