Skocz do zawartości

Kulisy BANA użytkownika @Rebelmind


Recommended Posts

Ooo Rebela zbanowali!

 

Ja tam nie wiem, rozmawiałem z nim wiele razy w tematach o GPU. Dla mnie był to zawsze kulturalny, grzeczny, wyrozumiały użytkownik. Nie przejawiał też fanbojstwa w stosunku do mnie jak pisałem coś krytycznego o danej karcie (gpu), czy wręcz opisywałem coś o karcie konkurencji - wykazywał zainteresowanie, służył radą i własnym doświadczeniem.

 

W zasadzie to wydaje mi się, że wątek gpu straci na nieobecności tego użytkownika. To moje zdanie - jak ktoś ma inne, trudno.

 • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Nie znam szczegółów w/w sprawy więc nie będę zabierał w niej głosu, jednak co do samego użytkownika @Rebelmind to wg mnie rzetelny i uczciwy człowiek. Miałem przyjemność czytać wiele jego postów, które wg mojej wiedzy były rzetelne, rzeczowe i na temat. Ponadto przeprowadziłem z nim transakcję na forum i wszystko przebiegało książkowo - dobry kontakt PW, rzetelne informacje o sprzęcie, bardzo szybka wysyłka - sprzęt 100% sprawny, zgodny z opisem, szkoda by było aby taki użytkownik przestał udzielać się na forum!!!

 • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

 

 

Sam również posiadam już 6 punkicków (w tym pięć od 3ndurka zdobyte w bagatela miesiąc) oraz już groził mi tym samym, wiec zapewne niebawem i ja podzielę losy Rebela. 

Masz 2 punkty, podeślij lepiej link do tematu w którym otrzymałeś ostrzeżenie za wprowadzanie w błąd

http://forum.benchmark.pl/topic/289800-komputer-do-1000z%C5%82/?p=2661579

Nie masz bladego pojęcia co komu proponujesz i masz jeszcze jakieś ale? - daruj sobie.

 

 

 

Jak widzicie 3endurek ewidentnie uwziął się personalnie na Rebela, za hasło "zielone słońce narodu", czego sam nie kryje... oczywiście jednocześnie sprytnie argumentując kolejne warny "niekompetencją, brakiem argumentacji". Efektem końcowym sprawy jest ban użytkownika, który posiadał na koncie ponad 5k postów oraz wysoką reputację.

 

Darowałbym sobie tego typu bezczelne manipulacje, Rebelmind ma bogatą historię ostrzeżeń i nie tylko z mojej strony, wiec cały ten wątek jest żenujący.

Link to post
Share on other sites

Mnie (Nas) ciekawi za co ma te ostrzeżenia???

Jeżeli wprowadzał ludzi w błąd lub obrażał to mu się należaly z całą stanowczością, jeżeli jednak miał tylko inne zdanie od kogoś innego lub podawał alternatywne rozwiązania sprawy to chyba miał do tego prawo w demokratycznym kraju, gdzie panuje wolność słowa.

 • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodziło, chciałby przeczytać post w którym użytkownik np.: "oszukuje i wprowadza w błąd" aby ocenić czy faktycznie to zrobił i czy zrobił to omyłkowo czy bezczelnie i z premedytacją oraz czy w jakiś sposób odniósł się do edytowanego postu - wyjaśnił, przeprosił, przyznał się do pomyłki??

 • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
za to zawsze ceniłem i cenię sobie to forum - za profesjonalizm, kompetencję oraz zimną krew moderatorów , ekspertów i użytkowników "+", niestety jak na dłoni widać, że @3ndurek do nich nie należy, jeśli w dalszym ciągu będzie zachowywał się w ten sposób to forum będzie tracić tak zasłużonych i pomocnych userów jak @Rebelmind.

Od 11 lat obserwuje te forum i uwierz mi ,że te przypadki banowania są słuszne.  Nikomu się nie chce z nas użerać/ karać takowymi osobnikami ale widząc ich poczynienia zmuszają do działania.   

