Skocz do zawartości

Critical process died i brak możliwości boot


Recommended Posts

Witam. Z dnia na dzień (ponieważ wczoraj jeszcze działał) komputer przestał się włączać, wyrzucając aktualnie BSOD "CRITICAL PROCESS DIED". (screen) Nie mam możliwości odpalenia trybu awaryjnego ani wejścia do Win. Zrobiłem bootowalny USB i odpaliłem. Opcja "napraw komputer przy starcie" daje monit "Program Naprawa podczas uruchomienia nie mógł naprawić komputera", z plikiem srttrail.txt który po podglądzie w cmd nie wykazuje żadnych błędów. SFC /scannow - "Windows Resource Protection did not find any integritiy violations". W pewnym momencie, gdy któryś raz kliknąłem naprawianie komputera przy starcie, czy tam kontynuuj do Windows 10, jednorazowo pokazał mi się błąd 0xc0000225, więc "naprawiłem go" metodą z tego linku, lecz to spowodowało jedynie, że poza critical process died, który występuje przy bootowaniu, w jakimś późniejszym momencie (dając bodajże "kontynuuj") dostaję BSOD 0xc0000001.

 

Co zauważyłem, to to, że litery dysków kompletnie nie są takie jak ustawione normalnie oraz dysk systemowy nie występuje ani pod nazwą Windows ani pod literą C:. (screen). Dysk CX400 to nowo zamontowany SSD pod dane i są na nim tylko dane. Cała reszta również. Nie mam pojęcia więc, dlaczego nosi on literę C: w tym przypadku. Dysk systemowy to Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe, zakupiony w zeszłym roku. W ogóle cały komputer składałem w zeszłym roku, tak więc wszystko nadal na gwarancjach.

 

Również martwi mnie ilość partycji (których nie tworzyłem) na różnych dyskach nie systemowych, czy to normalne? (screen1 screen2)

 

W dodatku nie mogę zrobić aktualizacji Win10 z USB, nie wiadomo czemu. (screen) A właśnie NAJWAŻNIEJSZYM tutaj dla mnie jest nie robienie formatu i nie utracenie wszystkich programów, wraz z ich danymi, ustawieniami, wtyczkami itd. itp. Bardzo chciałbym tego uniknąć. BARDZO BARDZO. placz.gif

 

Wydaje mi się... że to może być kwestia zbugowanego win update, ponieważ już zacząłem mieć problemy przez weekend, w ramach łatki kb4535996 oraz kB4532693. Gdzie kb4535996 udało mi się odinstalować, a kB4532693 zniknęła sama lub zostawiłem? Nie pamiętam dokładnie. Po usunięciu kb4535996 BSODy się skończyły, na jeden dzień, aby w kolejnym przywitał mnie problem opisywany powyżej.

 

Zatem logicznym rozwiązaniem byłoby teraz odinstalowanie tej aktualizacji w jakiś sposób z poziomu CMD podczas rozruchu z USB. (Win RE/PE) 

 

Gdy komputer się uruchamia i widać logo MSI, kręcą się kuleczki które wskazują na ładowanie w WIN10. MOŻLIWE, że ta/inna aktualizacja próbuje się zainstalować lub doinstalować, bo zaczęła przy ostatnim zamykaniu systemu? W srttrail.txt również można przeczytać 

 

 

Nazwa: Sprawdź, czy istnieją oczekujące instalacje pakietów

Wynik: Ukończono pomyślnie. Kod błędu = 0x4

Czas operacji = 1062 ms

 

Gdzie wszędzie indziej, poza wynikiem "ukończono pomyślnie" kod błędu wynosi 0x0, a tylko w tym przypadku 0x4. Może to ślepy zaułek, a może nie...

 

sfc /scannow /offbootdir=G:\ /offwindir=G:\Windows - wyrzuca "Windows Resource Protection could not perform the requested operation."

sfc /scannow (X:\windows\SYSTEM32\cmd.exe / czyli WIN RE/PE?) - wspomniane wcześniej "Windows Resource Protection did not find any integritiy violations."

 

Dołączam wszelkie logi które udało mi się wyciągnąć z folderu windows, który... o czym już mówiłem wcześniej, ma błędną literę oraz nie ma przydzielonej nazwy jako dysk. (screen) - Folder "logi" dropbox

 

Błagam na kolanach o pomoc. Co mogę zrobić? Jakie pliki wyeksportować i tutaj załączyć? Jakieś logi? Pomóżcie dobrzy ludzie uniknąć formatu. Z komputerem wszystko było dobrze, nie rozumiem co się stało.

Edytowane przez leeway
Link to post
Share on other sites

I tak ostatecznie czeka cię format i instalacje na nowo systemu przechodziłem to samo na każdą aktualizacja u mnie jak pewnie u wielu kończyła się BSOD wróciłem do wersji 1903 i miałem spokój na przyszłość instaluj ważne dla Ciebie programy na innym dysku a na C tylko Windowsa z którym pewnie do wypuszenia wersji 2004 będą jeszcze problemy.

 

Kruchy

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Odepnij wszystkie dyski, oprócz systemowego...

 

Spróbowałem, nadal CRITICAL PROCESS ERROR podczas bootowania. Później 0xc0000001.

