Skocz do zawartości

Używana EVGA gtx 970


Recommended Posts

Witam prywatnie mam kartę jak w temacie, jest sprawna wszystko pięknie działa. Składam komputer na częściach używanych na takiej samej karcie graficznej jak moja. Dzisiaj przyszła do mnie karta graficzna zakupiona z drugiej ręki i chciałem zobaczyć czy jest w 100% sprawna tak jak zapewniał mnie sprzedawca. Podłączyłem jego kartę pod mój komputer gdzie sterowniki mam wgrane cały sprzęt działa pod tą właśnie kartę graficzną, ale tej "nowej" karty nie widać. 

 

Odpalam PCeta, wentylatory się kręcą, do monitora nie dochodzi sygnał + nie odpala się podświetlenie klawiatury i myszki. Na płycie głównej zapala się dioda LED od VGA i po jakimś czasie komputer daje sygnał dźwiękowy. 

 

Chciałem zapytać czy powyższe oznaki świadczą o tym, że karta jest jednak uszkodzona czy poprostu muszę coś zrobić przed uruchomieniem komputera na tej drugiej karcie typu zresetowanie BIOSu czy coś. 

Dajcie znać pozdro. 

Link to post
Share on other sites

no u mnie bardziej to wygląda na zjebaną kartę, ale myślałem, że może coś poradzicie.

 

Mogę jakoś sprawdzić czy karta graficzna jest faktycznie uszkodzona ?

Podepnij stara kartę graficzną jak masz, I sprawdź czy jest obraz. Albo sprawdź ta kartę na drugim pc. Edytowane przez Blashix
Link to post
Share on other sites

moja karta działa, za każdym razem ( zaznaczam jest taka sam jak "nowa")

"nowa" karta nie działa.... świeci się VGA na płycie głównej, nie działa mi do tego myszka i klawiatura i jednego razu też nie kręciły się wszystkie wentylatory... ( tak jakby robiła zwarcie ? )

pisałem, ze sprzedawcą twierdzi, że była sprawdzana i działała. Jutro ma sprawdzić dokładnie o jaka kartę chodzi i będzie się ze mną kontaktować. 

 

Nowy komputer jeszcze nie skompletowany do końca, więc pod tym kątem mogę sprawdzić dopiero za jakiś czas. 

 

PS: być może sprzedawca przyjmie mi ją z powrotem, ale miałem nadzieje, że nie jest to wina karty i uda się to jakoś uruchomić 

Link to post
Share on other sites

przed chwilą złożyłem inny komputer na innych podzespołach, podłączylem karte i dzieje się to samo, więc raczej pewne, że jest zj****a

 

a co do zasilania to miałem namyśli oczywiście 2 wtyczki po 6 pinów

Edytowane przez Rafiki222
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...