Skocz do zawartości

Który wybrać: SilentiumPC Fera 3, czy BE QUIET! BE QUIET PURE ROCK


Recommended Posts

Witam

Jak w tytule. Chcę kupić jeden z powyższych. Obecnie pod AmD FX 6340, a docelowo pod AmD Ryzen.

 

Mała prośba: proszę mi nie proponować innych zestawów.  Jako urodzona sknera postanowiłem iż wydam 135 zl. na to i ani grosza więcej.

 

Głównie zależy mi na ciszy. 

 

I teraz moje pytanko który cichszy i mniej zawodny. Be Quieta mam obudowę i wiem, że w cenie jest podatek za markę. Ten wiatraczek ma łożysko ślizgowe.

 

Silentium natomiast ma łożysko hydrauliczne....

 

I bądź tu mądry i pisz wiersze. ;(    Tak wiem kwota nie powala, ale........

 

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.....

 

Link to post
Share on other sites

Kupiłem, zamontowałem. Powiem tak, temu co wymyślił to mocowanie to zardzewiałymi gwoździami klejnoty bym do deski przybił. Wysmarował miodem i zakopał w mrowisku. A nie jestem agresywny. Ale po pół godzinnej batalii udało się. Dla tych co nie robili: całość się buja jak wiadro na krzywym krześle. Dopiero po dokręceniu wież wszystko się usztywnia. Ale OK.

Wentylator zamontowałem tylko jeden - ten między wieżami. 3 cm. za tylnią wieżą mam 14 cm wentylator be quiesta. Także i same wieże by chłodziły. Teraz o temperaturach, Aida poprzednio pokazywała mi 49 c CPU i po ok 28 c na rdzeń. Teraz cpu pokazuje 28 c i po 11 c na rdzeń. Wiem że to niedokładne, ale pokazuje skalę różnicy.  Warto było. A z obudowy słychać tylko szum powietrza. :)

 

Raz jeszcze wielkie dzięki że mi dałeś tego linka - wielkie, wielkie, dzięki.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Andzej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...