 

 

Ten błąd pojawił się po wykonaniu:

 

 

  1. Diskpart – narzędzie do zarządzania dyskami;
  2. List volume – lista dysków/partycji;
  3. Select volume=2 – należy wybrać wolumen o nazwie SYSTEM – mały, kilkaset MB, w przykładzie nr 2;
  4. assign letter=Z – przypisanie dowolnej wolnej litery do wybranego dysku;
  5. exit – wyjście
  6. bcdboot C:\windows /s Z: /f UEFI (lub „bcdboot C:\windows /s Z: /f ALL” lub „bcdboot C:\windows /s Z:” dla komputerów z BIOS) – przypisanie pliku bootowania. Należy wybrać wolumen systemowy, nazwany OS, oraz przypisaną wcześniej literę Z.

W odpowiedzi na jednorazowy monit w pewnym momencie o błędzie 0x0c0000225.

 

 

I tak ostatecznie czeka cię format i instalacje na nowo systemu przechodziłem to samo na każdą aktualizacja u mnie jak pewnie u wielu kończyła się BSOD wróciłem do wersji 1903 i miałem spokój na przyszłość instaluj ważne dla Ciebie programy na innym dysku a na C tylko Windowsa z którym pewnie do wypuszenia wersji 2004 będą jeszcze problemy. Kruchy

Chyba tak... Dramat. Najgorzej. Ku*** jak ja tego nie chcę... Stracę cały tydzień na ponowne instalowanie wszystkiego... A jeszcze trzeba wykonać kopię zapasową. Zauważyłem, że da się to zrobić pokrętnie przez notepad.exe z cmd.  :/

Link to post
Share on other sites

Opcja uaktualnienia działa tylko przy uruchomieniu z poziomu działającego Windows

Te partycje to normalka: instalator WIN robi swoje + jakieś recovery, soft dysków, rezerwa na uszkodzone sektory

Dlatego wypnij wszystkie dyski oprócz systemowego.Jak jest opcja użyj punktu przywracania.

DISM wywala ciągle te same błędy, więc obstawiam na uszkodzony rejestr, ale wiszą jakieś aktualizacje

 

 

1. Na wszelki wypadek użyj bootrec i RegBack

 

2. jeśli jesteś pewien tych w/w aktualizacji, to możesz je usunąć: https://www.repairwin.com/how-to-remove-windows-updates-using-wusa-and-dism-commands/

 

https://www.wintips.org/fix-windows-cannot-boot-after-installing-updates-windows-7-8-10/

 

 

Ostatecznie możesz spróbować świeżej instalacji z zachowaniem plików.

Link to post
Share on other sites

Opcja uaktualnienia działa tylko przy uruchomieniu z poziomu działającego Windows

Te partycje to normalka: instalator WIN robi swoje + jakieś recovery, soft dysków, rezerwa na uszkodzone sektory

Dlatego wypnij wszystkie dyski oprócz systemowego.Jak jest opcja użyj punktu przywracania.

DISM wywala ciągle te same błędy, więc obstawiam na uszkodzony rejestr, ale wiszą jakieś aktualizacje

 

 

1. Na wszelki wypadek użyj bootrec i RegBack

 

2. jeśli jesteś pewien tych w/w aktualizacji, to możesz je usunąć: https://www.repairwin.com/how-to-remove-windows-updates-using-wusa-and-dism-commands/

 

https://www.wintips.org/fix-windows-cannot-boot-after-installing-updates-windows-7-8-10/

 

 

Ostatecznie możesz spróbować świeżej instalacji z zachowaniem plików.

Da się tak? Jak? 

 

Bootrec robiłem w taki sposób:

 

naprawa MBR 

Komenda 1: bootrec /fixmbr 

Komenda 2: bootsect /nt60 all /mbr 

 

naprawa boot sectora 

Komenda 1: bootrec /fixboot 

Komenda 2: bootsect /nt60 C:                 (naprawa partycji c:) 

Komenda 3: bootsect /nt60 SYS             (naprawa partycji systemowej) 

Komenda 4: bootsect /nt60 ALL             (naprawa wszystkich partycji 

 

odbudowa magazynu BCD 

Komenda: bootrec /rebuildbcd

I nie pomogło.

 

Odłączyłem wszystkie dyski, zostawiłem tylko m2 nvme systemowy. Teraz się zgadza, ma literę C: w diskpart.

 

Jak mogę zrobić wspomniany RegBack?

 

W Program Files mam około 200GB bezcennych programów, ich konfiguracji, wtyczek, efektów, instrumentów, bibliotek etc. I na prawdę nie mogę tego utracić. Po prostu nie mogę. Praca moich ostatnich lat od tego zależy.

Link to post
Share on other sites

Jak możesz odpalić CMD to możesz skopiować całe program files na zewnętrzny dysk albo podłącz jakiś pusty Dysk Kruchy

Niestety, copy działa tylko wobec pojedynczych plików. Masz jakieś komendy które pozwolą mi skopiować całe foldery wraz z ich zawartością?

 

U mnie folder RegBack jest pusty?  :( screen

Znalazłem w necie taki komentarz...

 

 Windows 10 since at least 1803 no longer makes backup copies of the Registry hives and places them in C:\windows\system32\config\regback. That is why the files you found are empty.

Edytowane przez leeway
Link to post
Share on other sites
Niestety, copy działa tylko wobec pojedynczych plików. Masz jakieś komendy które pozwolą mi skopiować całe foldery wraz z ich zawartością?

xcopy

 

Próbowałeś usunąć te aktualizacje w CMD? z linków wyżej?

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...