Link to post
Share on other sites

 

 

@Rebelmind to wg mnie rzetelny i uczciwy człowiek

 

 

rzetelne informacje o sprzęcie

 

Wciskanie notorycznie Goodrama CX400 w cenie wyższej niż lepsze budżetowe modele SSD, jest on w polecanych na tym forum? ktoś to kupuje, poleca? - nie.

 

Wciskanie ofert z outletu płyt głównych w cenie wyższej niż nowe płyty ze sklepu

Proponowanie zakupu używki RX 5700 z grzebanym biosem w cenie wyższej niż sklepowa.

Proponowanie VS550 w cenie jednostek na DC-DC.

Wprowadzanie w błąd co do jakości zasilaczy, ich certyfikatów.

 

Wciskanie komuś pasywnego PSU w jednostce do zastosowań biurowych w cenie ponad 600zł. Mało tego, propozycja z allegro gdzie w samym sklepie stoi on ponad 60zł mniej (żeby było śmieszniej inne podzespoły z tego samego sklepu). Już nie wspomnę że za ~350zł mamy półpasywny zasilacz który nie włączy wentyla do 50% obciążenia, na dodatek z dłuższą 10 letnią gwarancję i nowszą platformą.
 

Do tego offtop w wątkach, zestawy bez argumentacji, spam ofertami sprzedaży swoich gratów po innych działach niż dział giełda,. nieprzestrzeganie regulaminu działu giełda.

 

To jest tylko część jego "rzetelnej i fachowej wiedzy".


Na wiele spraw przymykałem oko, ale wszystko ma swoje granice.

Link to post
Share on other sites
Może przykłady postów z 20,02,2020

 

SRcFJPy.png

 

Spam ofertami sprzedaży wszędzie tylko nie w giełdzie (nie pierwszy raz), co oczywiście jest bardzo surowo karane.

 

MzQYtp2.png

 

Z tematów zazwyczaj zostają usuwane nagradzane posty, więc raczej nic z nich nie wywnioskujesz.

Nie wiem czy w tym przypadku również, więc zaraz wrzucę linki.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/290616-komputer-biurowo-graficzny-do-5k/

http://forum.benchmark.pl/topic/290695-zestaw-do-casualowego-grania-za-oko%C5%82o-2000-z%C5%82otych-wycena-starego-kompletu/

http://forum.benchmark.pl/topic/290602-modernizacja-starego-zestawu-i5-2500k/

 • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@3ndurek

 

Zacytowałeś moje słowa wyjęte całkowicie z konteksu wypowiedzi!!!!

 

 

Ponadto przeprowadziłem z nim transakcję na forum i wszystko przebiegało książkowo - dobry kontakt PW, rzetelne informacje o sprzęcie, bardzo szybka wysyłka - sprzęt 100% sprawny, zgodny z opisem

Przeczytaj całe zdanie ze zrozumieniem - wyrażenie "rzetelne informacje o sprzęcie" tyczy się przeprowadzonej transakcji. Tak wynika z napisanego zdania - wyrwanie z niego trzech wyrazów i dorobienie do nich własnej teorii, przypomina metody stosowane przez UB w czasach stalinizmu.


@jacekgothic

 

Skoro te zawartości są usuwane to faktycznie nic nie wywnioskuję, ale dziękuję za "chęci" i szybką odpowiedź.

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites
Tak wynika z napisanego zdania - wyrwanie z niego trzech wyrazów i dorobienie do nich własnej teorii, przypomina metody stosowane przez UB w czasach stalinizmu.

Pytałeś za co były strzeżenia i masz odpowiedź.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/289187-upgrade-komputer-1600-zł/?p=2657737

http://forum.benchmark.pl/topic/289192-komputer-i-monitor-do-3500-zł/?p=2657728

http://forum.benchmark.pl/topic/289155-upgradenowy-komp/?p=2657731

http://forum.benchmark.pl/topic/289140-pomoc-w-złożeniu-komputera-do-4500-5000zł-amd/?p=2657741

 

Proponowanie w zestawie za 4500-5000zł RX 5700XT który z blokiem i dodatkami wyjdzie drożej niż dobre modele RTX 2070S to wisienka na torcie.

 • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@3ndurek

OK, teraz podałeś mi konkretne przykłady, które dają do myślenia i dobrze, że takie rzeczy wychwytujesz - nie będę tu polemizował!

