Skocz do zawartości

Przesiadka z I7 2600K na ??


Recommended Posts

Witam
Mam pytanie, mianowicie .... chciałbym rozbudować platformę, na :
I7 8700k
AsRock Z370 Taichi albo ASRock Z370 Gaming K6
G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz Trident Z CL16
CORSAIR H105, ewentualnie inne chłodzenie.
Nie wiem jaka karta graficzna, żeby gry chodziły w full HD na maksymalnych teksturach (RDR2, Cyberpunk)
Myślałem o używanym 1080Ti 11GB, ewentualnie używany 2070 super
Oprócz tego dużo się bawię w AutoCad oraz CorelDraw.
Procesor chciał bym mocno podkręcić (powyżej 5GHz), tak samo karta graficzna też lekko była by kręcona
Reszta mojego sprzętu jak w opisie.

Co byście polecili ??
Bardzo był bym wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz 8700K to bez skalpowania sie nie obejdzie a to dodatkowy koszt jak nie masz maszynki. Powyzej 5GHz na AIO to jest malo prawdopodobne chyba ze trafisz bardzo dobra sztuke.

Lepiej wybrac nowsze lutowane modele.

Uzywany 1080Ti to najbardziej oplacalna karta.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Piszesz o Intelu lutowanym IHS .... I7 9700K a do tego płyta z mocną sekcją zasilania ?? Z390 odpada bo to inny pułap cenowy dla mnie :-(

Na i7 8700K + Z370 mnie jeszcze stać :-)

Edytowane przez mnetzimny
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Witam

Odświeżę mojego posta ....

Chcę zmienić moje zasłużone i7 2600K na I9 9900K, które będzie na co dzień podkręcone na 5GHz bądź więcej.

Nie bardzo wiem jaką wybrać płytę do tego, oraz pamięć ram

Wiem że nawet ten procesor działa na płycie głównej z chipsetem Z190

Szukam też szybkich pamięci RAM dla tego procesora (wysokie MHZ oraz jak najniższe CL) dużo pracuje w Auto CAD oraz Corel Draw, czasami zagram w gry.

Procesor oczywiście będzie chłodzony wodą (custom loop: dwie chłodnice 360 oraz 240mm)

System chce postawić na SSD M.2 Samsung 950 PRO 256GB

 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście chodziło o Z170 :)

Trochę poczytałem, potrzebny jest programator do modyfikacji biosu, program coffeeTime.

Połączenie dwóch pinów, oraz zaślepienie dwóch innych pinów.

Z tym bym sobie poradził, tak myślę :)

Wyczytałem też, że I9 9900K + płyta na chipsecie Z170, trzeba HC wyłączyć. O co to chodzi z tym Hyper-Threading ??

Link to post
Share on other sites

Mówisz , że takie z170 za 300 da radę 9900k podkręconemu , jak planuje autor ? 

10700 i 9900 chyba są w podobnych cenach . Nie wiem ktôry szybszy ,ale pewnie są podobne jak mówisz . 

Do autora . Odnośnie wyłączenia hyperthreadingu to z i 9900 zrobi ci się 9700 . Tracisz 8 wątków . Zostaje 8 gołych rdzeni . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie podkręcanie procesorów w ogóle straciło sens już jakiś czas temu. Kiedyś się robiło OC żeby zaoszczędzić pieniądze, mieć w tańszych pieniądzach lepszy model albo dorzucić dodatkowy 1ghz w przypadku topowych procków. Nie potrzeba było absurdalnie drogich płyt, wystarczył porządny zasilacz i można się było bawić. A teraz to drogi sport z uzyskiem w postaci oszałamiających 300-400mhz jak dobrze pójdzie.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, jakub1t napisał:

10700 i 9900 chyba są w podobnych cenach . Nie wiem ktôry szybszy ,ale pewnie są podobne jak mówisz . 

10700F chodzi po 1300zł nowy, 9900 po 1500zł, więc gdzie tu sens w starą platformę.

10700F ma wyższe takty w turbo o całe 600MHz więc wypada lepiej.

W dniu 29.01.2021 o 07:09, zbiku90 napisał:

Z170 idzie kupić nową za 300zł, najtańsze Z490 to ok. 600-700zł. Procki 9gen też są tańsze od 10gen a przepaści w osiągach nie ma.

A po co Z490 pod CPU non K? idąc Twoim tokiem myślenia to może wrzucić 10700F na B460 za 400zł i tez będzie ok.

 

W dniu 31.03.2020 o 00:01, mnetzimny napisał:

Oprócz tego dużo się bawię w AutoCad oraz CorelDraw.

10700F i OC niepotrzebne bo tu w turbo all cores masz 4,6GHz, dla jednego rdzenia 4,8GHz.

 

10700KF pod OC wyjdzie drożej o 400-500zł względem 10700F.

Link to post
Share on other sites

@3ndurek

No powiem Ci, że jestem zaskoczony tym co napisałeś :-)

Wcale nie jest taka droga ta 10ta seria Intela.

Chyba chwile odczekam, i kupię I7 10700KF, do tego np. płytę Gigabyte Z490 Gaming X, i dobre ramy np. Patriot viper steel 3733MHz

Taka platforma do moich potrzeb, plus czasami pogrania w gry w rozdzielczości FHD myślę że starczy na kilka lat.

Bardzo wam dziękuje, myślę że pójdę w 10tą serie Intela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...