Skocz do zawartości

sieć światłowodowa pod 2 komputery


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mazi86,

Recommended Posts

Witam, po ostatnich problemach z kartą wifi gdzie internet raz jest raz go nie ma karta (D-Link DWA-127) postanowiłem podłączyć kompa kablem LAN , kabel dostałem od pracowników którzy zakładali mi internet jakieś 25m , podpinałem go do routera którego dostałem do sieci światłowodowej (huawei echolife hg8245) kabel lan wszedł do karty sieciowej wbudowanej w płytę główną i internet działał dobrze , żadnych przerywań niż ten router WIFI , i dzisiaj robiłem przymiarkę tego kabla i wyszło tak że na prosto rozłożony kabel i zrzucenie go na piętro niżej kabla nie starczy na podpięcie do kompa , już mam mały pomysł ale wolę żebyście doradzili co zrobić, kabel poprowadzę tak żeby nic nie przeszkadzał w domu i jakoś się go spuści na dolne piętro i zobaczę gdzie sięgnie dokładnie ale i tak wiem że nie starczy, jakieś 10-15 m kabla no chyba że 20 m max. musiałbym chyba dokupić switch i resztę kabla i w tedy by się jakoś podpięło do komputera, i teraz nie wiem czy kupić ze sklepu (https://www.x-kom.pl/p/120005-kabel-sieciowy-rj-45-lan-gembird-kabel-rj-45-rj-45-utp-kat5e-50m.html) od razu 50m kabla i nie będzie problemu z podepnięciem do karty sieciowej wbudowanej no chyba że kupić jeszcze normalną kartę sieciową. No wiadomo nie będę robił wywiertów w podłodzę i ścianach jedynie w futrynie, do ścian to chyba wiertłem 15x 300mm :P

Link to post
Share on other sites

Ten kabel to prawdpodobnie CCA, 50m to już ryzyko utraty pakietów. Na porządnym miedzianym zrobisz 100m. Kup kabel miedziany 'z metra', wtyki i zagniatarkę. Od razu odpada Ci problem wiercenia wielkich otworów żeby przepchnąć gotowy wtyk.

 

Jak zagnieść wtyki dowiesz się z tego poradnika: https://www.linkbasic.eu/jak-poprawnie-zagniesc-wtyk-typu-rj-45

Link to post
Share on other sites

a na kiego grzyba mi 100m kabla w domu wystarczy mi ok 50m jak się go poukłada to z 50 m wystarczy.


ok co jest lepsze :
kabel lan z routera do 2giego komputera (do niego kabel światłowód tak jak mam w miejscowości) czy

karta wifi z kijowym internetem lub ten repeater tak jak kolega napisał.

Link to post
Share on other sites

ok czyli tak , jak kupię kabel 50m z xkomu tak jak podałem to będzie ok?
A gdybym kupił ten Wzmacniacz sygnału bezprzewodowego ( https://proline.pl/tp-link-tl-wa850re-wireless-range-extender-802-11b-g-n-300mbps-wall-plug-p932467)coś takiego to internet też by trybił? 


no na dniach pewnie bym jechała do jakiegoś sklepu komputerowego w moim wykonaniu jedynie proline działa .


a gdybym kupił ten kabel LAN to nie musiałbym czasem kupić karty sieciowej zamiast tej co jest w płycie głównej?

Edytowane przez mazi86
Link to post
Share on other sites

Cooger potrafię czytać ze zrozumieniem, ale się zastanawiam co lepiej wybrać, i tak kabel bym musiał ciągnąć przez dom, a nie opłaca mi się kupować na jeden raz kupować dodatkowo wtyki i zagniatarkę.

Link to post
Share on other sites

no otwory 15mm to dużo nie jest , ale kiedyś sie bawiłem w składanie kabli LAN i ni hu*a nie wychodziło to było kiedyś w szkole i gościu z testerem sprawdzał i zawsze musiałem od nowa się bawić, tak więc od tamtej pory nie bawię się w składanie kabli LAN, dla tego dla mnie łatwiej jest trochę przewiercić :P . Jak patrzałem to w sklepie X-kom są tylko całe kable od Lanu.

Hmm a gdyby taki reapeter kupić , da to coś ?

Link to post
Share on other sites

no otwory 15mm to dużo nie jest , ale kiedyś sie bawiłem w składanie kabli LAN i ni hu*a nie wychodziło to było kiedyś w szkole i gościu z testerem sprawdzał i zawsze musiałem od nowa się bawić, tak więc od tamtej pory nie bawię się w składanie kabli LAN

To przeciągnij kabel tak, żeby Ci pasowało, postaw dwa browary dla ogarniętego kumpla z zaciskarką i Ci te wtyczki zarobi...

Serio to aż taki problem? Tania (choć dobra) zaciskarka to wydatek moooże 10 zeta. Wtyczki RJ45 masz po 15 groszy jak poszukasz - ale liczmy nawet po 50gr. Tutoriali co do zaciskania wtyczek masz w necie od ...

 

SERIO? Naprawdę to taki olbrzymi problem? Wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi jakich potrzebujesz już dostałeś.

Przy okazji - wtyczka RJ45 mieści się w otworze 12mm jak dobrze wywiercisz.

Link to post
Share on other sites

No w 1 kompie mam kartę sieciową wbudowaną w płytę główną a jej nie używam bo mam kupioną zwykłą i tam mam kabel sieciowy podpięty z routera a z routera leci kabel światłowodu. Pytam się dla tego czy warto kupić kartę sieciową do 2giego kompa skoro i tak poleci kabel sieciowy z routera. Zastanawiam się czy w tym sklepie X-kom mają dostępne te kable , co innego na stronie a co innego na magazynie.

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Płytę główną mam : Gigabyte B365 M H .

Ok przynajmniej nie trzeba kupować tej karty sieciowej.

 

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Te parametry są z 1 komputera z tą płytą.

Edytowane przez mazi86
Link to post
Share on other sites

Taaa Ty się czepiasz a teraz to ja nabijam posty.

Ja się nie czepiam tylko proszę o wyjaśnienie. I tak, to Ty nabijasz posty jak chociażby Twój cytowany przeze mnie post. Co on wnosi? Zamiast sensownie odpowiedzieć to blabla czyli klasyczne nabijanie.

 

Poza tym popatrz ile Ty masz postów, a ile ja? I kto tu do kogo o nabijaniu?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

koniec tej głupiej walki kto ile robi postów , Temat będzie do zamknięcia , bo się ni h u j a nie dowiem co wybrać, na innym forum znajdę rozwiązanie , bo mam kolejny pomysł na sieć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...