Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mój stary router właśnie wyzionął ducha (wr1043nd). Posiadam internet 500/500 zakończony skrętka.

Urządzenia które sa w sieci

po kablu:
PC
DS918+
monitoring
switch
amplituner

po wifi

4x laptop
macbook pro 2018 z przypadłością niedziałającego internetu po podłączeniu czegokolwiek po usb c  :rotfl: 
4x smartfony
tv
część sprzętu nie posiada jednak 5ghz lecz router musi mieć obie częstotliwościowi.

Za bardzo się nie znam co jest teraz dobre lecz archer c7 powinien spełnić swoje zadanie tylko nie wiem jak z pokryciem wifi router stoi na szafie w sypialni środek mieszkania i w każda stronę ma po około 9m i  1 bądź 2 cienkie ściany

taki do 300 zł wydaje mi się wystarczająco kwota ale jak trzeba to coś tam dopłacę więcej

Z góry dzięki za pomoc  :)

Link to post
Share on other sites

tak już pod routerem leży Switch nie zdecydowałem się jeszcze na szafkę bo mało miejsca rozważam przenieś switcha na poddasze bo jednak szumi.

NAS to już 2xlan i pc i reszta idzie przez Switcha Ubiquiti 26p EDGEswitch (gniazdka w ścianach, monitoring, zarządzanie smart domem. NAS rejestruje z kamer i zarządza domem i jak narazi 10/100/1000 wystarcza do wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Możesz kupić c7 i sprawdzić jak u Ciebie się spisze - ja jednak swój oddałem, gdyż jak się okazało po testach, że Asus RT-AC65P po wyjęciu z pudełka i po podstawowej konfiguracji ma dużo lepszy zasięg i lepsze transfery niż ten Tp-Link - Tp-link przez 2 ściany ok. 60Mb a Asus dociąga nawet do 175Mb. Do c7 nie miałem zastrzeżeń pod względem stabilności, czy oprogramowania, na rzecz Asusa przeważył dużo lepszy zasięg i transfery, a cena tylko kilkadziesiąt zł. większa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

przenieś switcha na poddasze bo jednak szumi.
 

Ja nigdzie nie przenosiłem, tylko kupiłem szafkę wiszącą i zadbałem o wewnętrzne jej wygłuszenie. Jak na razie chodzi 2gi rok a hałas wydostający się (słyszalny) poza szafką jest minimalny.


 

 

smart domem.
 

Z czystej ciekawości zapytam: co (jakie urządzenia) wpiąłeś do smart-domu?

Link to post
Share on other sites

c7 ma sie dobrze i pokrywa prawie cale mieszkanie pokryte na 100% a 5ghz to przy ścianach skrajnych jest średnio, ale jestem zadowolony z tego routera.


nad szafą nie zmieści się szafka rack bo musiała być większa szafa na rożne przydatne kobiecie rzeczy...... 
na szczęście mam to możliwość i całość przeniosę na poddasze w dużą szafkę i poukładam.

co mam hmm: rolety, światła, monitoring, bramy, furtka, garaż, zraszacze, ogólnie ogrzewanie i klimatyzacje, .

wszystko co się w sumie dało. Nienawidzę dużej ilości pilotów a tym to groziło, potem by było ze chcąc włączyć klimę zsunę roletę wiec wszystkim steruje komórka. 

a sterowanie to jest sonoff, arduino i jeszcze kilka innych systemów
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

c7 ma sie dobrze i pokrywa prawie cale mieszkanie pokryte na 100% a 5ghz to przy ścianach skrajnych jest średnio, ale jestem zadowolony z tego routera.

 

 

nad szafą nie zmieści się szafka rack bo musiała być większa szafa na rożne przydatne kobiecie rzeczy...... 

na szczęście mam to możliwość i całość przeniosę na poddasze w dużą szafkę i poukładam.

 

co mam hmm: rolety, światła, monitoring, bramy, furtka, garaż, zraszacze, ogólnie ogrzewanie i klimatyzacje, .

 

wszystko co się w sumie dało. Nienawidzę dużej ilości pilotów a tym to groziło, potem by było ze chcąc włączyć klimę zsunę roletę wiec wszystkim steruje komórka. 

 

a sterowanie to jest sonoff, arduino i jeszcze kilka innych systemów

widzę że już w pełni XXI wiek. I bardzo dobrze. Należy sobie życie ułatwiać nie utrudniać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...