Skocz do zawartości

NOWA KARTA RTX 2060 PROBLEM


Recommended Posts

Witam forumowiczów

Ostatnio zrobiłem post w którym pytałem jaką karte kupić i ktoś napisał że rtx 2060 więc 

Zakupiłem nową karte RTX 2060 od Gigabyte rewizja 2 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6-gv-n2060oc-6gd-2-0-5801846/

Po podłączeniu karty ( było tam dodatkowe zasilanie 8 pin nie wiem czy potrzeba to wpinać

https://imgur.com/a/gSYhsi5

https://imgur.com/a/wBU3Gut

zainstalowalem stery itp nvidia experience

na pulpicie dziala ok wszystko ok

ale potem odpalam wiedzmina na ultra albo gta5

no i pod obciązeniem : 

Mój problem polega na tym że karta dochodzi do wysokich temperatur przy okazji szumi jak wiatrak

Wcześniej 1050 chodził jak marzenie cicho i spokojnie . Temperatury były eleganckie

No i wiecie to troche smieszne placic za 1500 zl i miec wiatrak ktory buczy niemilosiernie

co moge zrobic oddac karte czy to normalne ?

 

tutaj test ktory nagrałem 

https://www.youtube.com/watch?v=3sFenjjakq8

widac ze po czacie temperatura wchodzi w gore szumienia nie nagram bo to bezsens

link do yt filmik prywatny ( niepubliczny )

 

Proszę o Pomoc z gory bardzo dziekuje

 

Link to post
Share on other sites

 No niestety wtopiłeś że kupiłeś windforce x2 a nie x3 (z trzema wentylami) nawet ludzie w opiniach na morelach i na xkomie piszą że głośna i się grzeje także w tej wersji to chyba norma możesz pobawić się krzywą wentyli ale czy to coś da to nie wiem. Jest jeszcze coś takiego jak undervolting może pomóc z temperaturami

 

a 1050 to niestety słaba wydajność to i kultura pracy inna

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

 No niestety wtopiłeś że kupiłeś windforce x2 a nie x3 (z trzema wentylami) nawet ludzie w opiniach na morelach i na xkomie piszą że głośna i się grzeje także w tej wersji to chyba norma możesz pobawić się krzywą wentyli ale czy to coś da to nie wiem. Jest jeszcze coś takiego jak undervolting może pomóc z temperaturami

 

a 1050 to niestety słaba wydajność to i kultura pracy inna

LOL ALE ile kasy bym nawet wydal na ta x3 i gdzie niby dostac .

oddawac ?

undervolting robic ? ( niei wiem co to 

Link to post
Share on other sites

to co robić ten undervolting czy odrazu zwrotka i kupować co innego . może wgl kupić rtx 2060 super skoro ja wydalem 1500 a ta jest za 1700 z 3 wentylatorami ( myslisz ze by byla cicha i temperatura mniejsza ? w sensie warto 200 wiecej tylko dlatego ? 

czy jak zrobier ten undervolting to to podlega zwrotowi wiesz moze ? sory za zasyp pytan ktos musi mi pomoc :C

Link to post
Share on other sites

Witam miałem dokładnie ten sam problem karta wyła jak lądujący helikopter a temperatury 85c to była norma model gigabyte 2060RTX i z tą gorszą rewizją próbowałem wszystkiego zdejmowałem plastikowy plackplate niewiele to pomogło dopiero wymiana całego systemu chłodzenia na Artic coller 3 wyciszyło kompa no a temperatury w RDR2nie przekraczają 60 stopni zestaw plus pasta niecałe 300pln  polecam i mam cichego RTX 


zestaw dokładnie to Arctic extereme IV pasta termal grizzly a undertvolting spowolni karte a temperatura prawie taka sama

Edytowane przez jack sparrow
Link to post
Share on other sites

Witam miałem dokładnie ten sam problem karta wyła jak lądujący helikopter a temperatury 85c to była norma model gigabyte 2060RTX i z tą gorszą rewizją próbowałem wszystkiego zdejmowałem plastikowy plackplate niewiele to pomogło dopiero wymiana całego systemu chłodzenia na Artic coller 3 wyciszyło kompa no a temperatury w RDR2nie przekraczają 60 stopni zestaw plus pasta niecałe 300pln  polecam i mam cichego RTX 

zestaw dokładnie to Arctic extereme IV pasta termal grizzly a undertvolting spowolni karte a temperatura prawie taka sama

dzieki za odpowiedz nie wiem czy jest sens doplacac 300zł czyu moze zwrotke zrobic

za 300 zł więcej to można kupić 2060 super :C

wiesz nawet nie wiem czy mi sie chce zmieniac chlodzenie karty ( poozatym nie umiem czy to prosta rzecz ? ) 

ale to glupie czlowiek 1500 daje i musi jeszcze chlodzenie zmieniac ...

co poradzisz ?

Link to post
Share on other sites

Kupiłeś model RTX2060, który ma bardzo słabe chłodzenie. Jeżeli masz możliwość to wymieniaj na inny model z lepszym chłodzeniem a jeśli kartę zostawiasz to jedyny sposób na poprawę kultury pracy to undervolting bo zabawa ze zmianą chłodzenia nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...