Twój poprzedni post z kilkoma wyrazami wyrwanymi z kontekstu kompletnie do mnie nie przemówił.

 

Pociągnę jednak temat trochę, mimo że moja ciekawość została zaspokojona.

 

W linkach które podałeś pisałeś w temacie i "wytykałeś" złe porady, podając argumenty, jednak w linkach, które podał @jacekgothic nic nie napisałeś (nie edytowałeś postów) a w notatce dla użytkownika którą wkleił @jacekgothic odnosisz się do tych wątków a zdanie: "Nie wiem co trzeba mieć w głowie...." nie brzmi jak argument i gdyby do mnie ktoś tak napisał poczułbym się obrażony (w sensie że ktoś mnie obraża, a nie ja obrażam się na kogoś" 

 

Może da się to jakoś odkręcić tak aby "wilk był syty i owca cała"???

 • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jednak w linkach, które podał @jacekgothic nic nie napisałeś (nie edytowałeś postów

Albo notatka przy ostrzeżeniu albo zwrócenie uwagi w temacie.
 
Pierwszy wątek który podał JG, w notatce została podana inna opcja, dużo tańsza i bardziej sensowna, mało tego tam wystarczyłby nawet Focus w wersji 450W bo taki zestaw z GT 1030/GTX 1650S pobiera niewiele, tak samo z innymi.
 
Jeśli ktoś potrafi wynajdywać informacje o sekcjach zasilania na płycie i jakie MOBO ma chłodniejszy VRM to tym bardziej powinien sprawdzać to co pisze w kwestii jakości zasilacza, tym bardziej jak jest na forum od tak długiego czasu i ma taką „nieposzlakowaną opinię”, a nie pisać na pałę.
 
Rebelmind miał zwracaną uwagę w tematach niejednokrotnie, to trwa znacznie dłużej, nikt nie będzie nikogo upominał i poprawiał w nieskończoność.
 
Argumentacja propozycji - „Hahaha żart”, oczywiście Goodram CX400, jak taniej jest BX500 na lepszym kontrolerze, co prawda budżetówka, ale nadal szybsza i tańsza.
 
Tego rodzaju porad jest znacznie więcej.
 

Może da się to jakoś odkręcić tak aby "wilk był syty i owca cała"???

Dział zestawy komputerowe to specyficzny dział, tam nie może być miejsca na tak liczne uchybienia, tam rozdysponowuje się cudzymi pieniędzmi, niejednokrotnie ciężko zarobionymi, wprowadzanie w błąd i złe doradzanie to ostatnie na co można sobie pozwolić.
 
Czy chciałbyś by w taki sposób jak Rebelmind wyżej to robił, ktoś CI dalej „doradzał”, wprowadzał w błąd? - nie sądzę.
 • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Udzielam się na kilku forach zagranicznych i przyznam szczerze, że perm ban (czyli taki jak dostał Rebel) jest już formą naprawdę ostateczną. O wiele częściej stosuje się blokady czasowe na pisanie postów (np miesiąc, czy kwartał) i to w dużej części działa.

 

Może i Rebelowi warto dać szansę się zrehabilitować, nie skreślać permanentnie. Może rozważcie jeszcze raz.

 • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Pozwolę sobie na komentarz.... chociaż dobrze wiem, że moja obecność tutaj wisi na włosku.
 
 
Na wstępie dziękuję bardzo moderacji, że nie nie zostałem od razu zbanowany za ten temat, czego spodziewali się nawet najstarsi użytkownicy tego forum. Można było pozamiatać temat w pięć minut tego nie zrobiono tego i powiem krótko: trzeba mieć jaja aby tak działać. Świadczy to o wysokim poziomie administratorów, jestem naprawdę pod wrażeniem, nie będę ukrywał o kogo mi tutaj głownie chodzi Panie  "w masce uzdrowiciela".
 
Dziękuje również wszystkim osobom które zaznaczyły w taki czy inny sposób swoją obecność.
 
