Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

potrzebuję rady co do karty sieciowej w PC. Nabyłem internet symetryczny w Inea 10GB/S i potrzebuje jakiejś dobrej karty sieciowej do PC aby osiągać ten stan. 

Kwota przeznaczona na zakup: brak (będzie szło na firmę więc nie ma problemu z ceną)

Link to post
Share on other sites

Znalazłem gdzieś specyfikację Alcatel-Lucent / Nokia G-240W-A i wynika, że to coś ma 4 porty 1 gigabitowe. Czyli może być lipa jak z 5g Ready od Playa które niby jest, ale go nie ma.

 

To muszę się do nich zwrócić, jak sobie to wyobrażają.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że neta również bierzesz na firmę z pakietem dla firm (plan biznes), która umożliwia stałą prędkość w jedną i drugą stronę?

Ja tydzień temu podpisałem umowę z Inea (dla domu) i niby mam w ofercie 1Gb/s symetryczne ale jakoś tylko na początku prędkość była w okolicach 504MB/s bo cały czas leci na 190-220 MB/s w jedną i drugą stronę.

 

Niezależnie od urządzenia oraz sieci 5G. Także nie wiem jak z tym jest.

Otrzymałem Nokia G-240W-A - wielkie bydle!! :(

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że neta również bierzesz na firmę z pakietem dla firm (plan biznes), która umożliwia stałą prędkość w jedną i drugą stronę?

Ja tydzień temu podpisałem umowę z Inea (dla domu) i niby mam w ofercie 1Gb/s symetryczne ale jakoś tylko na początku prędkość była w okolicach 504MB/s bo cały czas leci na 190-220 MB/s w jedną i drugą stronę.

 

Niezależnie od urządzenia oraz sieci 5G. Także nie wiem jak z tym jest.

Otrzymałem Nokia G-240W-A - wielkie bydle!! :(

 

Tak, 10 Gb/s w pakiecie dla firm, symetryczne. 

 

 

Z tego co czytam po necie ta oferta to tylko marketingowa wydmuszka.

 

Jak teraz poczytałem to fakt jest taki, że masz rację. 

Edytowane przez GAMER G1
Link to post
Share on other sites

Pogadaj z nimi jak oni chcą oferować łącze 10Gbps na routerze z max 1Gbps. Lepszym rozwiązaniem jest zwykle dobrej klasy własny router z wkładką światłowodową obsługiwaną przez router. Coś tego typu powinno wystarczyć: https://cdr.pl/p6883,mikrotik-cloud-router-switch-crs312-4c-8xg-rm-zarzadzalny-przelacznik-8x-10g-ethernet-4x-10g-combo.html

Bardziej ogarnięty sieciowiec pomoże ci temat ogarnąć. Upewnij się tylko wcześniej u dostawcy z kimś technicznym, czy nie powinno być problemów.

Link to post
Share on other sites

Pogadaj z nimi jak oni chcą oferować łącze 10Gbps na routerze z max 1Gbps. Lepszym rozwiązaniem jest zwykle dobrej klasy własny router z wkładką światłowodową obsługiwaną przez router. Coś tego typu powinno wystarczyć: https://cdr.pl/p6883,mikrotik-cloud-router-switch-crs312-4c-8xg-rm-zarzadzalny-przelacznik-8x-10g-ethernet-4x-10g-combo.html

Bardziej ogarnięty sieciowiec pomoże ci temat ogarnąć. Upewnij się tylko wcześniej u dostawcy z kimś technicznym, czy nie powinno być problemów.

Ok, dzięki za info i rady.

Link to post
Share on other sites

To że operatorzy okłamują klientów i doprowadzają ich do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem poprzez celowe wprowadzenie ich w błąd jest rzeczą wiadomą nie od dziś.

 

Mając powyższe na uwadze, 99% umów podpisanych przez opów jest nieważna od startu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...