Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałbym zasięgnąć waszej opinii 

Mam 2 komputery, które mają już swoje lata, chciałbym zbudować w jakiś sposób jeden porządniejszy.

 

Dajcie znać czy wg was da się zbudować coś sensownego z tych podzespołów. Jakieś połączenie ? dokupienie może części używanych za niewielkie pieniądze a innych sprzedaż ? a może wgl sprzedaż tego za jakieś frytki i próba zebrania pieniędzy na jakąś budżetową maszynę.

 

1. 

Zasilacz : Termaltake litepower 600w

Płyta główna : MSI h81m-e33

Procesor : Intel Celeron 2,7 GHZ 2MB

Pamięć RAM : 1x GoodRAM DDR3 4GB 1600

Karta graficzna :ASUS R7 260X 1GB

 

2. 

Zasilacz : Termaltake TR2 450w bronse 80plus

Płyta główna : AsRock n68c-s ucc

Procesor : AMD Athlon 2, 2,9GHZ 2MB

Pamięć RAM : 2x Kingstone HyperX DDR3 4GB 1600

Karta graficzna : MSI R7 250X 2GB 

Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałbym wszystko zobaczył ile będzie i składał coś na am4 zależnie od budżetu i zastosowania. Właśnie napisz do czego ten PC.

Jak budżet jest mały i podasz zastosowanie to można zostawić któryś zasilacz, dysk, obudowę?

Link to post
Share on other sites

PC miałby być do jakiś lekkich gierek + codziennie użytkowanie internet itd. 

Wydać najlepiej jak najmniej jeżeli chodzi o dyski to chyba jakieś dwa HDD typu 256GB

 

Tedit : tak mniej więcej na szybko policzyłem ... to te wszystkie części które tutaj mam warte może z 500 zł... nawet gdyby dolożyć jeszcze z 300 zł może do 500, to chyba ciężko będzie coś złożyć za 1000 zł ? 

 

A gdyby tak, wymienić płytę główną na taką z 4 slotami pamięci RAM, zainstalować 12GB te które mam, wymienić procesor na jakiś i3 / i5 pod lga 1150, i użyć jakoś te 2 karty ? Da się wgl je połączyć w jakiś crossfire czy coś takiego ? 

 

( nie śmiejcie się jak coś, źle nazywam lub gadam głupoty, ale jestem w tym dość zielony :D )

Edytowane przez Rafiki222
Link to post
Share on other sites

Jak już to do lekkich gierek wymień procesor, zostaw 2x4gb Ramu wymień grafikę i kup ssd aby codzienna praca, internet i yt nie były męczarnia.

Oczywiście zostaje płyta s1150 i szukaj taniego i5

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...