 
W dalszej kolejności przeprosiny należą się @3ndurkowi, który wkłada wiele swojego czasu i angażowania w poziom meteorytyki i ogólnego poziomu działu ZK,gdzie jak sam słusznie zaznacza ważą się losy czyjegoś portfela. To prawda i kwestionowanie tego byłoby cynizmem. Być może jedyną prośbą jaką chciałbym wystosować w stosunku do niego, jest "odrobina więcej empatii" i nie sypanie od razu punktami? na prawdę, zwykły warn wystarczy komuś kto ma odrobinę pod pod czapką, jeśli to nie pomoże to wtedy wiadomo. Być może sam nie potrafiłem "wziąć na klatę" warów od Ciebie, za co teraz biję się w pierś. Efektem tego była niepotrzebna spirala wzajemnych odkażeń, a końcowo Ban kolegi @Rebelmin i ten temat?
 
 

 

Od 11 lat obserwuje te forum i uwierz mi ,że te przypadki banowania są słuszne.  Nikomu się nie chce z nas użerać/ karać takowymi osobnikami ale widząc ich poczynienia zmuszają do działania.   
 
Doskonale to rozumiem, wkładacie wiele czasu i zaangażowania, a zamiast podziękowania dostajecie błoto w twarz, jak ten temat*.
 
W myśl zasady zrób coś 100x robrze a 1x źle... i będą mówić o tym "źle", dokładnie to samo dostajemy niejednokrotnie my "zwykli" użytkownicy, starając się pomóc osobom które tej pomocy tutaj potrzebują.
 
 
*Celem mojego posta nie są oskarżenia, dyskredytacja kogokolwiek, Rebel bardzo mi pomógł (merytorycznie, sprzętowo) kiedy wylądowałem na tym forum..." czuję się zobowiązany, (tym bardziej, że wiem iż to ta ostatnia motywowana przez moją osobę wiadomość była przysłowiowym gwoździem do trumny).
 
 

 

Może da się to jakoś odkręcić tak aby "wilk był syty i owca cała"???
 

 

Może i Rebelowi warto dać szansę się zrehabilitować, nie skreślać permanentnie. Może rozważcie jeszcze raz.
 
O to samo chciałbym zapytać, damy radę?....głęboko wierzę w to, że się to uda. Użytkownicy działów takich jak GPU, Procki AMD, dalej będą mogli liczyć na wsparcie @R
 
0942039884219175med.png[/url]
 
...a  temat pójdzie do zamknięcia jako dowód na liberalność tego forum i wyższość "wolnego słowa" nad przyziemnymi podziałami. To co Panowie/Panie? Zamykamy?
Edytowane przez pendzel_3
 • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja mam takie zdanie, że jak żaden "prouser" się nie wypowiada w temacie składania PCta to zaproponowanie lepszego zestawu niż marnie zorientowany twórca tematu nie powinno kończyć się ujemnymi punktami/banem. Sam takie dostałem od 3ndurka. Niezbyt się przejąłem, ale po odpowiedzi uzasadniającej to się trochę zirytowałem, bo się czepił np. "składania zestawu pod budżet" itp. Ma inne zdanie to niech napisze niżej w temacie dlaczego wg. niego przedmówca się myli i demokracja zostanie zachowana. I żeby nie było, że mówię, że się lepiej znam od niego, ale z jego wiadomości to więcej zadufania i braku szacunku wynikało niż wiedzy. Każdy ma zły dzień załóżmy to urazy nie chowam.

 

Rebelmind mnie irytował brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem, ale w gruncie rzeczy był to w miarę kulturalny człowiek. Nie znam się, może coś zawinił. Z resztą z takim licznikiem postów to na pewno.

 

Jak taki były69 wciąż biega na wolności to Rebela, by można przywrócić na mocy kryterium porównawczego.

 • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@@Kamil369,  Ty masz tu praktycznie od każdego warna za niekompetencję i niewłaściwe zachowanie w stosunku do innych, ogarnij się zanim coś jeszcze głupiego napiszesz

http://forum.benchmark.pl/topic/227001-pc-2600zł-autocad-inventor-gry/?p=2250618

http://forum.benchmark.pl/topic/274783-komputer-6400zł-proszę-o-pomoc-w-optymalizacji/?p=2549162

http://forum.benchmark.pl/topic/289286-bud%C5%BCet-8000-8500z%C5%82-komputer-do-program%C3%B3w-cad-oraz-gier/?p=2657830

 

Jak taki były69 wciąż biega na wolności to Rebela, by można przywrócić na mocy kryterium porównawczego.

