Skocz do zawartości

Czy mogę podkręcić GeForce'a GTX 960 4GB?


Recommended Posts

Jak wyżej. Od czego zacząć, jako laik? CPU w sumie już mi się udało (i5 2500K - 3.3GHz -> 4.5GHz, chciałbym tylko trochę obniżyć napięcie, ale jest osobny temat w tym dziale, ciągle czekam na uwagi).

 

Teraz pomyślałem, że może uda się trochę wycisnąć więcej z karty. Temperatury w budzie mam ogólnie bardzo dobre. CPU po dłuższym graniu w Wiedźmina 3 na max detalach wg HWmonitor max uzyskał 53 stopnie w stresie. 

Link to post
Share on other sites

Nie, no nie gniewaj się. Pytanie trochę na zasadzie - co przez to uzyskasz? Jedni kręcą tylko i wyłącznie, żeby podkręcić i nic z tego nie mieć w praktyce (oprócz testów), inni chcą uzyskać lepszą wydajność, bez zmiany sprzętu...

Link to post
Share on other sites

960 się dosyć dobrze kręci , przegania kręconego 1050ti . Ale musisz sobie zadać pytanie które jarrino tobie zadał . Sam z reguły podkręcam sprzęt w celach informacyjnych , aby sprawdzić ile da się wycisnąć . Ale na co dzień , mam delikatnie podkręcony procesor z undervoltingiem , a na karcie zrobiony sam undervolting bo do moich zastosowań nic szybszego mi nie jest potrzebne .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Ok. Więc, chciałbym trochę większą wydajność, bez zmiany sprzętu właśnie. Obecnie wróciłem do Wiedźmina 3. Gram na najwyższych ustawieniach, wszystko ultra, poza nVidia haiworks - to mam wyłączone. Postprocesy czy jak to się tam nazywa - też wszystko "ON". Ogólnie chodzi bardzo dobrze, ale czasami widać delikatne spadki FPS. Max temp karty po ok 2h grania - 69°C. Procek - max 53°C.

 

Jeśli można moją kartę trochę podkręcić to chętnie bym to zrobił, dla odrobinę większej wydajności. Tylko nijak nie wiem jak się za to zabrać.

 

Oczywiście chce zrobić OC do bezpiecznego dla karty poziomu :)

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

Znasz wujka googla ? Są miliony tematów jak podkręcić kartę graficzną , 1 minuta wysiłku przy szukaniu i 10 minut  lektury i wszystko będziesz wiedział . 

A jak wolisz oglądać to jeden z setek filmów który szukałem 5 sekund 

Ręce czasem opadają  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Odpowiadam na pytanie z tytułu: Tak możesz, pozwalam :D Jeśli podkręciłeś procesor to pocieszę cię że z kartą będzie o wiele łatwiej, choć z drugiej strony np. różne gry mają różną tolerancję na OC. Nikt ci nie poda gotowych ustawień. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to pytaj, ogólnie jest mnóstwo poradników na co jakub1t zwrócił uwagę. Szybciej byś znalazł poradnik niż zakładał ten temat

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok :)

Korzystam do testów z Valley Benchmark 1.0 no i MSI Afterburner. Coś niskie te temperatury z tym Valleyu mam, dałem +150Mhz core clock i max temp pokazało 63, gdzie w wieśku bez żadnego oc miałem max 70.

 

Czyli mam dojść do takiej wartości na plus w core clock, gdzie nie będę miał takich akcji z kropkami w wieśku? Następnie, jak będzie dobrze to zwiększam memory clock i robię tak samo?

 

Power limit mam na max. Temp limit na 85.

 

Jakich programów najlepiej używać do testów i monitorowania? Wystarczy HWmonitor i OCCT?

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

 

 

Coś niskie te temperatury z tym Valleyu mam

Jak chcesz ją zagrzać to zapuść jej furmarka ;) Może miałeś włączony v-sync?

 

 

Co to znaczy jeśli po kilku minutach w grze miałem migające czerwone kropki/hieroglify w losowych miejscach na ekranie?

Wygląda bardziej na problem z pamięcią niż rdzeniem. Przed rozpoczęciem podkręcania najlepiej by było ją rozkręcić i powymieniać pasty i termopady, to że rdzeń ma 70st nie oznacza że się vram nie gotuje. Napięcia lepiej nie ruszać, często nie daje zbyt wiele a niepotrzebnie podnosi temperaturę i ogólnie skraca życie

Link to post
Share on other sites

W Valleyu +170 MHz na rdzeniu i błędów nie było, ale w Wiesławie musiałem zejść do +125 MHz na rdzeniu, żeby nie było artefaktów. Zabieram się teraz za pamięć. Słabo coś na rdzeniu nie? Aczkolwiek taki Wiesław chodzi trochę płynniej, zauważam różnice.

 

Jaką rozdzielczość i inne opcje ustawić w Valleyu? Fakt - v-sync włączyłem :)

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

Słabo nie słabo , wersję podkręcone nie są już takie skore do OC jak ich podstawowe odpowiedniki , a nawet nie wiemy jaki ty masz model i od ilu startuje .

Kiedyś miałem bardzo wysoko taktowanego gtx650ti to nie mogłem go podkręcić nawet o 20mhz bez podnoszenia napięcia .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaką rozdzielczość i inne opcje ustawić w Valleyu?

Najlepiej wszystko na max, to nie gra i 60fps nie musisz mieć.

 

 

W Valleyu +170 MHz na rdzeniu i błędów nie było, ale w Wiesławie musiałem zejść do +125 MHz na rdzeniu, żeby nie było artefaktów. Zabieram się teraz za pamięć

To jest to o czym pisałem, to że np. w jednej grze takie ustawienie jest stabilne nie oznacza że w innych też tak będzie. Osobiście spotkałem się z tym w 2 przypadkach: battlefield 1 przy standardowym oc się wywalał, musiałem zrobić osobny profil z konserwatywnymi ustawieniami; pes 2019 też crashował ale akurat dodatkowej mocy nie potrzebował więc po prostu zamykałem Afterburnera przed włączeniem gry. Trzeba też zwrócić uwagę że oc pamięci nie daje aż takich efektów jak rdzenia, ale jak brakuje tych 2-3fps do 144 to i tyle dobre ;)

PRO TIP / TLDR: AFTERBURNER OFERUJE 5 PROFILI

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...