Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] XBOX Series X


Recommended Posts

Czołem,

 

Dziś poznaliśmy specyfikację nowej konsoli Xbox series X.

Co myślicie o nowej maszynce MS?

Planujecie kupić ?

Jak waszym zdaniem wpłynie na przyszłość branżę gier i sprzętu go grania?

 

Zapraszam do dyskusji :)

 

  • CPU - 8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
  • GPU - 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
  • Wielkość - 360.45 mm2
  • Proces  - 7nm Enhanced
  • Pamięć  - 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
  • Szerokość pasma pamięci - 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
  • Dysk - 1 TB Custom NVME SSD
  • Przepustowość I/O - 2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s 
  • Opcja rozszerzenia dysku - 1 TB Expansion Card 
  • Dyski zewnętrzne - USB 3.2 External HDD Support
  • Napęd - 4K UHD Blu-Ray Drive
  • Docelowa wydajność- 4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS

 

 

https://www.ppe.pl/news/143738/xbox-series-x-gameplay-szybkosc-konsoli-nowe-funkcje-szczegoly.html

Link to post
Share on other sites

Jutro będzie więcej wiadomo o PS5.

Jeśli o mnie chodzi, to i tak zostanę przy PC + po jakimś czasie kupię nowe PS, chyba że przegną z cenami nowych kart, to kupię od razu.

 

Ja tam bardziej jestem ciekaw cen nowych konsol, podejrzewam że tanio nie będzie za takie podzespoły, więc i tak wypuszczą tez tańsze, słabsze wersje.

 

Tak poza tym poza 4k, lepszymi teksturami i rt, nie spodziewałbym się większych zmian w grach, bo przecież przez najbliższe dwa (czy ileś tam) lat nowe gry mają wychodzić też na ps4 i xox, więc rewolucji się nie spodziewam.

 

Ps. Ale tego nowego pada pod pc, to sobie pewnie kupię.

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Bardzo mnie cieszy normalny procesor a nie tabletowe dziadostwo z obecnej generacji. Była to największa kula u nogi, która skutecznie blokowała 60FPS w grach.

 

Mam nadzieję, że tytuły z obecnej generacji będą chodzić lepiej na Series X i tam gdzie płynność oscylowała w zakresie 40-60 teraz będzie stałe 60. Oczywiście sam fakt wstecznej kompatybilności aż do pierwszego X jest mega zajebliwy. 

 

RT - najbardziej mnie interesuje globalna iluminacja oparta na śledzeniu, obecna przykładowo tylko w Metro Exodus. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Zobaczymy co pokaże Sony ale nowy klocek zapowiada się bardzo interesująco. Cieszy to, że MS nic nie ukrywa jak konkurencja tylko cały czas dzielą się jakimiś nowymi informacjami na temat konsoli. Wiemy już praktycznie wszystko oprócz ceny. ;) Wzięli sobie do serca i głowy to, że poprzednio jakby nie patrzeć zawalili start a później to już praktycznie było pozamiatane i ciężko było odrabiać straty. Teraz możliwe, że się to wyrówna, zobaczymy dzisiaj ;) 

Mi osobiście nowy klocek bardzo się podoba i nie wykluczam, że prędzej czy później u mnie zagości.  :-> Już poprzednio miałem chęć kupić klocka ale ostatecznie zrezygnowałem na rzecz blaszaka, może teraz się złamię.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

M$ coraz bardziej mnie kupuje XsX. Potwierdzona na starcie kompatybilność bez zbędnych ograniczeń. Wiedźmin 3, FF XV, RoTTR, SoTTR i inne które na X działały powyżej 30 klatek teraz powinny śmigać w pełnych 60. Przez wzgląd na brak ustawionego limitu.

 

Jak na przykład Wiedźmin 2 czy GoW3 na X box one X działa w natywnym 4K. Gdzie pierwotnie miał problemy z 720p/


Małe porównanie tego co X one X robił z grami z X360.

 

 

 

XOX_14.jpg

 

360_14.jpg

 

Gears_XOX_8.jpg

 

Gears_360_8.jpg

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

XsX dużo lepiej się prezentuje niż ps5. Poza tym mam jeszcze Xbox game pass na 2 lata, więc sporo gier będzie można ograć praktycznie za darmo.

Jeszcze jakiś czas temu do Sony kusiły mnie ich exy. Teraz odnoszę wrażenie że ta "wyłączność" Sony to bardziej autosugestia i moda na posiadanie czegoś co nie będzie nigdzie indziej dostępne.

 

Ceny komponentów pc juz dawno przekroczyły zdrowy rozsądek.

 

Ciekawy jestem jaka będzie cena. Podobno chcą być o 100$ tańsi niż ps5.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Raczej nie będę zmieniać konsoli, dawno nie grałem. 

Ciekaw jestem jaka jest między nimi różnica realnie w grach (grafika i płynność)

 

Nie potrzebuję napędu, nie chce mi się jeździć do sklepu po gry, filmów praktycznie nie ma. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Series X ma kosztować 2249zl

Series S bez napędu i z słabszą kartą graficzną wyceniony został na 1349zl.

 

To nie wszystko. Microsoft oferuje obie konsole w wersji abonamentowej.

Tzw. Xbox all Access ma być oferowany w sieci Mediaexpert.

Przy wyborze abonamentu dla X, przyjdzie nam zapłacić 148zl miesięcznie przez dwa lata. Za wersję S abonament wyniesie 111zl.

Poza konsola dostajemy dostęp do Xbox game pass ultimate oraz EA Play.

Xbox ultimate daje nam możliwość grania na konsoli, PC oraz za pośrednictwem chmury na telefonie w wszystkie gry dostępne dla XPass.

Jeśli odejmiemy cenę usług z abonamentu, to cena konsoli będzie jeszcze niższa (~2300zl). Po 24 miesiącach konsola przechodzi na naszą własność i tylko od nas zależy czy będziemy kontynuować opłacanie usług.

 

Muszę przyznać że Microsoft uderzył solidnie z swoją ofertą. Na chwilę obecną Sony tak naprawdę niczym nie odpowiedziało.

 

Warto dodać że wszystkie studia developerskiego należące do Xbox, będą wydawać swoje tytuły w ramach abonamentu game pass, wliczając to wykupione ale pozostające "niezależne" Zenimax.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...