Skocz do zawartości

Intel i7 7700k + RTX 2070S - czy grozi bottleneck (wąskie gardło)


Recommended Posts

Cześć,

 

planuje wymianę karty graficznej. Obecnie pracuje na GTX 1070 i planuje w najbliższych dniach zrealizować zakup karty RTX 2070 Super.

 

Zastanawia mnie czy CPU nie będzie spowalniać nowej karty graficznej. Na tym etapie warto wspomnieć że biorę pod uwagę podkręcanie procesora. Robiłem to w swoich wcześniejszych procesorach, jednak na ten moment nie miałem potrzeby aby realizować to z obecnym zestawem komponentów. W najbliższym czasie zrobię testy i w końcu zobaczę ile mogę wycisnąć z mojego kawałka krzemu :)

 

Poniżej zestaw na którym pracuje:

 

CPU: I7 7700K  + Silientum Fortis 3 

Mobo: AsRock Fatal1ty Z270 

RAM: 16GB Corsair Vengeance 3000Mhz

GPU: GeForce GTX 1070 8GB ZOTAC AMP

PSU: Seasonic FOCUS Plus Gold 550W

 

Szukałem opinii na polskich i zagranicznych forach, jednak są one niejednoznaczne. 

 

Wg wyliczeń z tej strony miałbym do czynienia z ograniczaniem pracy GPU przez CPU. Pytanie czy wymiana GPU miałaby w tym wypadku sens? Jeśli miałbym wymieniać GPU to na tą konkretną kartę (ew. czekałbym do serii RTX 3000) nie biorę pod uwagę wymiany na słabszą jednostkę, gdyż będzie się to mijać z celem. 

 

@edit 1

 

Dodam że pracuje na rozdzielczości 1440p

 

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie  :)

 

Standardowo, wszystkie odpowiedzi nagradzam punktem reputacji 

Edytowane przez PawqoV8
Link to post
Share on other sites

W tej rozdziałce raczej nudzić się nie będzie. Zrób OC procka jeśli jeszcze nie masz. Co najwyżej może w tytułach AAA nie będzie szału ze strony procka, ale generalnie bywały gorsze połączenia ;)

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...