Skocz do zawartości

Co was zniechęca do Linuxa?


Co Was zniechęca do Linuxa?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Was zniechęca do Linuxa?

    • Jest za trudny
    • Brak oprogramowania w tym gier
    • Jest brzydki
      0
    • Brak sterowników
    • Nie lubię pisać komend


Recommended Posts

Małe pierdoły które nie maja miejsca w win10. Np. ostatnio wrzuciłem sobie Opere (przeglądarka) na którąś z nowszych dystrybucji mint'a. Co się okazało yt nie zawsze działał. "No ale przecież mogłeś używać FF czy Chromium" -pewnie powiecie. Otóż nie, bo wszystko zsynchronizowane mam z Operą. I tak to się kumuluje, aż człowiek się zniechęca. 

 

Dodatkowo brak spójności, gdzie za wszystko odpowiedzialny wydaje się być inny program (czy tam moduł). Za sieć czy drukowanie.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kilka razy instalowałem Linuxa na różnych komputerach, raczej dawno temu.

 

Krzyżyk zamykania okienka odwrotnie niż w windows. No ok, znalazłem z pomocą internetu w opcjach jak to zmienić. Wychodzi nowa dystrybucja... no to aktualizuję. Krzyżyk ponownie wraca na stare miejsce. Okazuje się, że w nowej dystrybucji nie ma już w opcjach zmiany położenia, a w internetach piszą, że to już nie jest takie proste. A niby linux taki konfigurowalny.

 

Walka ze sterownikami karty graficznej. Bez sterowników wentylatory na karcie chodzą bardzo głośno. Przekopywanie czeluści internetu, no wreszcie jakimiś komendami dało się. Wentylatory ucichły. Następnego dnia ponowne uruchomienie systemu i... sterowniki zaginęły. Kilka razy instalowałem ponownie, sytuacja powracała... dałem se spokój.

 

Dawno temu linux miał poniżej 2% udziału w rynku. Dzisiaj jest dokładnie tak samo. Czyli jest to bardzo stabilny system :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z systemami Unixowymi mam do czynienia od bardzo dawna, od stacji hp, sun, a na sgi skończywszy.

Z tymi ostatnimi rozstałem się we wczesnych latach 2000 i bardzo sobie stacje robocze sgi chwaliłem. Jeszcze kilka lat temu sprzedałem swoją domową sgi Indigo2 Impact - ehhh teraz trochę mi jej szkoda.

 

Wracając do OS - mam do niech raczej obojętne podejście, choć aby taki system uczynić naprawdę wygodnym w obsłudze (pomińmy wersje tekstowe) to jednak trzeba przysiąść i porządnie sobie pod siebie skonfigurować.

Od sterowników, a na skrótach, skryptach skończywszy - wtedy takowy jest bardzo przyjemny w obsłudze.

 

Zatem mogę powiedzieć, że może nie tyle co zniechęca, ale już mi się nie chce konfigurować, grzebać, kompilować itd ... dlatego teraz jadę na Windzie - bo łatwiej, szybciej i bez ceregieli (choć przy windzie też trzeba swoje odsiedzieć, aby była dobrze skonfigurowana do potrzeb).

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@up, jako wieloletni użytkownik Arch Linuksa mogę z czystym sumieniem potwierdzić. Mam desktop skonfigurowany pod siebie w oparciu o menedżer okien   Openbox, który praktycznie w niczym nie przypomina tego, co znają użytkownicy  Windows. Nie ma menu "Start", nie ma ikonek na pulpicie, nie ma kafelków, wszystkie zbędne elementy są poukrywane/powyłączane, aplikacje uruchamiam zdefiniowanymi przez siebie skrótami klawiaturowymi, mam też kilka mini-skrypcików, które ułatwiają mi codzienne korzystanie z PC. Dla mnie jest to mega wygodne i nie zamieniłbym swojego pulpitu na nic innego (nawet na KDE/GNOME/XFCE w życiu bym się nie przesiadł), ale osoba przyzwyczajona do Windowsa po prostu nie byłaby w stanie obsłużyć tego co ja obsługuję. Kiedyś kumpel do mnie wpadł na browca, akurat miałem włączony komputer i coś tam "dłubałem" sobie i kątem oka zobaczyłem jak typ podnosi szczękę z podłogi :o  Bezcenny widok  8-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...