Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Powolutku oswajam się z myślą o kupnie nowego telefonu. Zawczasu wolę rozpocząć dyskusję na ten temat. Jak w tytule tematu widać, szukam telefonu do 2000 złotych (plus-minus). Obecnie posiadam LG G6, jednak pewne wady tego telefonu wyróżniają się aż za bardzo, dlatego właśnie szukam nowego telefonu.

Dzisiaj trudno o dobry i stosunkowo tani telefon. Czego oczekuję od nowego telefonu:

- wielkość do 6" lub odrobinę większy, aby różnica pomiędzy LG G6 a potencjalnie nowym telefonem była stosunkowo niewielka - nie mam dużej ręki, a korzystanie z phabletu byłoby znacznym dyskomfortem;

- łączność LTE;

- aparat - w porównaniu do dzisiejszych "średniopółkowców", aparat w obecnym telefonie robi okropne zdjęcia, zwłaszcza przy słabym świetle, gdzie wszystko jest rozmazane;

- bateria - aby i LTE i różne "feature" mogła udźwignąć bez troski o ciągłe ładowanie (jak w LG G6);

- gniazdo mini-jack 3,5mm;

- utrzymywanie aktualizacji systemu;

- szybkie i wygodne korzystanie z systemu (i aplikacji);

- etc.

Żeby trochę uspokoić tok dyskusji, planuję kupno nowego telefonu dopiero za 1-2 miesiące. Grunt póki co nie wali się pod nogami :D

---

Podepnę też dwa wątki dot. tego tematu. Pierwszy to moje spostrzeżenia odnośnie danego telefonu. Jest nim Samsung Galaxy S10. Cena za ten telefon opiewa od 2500 złotych wzwyż. Niedawno wyszła nowa "Galaktyka". Pewne moje oczekiwania ten telefon spełnia, jedynie cena jest przeszkodą. Czy sądzicie, że za te np. 2-3 miesiące telefon ten stanieje? Nie znam dobrze rynku smartfonów, a zwłaszcza rynku telefonów firmy Samsung i tendencji do obniżenia cen swoich produktów. Czy może też warto rozejrzeć się za poprzednią generacją? Tutaj pytanie jest otwarte, także nie ma tutaj jasnej odpowiedzi. Uprzedzę tylko, że w dalszym ciągu mam obawy dot. modeli Galaxy z pod literki "A" czy innych "odchudzonych" telefonów.

Drugi wątek dotyczy trendów odnośnie likwidowania gniazd mini-jack 3,5mm. Mało który telefon posiada takie gniazdo. Albo są to drogie telefony (jak np. "Galaktyki") czy telefony ze średnio-niskiej półki z mało wyróżniającymi się podzespołami. Niektórzy producenci dodają do swoich telefonów przejściówki USB-C->mini-jack 3,5mm. W patowej sytuacji są osoby, które albo korzystają z tej przejściówki, a chcą skorzystać z powerbanka, albo korzystamy wtedy ze słuchawek Bluetooth, ale i słuchawki bardziej zużywają baterie telefonu, a same słuchawki też się rozładowują. Mógłbym pójść w tym kierunku, gdyby nie fakt, że w pierwszej opcji bym musiał wybrać jedną czynność, a w drugiej bym musiał dodatkowo się wykosztować w słuchawki Bluetooth, które nie należą do tanich (a jak są tanie, to są gorsze niż standardowe za tą samą cenę).

---

Podałem już moje wymagania dot. nowego telefonu jak i spostrzeżenia jakie mam obecnie i które mogą być w jakimś stopniu pomocne przy wyborze nowego telefonu. Zapraszam do dyskusji, a na każde zadane pytania postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
Cześć.

 

LG G8 jest w cenie około 1800zł, moim zdaniem bardzo dobry telefon ale wyczuwam z kontekstu że chcesz przejść z LG na coś innego ;)

 

Google Pixel 3A - spełnia większość twoich wymogów:

- dobre zdjęcia (jeden aparat ale za to topowy, aplikacja GCam)

- jack 3.5mm

- gwarantowane aktualizacje przed długi czas

- mały (5.6 cala)

- bateria niby taka normalna (3000 mAh), ale zwykle Pixele z uwagi na czysty system od Googla trzymają dłużej (czas na włączonym ekranie może być porównywalny do konkurencji, ale np. przez noc zjada dużo mniej baterii)

- minus jak dla mnie jest jeden: procek - tylko snapdragon 670, a można w tej cenie mieć 8xx. Pixelem 3A się tylko chwilę bawiłem, raczej wszystko chodziło szybko ale nie testowałem na tyle żeby napisać coś więcej o jego płyności.

