Skocz do zawartości

jaki zasilacz do zestawu


Recommended Posts

Procesor:Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX

Chłodzenie Procesora:SilentiumPC Fortis HE1225

pamiec: Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Płyta Głowna:AsRock P67 PRO3 B3

Karta Graficzna:MSI GeForce GTX 580 Twin Frozr II

Dysk Twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Obudowa:gladius 800 window

 

wlasnie do tego zestawu jaki zasilacz bedzie najlepszy z gory dziekuje za wszystkie wypowiedzi

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie tak, jednakże zdecydowanie za wysoka moc (max dla Twojego zestawu to 600 W).

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=18229 - bardzo dobry zasilacz.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

planuje mocne oc tego zestawu wiec wolalbym miec pewien zapas a jesli np wezme ocz ten co podalem 700w to czy bedzie mi ciagnal 700W czy tyle ile zastawy bierze w danym monencie czyli np 500W ?? bo jesli tak to wzialbym chyba tego ocz czyba ze ten bedzie lepszy : corsair 650w series hx tego tez mi proponowali

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites
hehe teraz milion propozycji napisze tak seasonic odpada nie maja go u mnie w sklepie a co powiecie o tym : http://www.cooling.pl/antec-high-current-gamer-hcg-620ec,produkt,552815.html ??

a co do tego ocz to on jest stosunkowo tani wiec czy na pewno jest dobry ??

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

pz2580 - OCZ to solidna firma robiąca dobre PSU.

 

Sam posiadam model SXS2 600W, i mimo, że mój komp nie obciąża go jakoś super mocno, to jest całkowicie cichy, nawet pod pełnym obciążeniem go nie słychać (miałem brać 500W, ale różnica między nimi była 20zł to dołożyłem :P). Kilku kolegów ma MXSy i sobie chwali. Jedyna seria której radzę nie brać to pierwszy SXS (StealthXStream) ze względu na problemy z linią 12V.

Link to post
Share on other sites

@Deathstar, Ja nie miałem nigdy problemów z 12 V w SXS ;)

 

@pz2580, mocne OC powiadasz? Ciekłego azotu raczej nie będziesz używał (ani innych ekstremalnych sposobów obniżania temperatury podzespołów), więc nie będzie to wielkie wyzwanie dla zasilacza. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Pobor_energii-3389/strona/11975.html - pobór energii jednostki z GTX 580. Zasilacz 550 W w zupełności wystarczy ;) Jeżeli chcesz więcej to na pewno nie 700, co najwyżej 600-620.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

no ale skoro ten ocz koszruje niecale 300 zl i jest duzy zapas mocy to po co mam kupowac slabszy zasilacz za np 350 zl??

 

całkowicie się z Tobą zgadam :) lepiej brać zasilacz dobrej firmy jaką jest OCZ (sam posiadam MXS 600W i działa bardzo stabilnie :) ) z nadwyżką mocy którą kiedyś może spożytkujesz :)

 

ah i w tym ocz masz przede wszystkim odpinane kabelki co jest świetną sprawą :D

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

@Deathstar, Ja nie miałem nigdy problemów z 12 V w SXS ;)

 

Hmm, ja osobiście pierwszego SXSa nie miałem, ale doszły mnie słuchy o tym, że niby daje zbyt duże napięcie na 12V, i to z kilku źródeł. Ale jeżeli to nie prawda to widać były to jakieś plotki

Link to post
Share on other sites

Ja też słyszałem i gdzieś czytałem że SXS miały problem z 12V.

@Pasjonat Twój MXS pro 600W ile ma na 12V? U mnie ma zawyżoną 12,3V :). Też mam MXS pro 600W :D.

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

no ale skoro ten ocz kosztuje niecale 300 zl i jest duzy zapas mocy to po co mam kupowac slabszy zasilacz za np 350 zl??

 

Właśnie dlatego, że skoro 'masz więcej za mniej' to znaczy, że coś w tym 'mniej za więcej' jest lepiej zrobione ;) Poza tym ten Antec jest nieco lepszy, niż OCZ MXS.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

@Pasjonat

nie sugeruj się programami :P, ja jak pierwszy raz mierzyłem miernikiem napięcie w gniazdku to mi nic nie pokazywał ustawiłem na 750 i pokazywał 235V :D. Miernik kosztował mnie 35złotych :).

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

Brdzie Ok wystarczy z zapasem mocy bardzo dużym i jest również bardzo dobry 8)

 

"YODA" jak chce to niech wezmie ten i juz... przecież go nie przekonasz :P

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...