Skocz do zawartości

monitor do "domowych" zastosowań


Recommended Posts

witam

 

kolega przyszedł do mnie z takim projektem  ,: "zakup monitora do zastosowań domowych"

 

stanęło na tym, że:

- monitor ma być 21:9 - gdyż będzie grane i oglądane - ogólnie rozrywka, oczywiście jakieś tam przeglądanie internetów, do tego, od czasu do czasu napisanie jakiegoś maila czy stworzenie dokumentu, jakieś tam prace do szkoły czy prezentacje (dzieci)

- raczej coś ponad 30 cali

- natywnie 100Hz minimum

 

co mogli by szanowni koledzy na ten moment zaproponować i dlaczego (?)

 

wartość projektu maksymalnie 5500zł

- jeśli chodzi o sprzęt, który wyświetlać będzie obraz na tym monitorze to jest tam na tą chwilę jakiś radek bodaj 2u czy 3y - letni, oczywiście jak zaistnieje taka potrzeba to projekt wymiany grafiki wchodzi w grę w najbliższym czasie na taką, która będzie dawać sobie bezproblemową radę z ww monitorkiem

 

na tą chwilę, zakup monitora, przetestowanie przez kolegę i jego dzieciarnie czy może taki być lub inny

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

1. Odświeżanie - nawet do zwykłego używania przy więcej niż 100 Hz przyjemniej się coś ogląda

2. Rozdzielczość: 

byłoby dobrze znać dokładny model grafiki:

- albo podstawowe: 2560 x 1080 

- albo 3440 x 1440 (jeśli grafika da radę, brałbym to) 

Przekątna: 34" (21:9) 

3. 5500 to budżet na sam monitor? 

 

Ja w pracy wywalczyłem takiego LG i mogę polecić: https://www.x-kom.pl/p/359980-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34um69g.html

- minusem jest odświeżanie 60 Hz

 

Ale widzę, że producenci mają też mocniejsze wersje od 2K: https://www.x-kom.pl/g-6/c/1295-monitory-led-32-i-wieksze.html?sort_by=price_asc&f[148][3075]=1&f[149][3076]=1&f[149][25106]=1&f[150][77046]=1

 

Ale ogólnie moim zdaniem LG to dobra opcja 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...