 

Asus Zenfone 6:

Smartfony Asusa nie są popularne, ale jak już ktoś ma to chwali ;)

Sam nie widziałem na żywo.

Ale wspominam, żeby zwrócić uwagę że coś takiego jest - ma jacka i rozsądne podzespoły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam mam lg g6 i również zastanawiam się nad zmianą ;).

Lg g8s jest bardzo dobrym wyjściem, ekran 6,2 cala jednak ma troche inne proporcje i telefon jest dość szeroki przez co mniej poręczny.

Innym wyjściem Samsung galaxy s10e, ma bardzo dobre aparaty, podzespoły, ekran 5,8 cala, mini jacka również, tylko bolączka to bateria, w galaxy s10 również sa skargi na baterię, ze szybko pada.

Huawei p30, całkiem poreczny, ładny i szybki telefon z dobrymi aparatami, miałem okazję sie pobawic nim kilka razy i trochę nie rozumiem hejtu na aparat, bateria ok i mini jacka również posiada.

Sam mam dylemat jaki telefon wybrać ale chyba poczekam jeszcze trochę i zobaczę jakie telefony wyjda jeszcze ;).

Link to post
Share on other sites

 

Cześć.
 
LG G8 jest w cenie około 1800zł, moim zdaniem bardzo dobry telefon ale wyczuwam z kontekstu że chcesz przejść z LG na coś innego ;)
 
Google Pixel 3A - spełnia większość twoich wymogów:
- dobre zdjęcia (jeden aparat ale za to topowy, aplikacja GCam)
- jack 3.5mm
- gwarantowane aktualizacje przed długi czas
- mały (5.6 cala)
- bateria niby taka normalna (3000 mAh), ale zwykle Pixele z uwagi na czysty system od Googla trzymają dłużej (czas na włączonym ekranie może być porównywalny do konkurencji, ale np. przez noc zjada dużo mniej baterii)
- minus jak dla mnie jest jeden: procek - tylko snapdragon 670, a można w tej cenie mieć 8xx. Pixelem 3A się tylko chwilę bawiłem, raczej wszystko chodziło szybko ale nie testowałem na tyle żeby napisać coś więcej o jego płyności.
 
Asus Zenfone 6:
Smartfony Asusa nie są popularne, ale jak już ktoś ma to chwali ;)
Sam nie widziałem na żywo.
Ale wspominam, żeby zwrócić uwagę że coś takiego jest - ma jacka i rozsądne podzespoły.

 

  • LG G8 - myślałem o nim, ale w wypadku G6 jakoś ten telefon strasznie tanieje. Telefon jakoś mnie nie powala, nie wiem czy aparat jest lepszy od G6, czy bateria dłużej trzyma. Jeszcze mam inne uwagi co do telefonu prosto z Korei, ale uważam, że jakoś mnie nie ciągnie znowu do LG, pomimo tego, że wybrałem LG G6, ponieważ miałem przed nim Nexusa 5X i miałem w miarę fajne wspomnienia z nim. 
  • Pixel 3A - bateria taka sobie, procesor słabiutki, RAMu też mało jak na ówczesne realia. Brałem ten telefon pod większą uwagę, ale niczym się ten telefon nie wyróżnia poza aparatem, czystym Andkiem. Póki co ten smartfon jest na liście.
  • Asus Zenfone 6 - firma-ciekawostka na scenie smartfonów. Na papierze wszystko fajnie się przedstawia, na minus może być mechanizm aparatu oraz jak wyczytałem gdzie nie gdzie problem z jakością rozmów przez telefon. Też mógłbym jakoś ten telefon zapisać na liście, ale na jakieś dalszej. Będę miał na uwadze.

Dzięki za propozycję. Oprócz Zenfone 6, to sprawdzałem wcześniej dwa telefony, które póki co nie mają pewnego miejsca na mojej liście w wymienionych względów. Ale jak ktoś się obroni przed moimi obawami do tych telefonów, to któż wie, może będę bardziej myślał o tych pozycjach.

