Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obie karty maja bardzo zbliżony pułap wydajności, jeśli potrzebujesz PhysX CUDA itd wez GTX jeśli nie wez 6950 który na starcie jest nieco wydajniejszy, jednak po OC przegrywa juz z GTX 560Ti.

 

Podaj jeszcze jaką masz resztę sprzętu wraz z mocą i marka zasilacza :)

 

Co do 6950@6970 - owszem jest to mozliwe ale jak masz pewna sztukę ponieważ teraz juz nie ma w sprzedaży tych z dwoma biosami i nie da sie modowac :)

Link to post
Share on other sites

Nie każdą wersje można zmordować więc nie jest powiedziane, że taki zabieg się uda.

Co do kwestii wydajności to gdybym miał wybierać pomiędzy HD 6950 a GTX560Ti mój wybór padłby na radka. Ogólna wydajność tej karty jest wyższa więc wg mnie żadne cuda i physx tego nie zmienią. Owszem część gier wykorzystuje te technologie jednak nie jest ich tak wiele i jeśli nie zwracasz uwagi na każdy graficzny detal to sądzę, że nie powinieneś zawracać sobie tym głowy. Oczywiście AMD także posiada swoje technologie a to, że nie są tak znane jak te od nvidii zależy chyba od kwestii czysto marketingowych ;)

Link to post
Share on other sites

Tak ale na Allegro sklep ( nie pamiętam który ) sprzedawał sztuki wyselekcjonowane sprawdzone pod kątem modowania i taka kartę można śmiało brać, ogólnie obie karty sa bardzo dobre

 

XFX dobre chłodzenie oraz sama karta ... ALLEGRO

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites

To mój sprzęcik Płyta główna - GA-890GPA-UD3H

Chłodzenie - Scythe Mugen 2 Rev.B

Procesor - AMD Phenom II X4 955 Black Edition BOX AM3

Dysk twardy - Samsung HD502HJ

Zasilacz - HuntKey 700-52PP

Grafika -GV-R695D5-2GD-B

 

Tą grafe juz mam ale mam na nią kupca i się zastanawiam nad zamianą na 560Ti bo do 570 nie warto dopładcac tyle .

Link to post
Share on other sites

Tyle tylko, że HD 6950 tez możesz podkręcić a niektóre sztuki (jak dobrze trafisz) zmodować do HD 6970 a wtedy GTX560Ti odpada. Co do physx i cuda to nie każda gra to wykorzystuje więc bym sie tym nie sugerował zwłaszcza jeśli nie jesteś jakimś fanatykiem dla którego wszystkie, nawet najmniejsze efekty maja znaczenie.

Link to post
Share on other sites

więc bym sie tym nie sugerował zwłaszcza jeśli nie jesteś jakimś fanatykiem dla którego wszystkie, nawet najmniejsze efekty maja znaczenie.

http://test.nvision.pl/media/gals/2010/117/1281635957s02_geforce_high.jpg

http://test.nvision.pl/media/gals/2010/117/1281635960s02_off.jpg

Edytowane przez kret69
Link to post
Share on other sites

Jesli bym grał to na pewno nie chodził bym po mapie i strzelał po pudełkach czy ścianach i patrzył jak mi sie wszystko "realistycznie" sypie, przeciez AMD tez ma tam swoje CUDA I PHYSX ( tylko nie wiem jak sie to nazywa :D )

Link to post
Share on other sites

Tak i jeszcze z tego co czytałem to ATI kładzie na łopatki NVIdie w kwesti filmów ma pełne AVIVO HD a nvida ma pure video które jest słąbsze i daja wersję podstawową a jak chcesz miec cały to musisz zabulic dodatkowo 180zł.A w sumie to mam starego Gainwarda 9800GT to sobie zamienie i zobacze tego psyhX na żywca i porównam.

Edytowane przez lukaszek19831
Link to post
Share on other sites

Tzn co masz na mysli bo ja nie bardzo w tych sprawach obeznany jestem?

 

robisz sli z tymże Twojego 9800GT ustawiasz w opcjach aby był używany do generowania fizyki :) wtedy Twoja główna karta jest odciążana a Ty cieszysz się z takich małych pierdułek :) małe lecz cieszy :D (szczerze mówiąc chciałbym się czymś takim pobawić :) )
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...