Skocz do zawartości

Win Update problem


Recommended Posts

Hejka.

Od dwóch ostatnich uaktualnień mam problem z instalacją zbiorczych łatek bezpieczeństwa (reszta przechodzi).

 

Diagnoza pokazuje taki problem:

 

zEi6paV.jpg

 

pPuWLYs.jpg

 

qe2pUT1.jpg

 

 

Próbuję stosować się do wpisów z diagnozy - włączać i wyłączać odpowiednie serwisy, ale ciągle nie mogę znaleźć właściwego rozwiązania problemu. :(

Może ktoś ma gotową receptę na tę bolączkę?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew.

 

Jaro - tak, to jest OS uaktualniany na bieżąco (szczególnie pod kątem bezpieczeństwa). Tylko nigdy automatycznie - zawsze przed update robię całkowity back systemu (całego dysku systemowego) i w przypadku problemów wracam nim do stanu ostatiego działającego poprawnie.

 

 

Niestety, te komendy z palca już testowałem wcześniej - bez rezultatu,

 

JNeNTIY.jpg

 

a soft, który podlinkowałeś coś próbował i teraz po diagnozie mam tak (reboot - jest nieistotnym problemem). Błędów jest wyraźnie mniej - w zasadzie został tylko ten:

 

WaaSMedicService

Issues remediated by :NoUsoScanPlugin;StackDataResetPlugin

 

 

Edyta:

Zrobiłem tak - wyłączyłem WaaSMedicService (normalnie się nie dało, więc trzeba było inaczej), błędy win update zniknęły (wiem, że to nie jest naprawa problemu, tylko próba ominięcia :/), następnie odpaliłem update i poszło.

 

Ale nie jestem zadowolony, bo problem ominąłem, ale nie rozwiązałem. (będę jeszcze nad tym siedział).

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Przez Oczyszczanie Dysku-Pliki systemowe usuń wszystko co dotyczy WinUpdate (dzienniki dostarczania, kopie aktualizacji)), możesz też usunąć zawartość folderu SoftwareDistibution.

 

Potem zresetować usługę WindowsUpdate, następnie kompa i sprawdzić czy aktualizacje działają.

Link to post
Share on other sites

OK, spróbuję.

 

Jest jednak coś dziwnego - system mam postawiony gdzieś w 2016 - regularnie uaktualniany, nic nie kombinowane. Ostatnia poprawna aktualizacja, która przeszła to "wtorkowa" w lutym. Następnie była w ostatnim tygodniu lutego poprawka bezpieczeństwa i ona już nie przeszła. Ostatnia "wtorkowa" też.

 

Totalnie nie kapuję gdzie leży przyczyna tych błędów. Czytałem trochę w necie - otóż są podobne przypadki - więc nie jestem sam (ale nie wszyscy tak mają).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...