Zawieszony.

 

Gdyby Rebelmind był punktowany za każde przewinienie z osobna (czego nie robiłem bo liczyłem, że w końcu się ogarnie) to tym szybciej by nagromadził punktów na bana.

Link to post
Share on other sites

@były69 

 

Zawieszony.

@Rebelmind Perm ban.

 

@@3ndurek, naprawdę będziemy porównywać teraz usera który wulgaryzował swoje wypowiedzi popierając je zerowym retoryzmem do człowieka który rzetelnie pomógł dziesiątkom osób na tym forum, zachowują przy tym wysoką kulturę osobistą i wysoką prawnością językową? @@3ndurek, proszę o ustosunkowanie się do mojej propozycji z postu #17.....

 • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

Kamil369, dnia 23 Lut 2020 - 21:27, napisał: Jak taki były69 wciąż biega na wolności to Rebela, by można przywrócić na mocy kryterium porównawczego. Zawieszony.

Dobra wiadomość na dziś. To był toxic "lvl" gimnazjum. 

Jeżeli mogę się wypowiedzieć mimo młodego stażu i stosunkowo rzadkich kontaktów z "sprawcą" zamieszania - to osobiście również bym ułaskawił warunkowo. Dobrze rozumiem i podzielam zdanie 3ndurek - ludzie ciężko zarobione pieniądze powinni wydawać przede wszystkim mądrze i nie przepłacając - dlatego przychodzą na forum się poradzić. Sam osobiście zanim się na coś zdecyduje - to wertuje różne fora i filmy przez długie tygodnie - sporadycznie ponosi mnie fantazja. Stąd też czerpię wiedzę - słuchając mądrzejszych i wyciągając wnioski. W 95% przypadków zanim coś komuś polecę to się upewnię czy aby na pewno mam rację - gdzie pewnie też zdarza mi się coś przeoczyć.
Do czego zmierzam ? Może Rebelmind czasem dał się ponieść swojej wiedzy i za bardzo jej zaufał. W technologi wszystko zmienia się szybko i czasem coś co było dobre 5 dni temu nie koniecznie jest dobre dzisiaj. 

Wstawiam się za nim jednocześnie rozumiejąc sytuację i argumenty 3ndurek. Szkoda by było, aby forum straciło takiego członka. Blokada tymczasowa albo wyrok w "zawieszeniu" - za tym postuluje.  

 
 • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

@3ndurek Ja nie wyciągałem innych punktów, które dostałem od innych dawno i nawet słusznie. Mówię o tych dane przez Ciebie i się z nimi nie zgadzam. Co jeszcze mądrego napiszesz?

 

@pendzel_3 Moja wina, bo ja ich porównałem. Chciałem pomóc..

 • Lubię to 1
 • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że brakuje tutaj na forum banów tymczasowych (3-7-14-30-60-90 dni) , tak jak to jest np. na forum pclab. Komuś się już się nazbierało, dostał ostrzeżenia ale dalej brnie jak zakuta pała (min. Rebelmind czy Ty pendzlu) powinno się takiemu osobnikowi dać np. 30 dni wolnego (uwierzcie admini, to działa w 80 % a jak nie pomaga to 2-3 miechy a jak i to nie pomaga, to bye forever) żeby sobie taki cwaniaczek wziął urlopik, przemyślał co nie co, nawrócił się, posypał głowę popiołem i wrócił niczym Syn marnotrawny. Dawanie bana perma  jest w przypadkach ekstremalnych.  Ja jestem za wprowadzeniem (banów tymczasowych). @3ndurek czasem może i przesadza ale bany daje i tak łaskawie (porządek w końcu k__a musi być). Jak pisałem na początku, bany tymczasowe (limitowane oczywiście :D ) będą dużym przywilejem ale i miłosierdziem.

Edytowane przez serafin1
 • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...