Skocz do zawartości

SEASONIC M12II 620W a GTX 560ti SLI


Recommended Posts

Witam, ze względu na zbliżającą się premierę BF3 planuję małą rozbudowę swojego pieca i na pierwszy ogień pójdzie zakup drugiego GTX'a 560ti HAWK od MSI z przeznaczeniem pod SLI. Tutaj rodzi sie moje pytanie - czy mój zasilacz podoła takiemu tandemowi? Konfig jak w sygnaturce poniżej. Dzięki wszystkim za pomoc. Pzdr

 

EDIT: wkradł się mały błąd w temacie, ponieważ posiadam takowy zasilcz tylko w wersji M, ale chyba to nie wpływa na jego parametry użytkowe.

 

//poprawiony tytuł tematu

Link to post
Share on other sites

@UP: Właśnie tego się obawiam... Posługując się kalkulatorem zamieszczonym na stronie Cooler Master obliczyłem, że cały zestaw będzie pobierał teoretycznie jakieś 540W. Natomiast na benchmark.pl znalazłem cos takiego:

 

Mój odnośnik

 

W teorii powinno starczyć mocy, ale nie wiem czy PSU nie dostanie zadyszki ;P. Może ktoś bawił się w SLI z tych GTX'ów?

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

Seasonic X-660 ?

 

Po co wymieniać na zasilacz o podobnej, chyba nawet niższej mocy ?

 

Sprawdź najpierw ten zasilacz z drugą kartą. Jak ma zabezpieczania termiczne i przeciw-obciążeniowe to go zostaw gdy układ będzie pracował stabilnie z przyzwoitym podawanym napięciem.

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Core i7 965 OC + 560 Ti SLI:

System Wattage with GPU in FULL Stress = 449W

Amperaż na 12V w Seasonicu - 48A (~580W).

 

Uwzględniając sprawność zasilacza w testach, masz zapas ponad 150W. Pamiętając, że jest to maksymalne obciążenie, nieosiągalne w normalnych warunkach. Więc skąd te Wasze dziwne teorie? ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Core i7 965 OC + 560 Ti SLI:

 

 

Amperaż na 12V w Seasonicu - 48A (~580W).

 

Uwzględniając sprawność zasilacza w testach, masz zapas ponad 150W. Pamiętając, że jest to maksymalne obciążenie, nieosiągalne w normalnych warunkach. Więc skąd te Wasze dziwne teorie? ;)

 

Dzięki torture za zabranie głosu w dyskusji. Mógłbyś mi powiedzieć skąd masz to info :) ? Szkoda wymieniać PSU, jeżeli wszystko będzie sprawnie śmigać. Poza tym jak już wymieniać to przynajmniej na model z 700+W, wtedy miałbym zapas na wypadek OC lub RAID 5 ;). Jak uważasz?

 

ale po co mu tyle wat?

a u seasonica płaci się miedzy innymi za stabilność, sprawność i takie tam

 

Rozumiem, że x-660 to Twoim zdaniem najlepszy wybór? Znasz jakieś opinie na jego temat? Zero konkurencji?

 

Corsair 650W [CMPSU-650TXV2EU] Cena:315zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=38648

 

Ten corsair wydaje się całkiem przyzwoity. Na linii 12V ma 630W i certyfikat multiGPU.

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że x-660 to Twoim zdaniem najlepszy wybór? Znasz jakieś opinie na jego temat? Zero konkurencji?

 

tego konkretnego modelu akurat nie mieli na warsztacie ale tu jest recenzja starszej wersji:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Seasonic-X-Series-650-W-Power-Supply-Review/837/1

 

oraz 100W słabszego z nowej serii:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Seasonic-X-Series-560-W-Power-Supply-Review/1118

 

Ten corsair wydaje się całkiem przyzwoity.

 

pewnie, że przyzwoity, ale to już nie te czasy, gdy corsair zamawiał zaśliniacze u seasonic'a i na tym zrobił renomę :P

a tu recenzja wersji 750:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Corsair-TX750W-Power-Supply-Review/505/1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
@UP ten Seasonic X-660 wydaje się idealny do SLI. Z tego co napisali wynika, iż potrafi on zapewnić prawie 800W! Wow :roll: Szkoda tylko, że trzeba za niego dać ponad 500zł. Jak będę zmieniał to chyba tylko na ten model. Wtedy już nie będę się miał czego obawiać przy multi GPU, nawet po OC. THX za radę. Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites
@UP Jest tylko jeden mały problem torture - mianowicie zgodnie z tym co tu napisali: Mój odnośnik jeden HAWK pobiera 28W więcej niż wersja referencyjna tej karty przy pełnym obciążeniu, co oznacza, że SLI 'pociągnie' 56W więcej niż przy standardowych zegarach. Musiałym obniżyć takty, chyba? Wolałbym nie spalić PSU :P. Chyba, że w tę stronę i potem poproszę o zwrot kasy i kupię X-660 ;). Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

@UP Jest tylko jeden mały problem torture - mianowicie zgodnie z tym co tu napisali: Mój odnośnik jeden HAWK pobiera 28W więcej niż wersja referencyjna tej karty przy pełnym obciążeniu, co oznacza, że SLI 'pociągnie' 56W więcej niż przy standardowych zegarach. Musiałym obniżyć takty, chyba? Wolałbym nie spalić PSU :P. Chyba, że w tę stronę i potem poproszę o zwrot kasy i kupię X-660 ;).

 

Wg tego, co napisał torture, i tak będziesz miał zapas mocy. Szczerze mówiąc, to też się zdziwiłem, że od razu doradzano Ci zmianę zasilacza. Seasonic to bardzo dobry producent zasilaczy. Ja bym nie zmieniał.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
@UP do tego, że Seasonic robi jedne z lepszych PSU nie musisz mnie przekonywać ;). Wolałbym jednak nie obciążać maksymalnie tego PSU, bo jak to ktoś kiedyś powiedział - obciążony zasilacz to nieszczęśliwy zasilacz ;). Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę to, że ten zasilacz ma z 10% zapasu zanim się włączy któreś z zabezpieczeń. Ja bym nie zmieniał nic, obserwował co się dzieje (hałas, temperatura zasilacza) i potem ewentualnie coś działał. Podczas normalnego obciążenia w grach, zestaw będzie brał te 400W, więc to dla niego nic.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...