Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : GRY

  • Maksymalna kwota : 3,500 - 4000 zl

Kiedy zamierzam kupić komputer? : W tym miesiącu

Których części potrzebuję : Całej budy

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : benq gw2460 (jak sie nie myle jest to 60hz w FullHd który mi raczej wystarczy)

Specjalne wymagania : Cisza

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

I5-3570k

8gb ddr3

gtx660 2gb ddr5

xfx core 550w

msi z77 

Gladius m40

Chłodzenie Macho 120

Dysk Hdd: 500gb

Własna propozycja zestawu : Myślałem o:

i5 9400F + Jakieś chłodzonko Spartana/Fere

G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16

Gigabyte B365M D3H

Plextor 1TB M.2 PCIe NVMe M8SeG / Albo 512Gb

Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER Gaming 3X OC 8GB GDDR6

Nie wiem co z obudową

Inne :​

  Witam serdecznie po 7 latach użytkowania tego komputera przyszedł czas na zmiane sprzętu. Obecny sprzęt również był składany za pomocą owego forum i byłem zadowolony z pomocy. W gry jakie gram aktualnie to CS:GO i na niskich detalach GTA V. W co chciałbym zagrać, zdecydowanie w RDR2,Wiedźmin 3 i jeszcze pare nowych tytułów, z pewnoscia jeszcze raz fabułe w gta5. Obecnego sprzętu nawet nie podkręcałem. Myśle ze granie w full HD mi wystarcza, a nie bede miał raczej w najbliższym czasie pieniędzy na nowe lepsze szkiełko. Cena jaką chce wydać na komputer to blisko 4tysięcy za bude i oprócz tego chciałem dokupić system operacyjny.

Ze starego sprzętu raczej nic sie nie da odzyskać??

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez JestemGraczem
Link to post
Share on other sites

Ile lat ma obecny PSU, który to dokładnie model?

 

Obudowa może zostać, PSU podobnie.

 

Zakup 9400F nie ma większego sensu przy obecnej cenie Ryzena 3600 którego masz raptem za 80zł więcej, a to wydajniejsza jednostka, dodatkowo możesz go jeszcze trochę podkręcić.

 

https://proline.pl/koszyk/71e3e26a

Ryzne 3600, MOBO ATX pod ewentualne OC, cichszy i wydajniejszy cooler, RAM z potencjałem na wyższe taktowanie poprzez OC, SSD 512GB na lepszym kontrolerze, cichszy i stabilniejszy zasilacz od Seasonica z częściowo modularnym okablowaniem i 7 letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Ile lat ma obecny PSU, który to dokładnie model?

 

Cały sprzęt ma 7lat kupowałem to w techplanet.. Chyba to taki model :XFX CORE 550W 135MM 80+ SLI PSU (P1-550S-XXB9)

 

Ryzena 3600

 

Trzeba robnić przy tym jakieś aktualizacje biosu?? Czy coś takiego? Nie znam sie na tym za bardzo.  :o

 

ewentualne OC

 

 

Aktualny zestaw tez miałbyć pod OC, ale w koncu jakoś nigdy do tego nie doszło.bo sie bałem ze coś pójdzie nie tak  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

 

 

Ryzne 3600, MOBO ATX pod ewentualne OC, cichszy i wydajniejszy cooler, RAM z potencjałem na wyższe taktowanie poprzez OC, SSD 512GB na lepszym kontrolerze, cichszy i stabilniejszy zasilacz od Seasonica z częściowo modularnym okablowaniem i 7 letnią gwarancją.
Jaką ewentualnie obudowe do tego polecisz??

 

 

 

zmianie pod całkowicie nowy sprzęt
Dla pewności tak zrobie, a stary sie sprzeda :) 
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie będzie
 

Jeżeli nie ma potrzeby to zostawie i tak już przekroczyło budżet 4tysiecy a jeszcze system do zakupu. W proline z tego co widziałem to nie składają komputerów?? Porównałem cene z morele to tam ceny wyższe i wszystkich części nie ma, a chciałem zeby mi złożyli... No chyba pozostaną mi moje zdolności manualne  :D

Dzięki za rady kajtek. i 3endurek. Zestaw od 3endurek + jakaś obudowa do tego tak finalnie to będzie wyglądało..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...