W dalszym ciągu zastanawiam się o wzięciu pod uwagę Samsunga Galaxy S9. Czy może jednak macie jakieś inne propozycje, bo propozycje kolegi są ciekawe. A może moje spostrzeżenia do pewnych elementów (czyli m.in. brak gniazda mini-jacka) mogą w jakiś sposób zwiększyć możliwość wyboru telefonów bez takiego gniazda. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli bierzesz pod uwagę teraz telefon bez jacka oraz trochę większy to do tej kwoty polecić moge:

Honora 20 pro - duza bateria, dobre aparaty, mocne bebechy i cenowo mozna poniżej 2000 znaleźć, minus ze ma 6,2 cala ale w dobie dzisiejszych "patelni" można powiedzieć ze jest na swój sposób kompaktowy.

Xiaomi mi 9 - telefon również kompletny, wszystko ma w zasadzie na swoim miejscu, wada jest właśnie ze jest dość spory ale w tej półce cenowej to ciężko o cos tańszego a można go i za 1700 znaleźć.

Ewentualnie może Sony Xperia xz3. Telefon ma dobre media, spoko czas na baterii i 6 cali ekran. Reszta telefonow w tej półce cenowej niestety to patelnie i większość bez gniazda.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli bierzesz pod uwagę teraz telefon bez jacka oraz trochę większy to do tej kwoty polecić moge:

Honora 20 pro - duza bateria, dobre aparaty, mocne bebechy i cenowo mozna poniżej 2000 znaleźć, minus ze ma 6,2 cala ale w dobie dzisiejszych "patelni" można powiedzieć ze jest na swój sposób kompaktowy.

Xiaomi mi 9 - telefon również kompletny, wszystko ma w zasadzie na swoim miejscu, wada jest właśnie ze jest dość spory ale w tej półce cenowej to ciężko o cos tańszego a można go i za 1700 znaleźć.

Ewentualnie może Sony Xperia xz3. Telefon ma dobre media, spoko czas na baterii i 6 cali ekran. Reszta telefonow w tej półce cenowej niestety to patelnie i większość bez gniazda.

 

Dzięki za propozycję, ale nawet nie przeczytałeś o co mi chodziło w sprawie telefonów bez "jacka". Krótko mówiąc, szukam w dalszym ciągu telefonu z wejściem na mini-jacka, ale w dobie bardziej powszechniejszych telefonów bez tego wejścia, nikt nie przekonał mnie, abym mógł spróbować przejść na takie rozwiązanie. Póki co szukam telefonu, jedynie dodałem lekką dygresję.  

Link to post
Share on other sites

Bardzo bym prosił o zaznajomienie się z treścią postu, co najwyżej Twój post jest zwykłym spamem. Pozdrawiam!

Twój post nie ma treści. Zasypałeś forumum masą bezsensownego spamu (parę tematów o niczym) i tyle.

Nikogo twoje dywagacje i przemyślenia. Pytasz ludzie odpowiadają.

 

/ forum jest od dyskusji, a z Twojego postu to dopiero nic nie wynika / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Witam ponownie!

Odświeżam wątek, ponieważ w dalszym ciągu szukam telefonu (telefon powinienem kupić w przeciągu paru tygodni) i lekko zmieniły się wymagania jak i budżet.

 - budżet zwiększyłem z 2000 na 2500 złotych (+100 zł marginesu, nie mniej, nie więcej!) z naciskiem na cenę niższą niż 2500 złotych ;)

 - telefon może być bez gniazda mini-jack, jednak w dalszym ciągu szukam z tym gniazdem

 - wymiary telefonu mogą być większe niż 6", jednak telefon w dalszym ciągu musi być poręczny dla osoby, która ma małą dłoń

 - zapomniałem dopisać w poprzednich wymaganiach odnośnie NFC.

Reszta wymagań jest bez zmian (dot. baterii, działania systemu, łączności, etc.).

 

Zrobiłem lekki research co do telefonów. Znalazłem trzy propozycje: OnePlus 7T, Huawei P30 Pro oraz Oppo Reno 3 Pro. Każdy telefon ma swoje wady jak i zalety. OnePlus jest dla mnie jest mniej poręczny i podobno robi kiepskie zdjęcia. P30 Pro jest bliższy moim wymaganiom, ale jednak jest to Huawei. Oppo Reno 3 Pro akurat fajnie się prezentuję, ale cena jest nieco wyższa od tych dwóch telefonów.

Co do ostatnich propozycji - Zenfone 6 jest fajną propozycją, tylko niestety, ale nie ma go już w sprzedaży. W Pixelach jedynym plusem jest aparat, reszta jest bez komentarza. Xiaomi niestety, ale nie będę brał pod uwagę.

 

Co wy sądzicie o tych trzech telefonach? Może macie inne propozycje, może lepsze, może tańsze. 

Edytowane przez tenpanzlewej
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...