Skocz do zawartości

Nowy komputer do gier oraz gogli VR


Recommended Posts

Witam, postanowiłem kupić nowy komputer głównie z myślą o grach w goglach VR, ale nie tylko (na monitorze również). Nie gram w jakieś najnowsze strzelanki czy inne wodotryski, które wymagają MEGA sprzętu (oczywiście nie raz w coś się zagra, ale to nie jest priorytet). Gram głównie w symulatory typu Assetto Corsa, Euro Truck Simulator 2 itp.

 

Chciałbym również kupić nowy monitor 34" 120 Hz 1440p oraz gogle Oculus Rift S.

 

 

Obecnie posiadam leciwy już sprzęcik  I5 3570K, GTX 970, monitor FHD i już zaczyna brakować FPS.

 

Wiem, że "za chwilę" wychodzą nowe procki i grafiki, ale raczej wolałbym kupić sprzęt od razu.

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 9 000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : Cała buda + monitor + gogle VR
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1440p.
  • Specjalne wymagania : Cisza
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk SSD 120 GB, HDD 1 TB, chłodzenie proca Dark Rock Advanced C1, karta muzyczna ASUS Xonar D2X.
  • Własna propozycja zestawu : https://proline.pl/koszyk/1e51df6a

 

Czy taki zestaw jaki podałem ma sens i czy da radę z tym monitorem oraz goglami?

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo widzę sens iść w 9600KF przy obecnych cenach Ryzena 3600, który sam w sobie jest tańszy o 130zł, do tego płyta na B450 w wersji MAX tańsza o drugie 130zł.

 

Taniej masz Z390 Gaming X z lepszą sekcją, w cenie tego Evo 860 jest znacznie szybszy SX8200 Pro 512GB na NVMe.

 

Pod takie szkło to RTX 2080S by się przydał jak chcesz pograć w nowsze tytuły.

Link to post
Share on other sites

No właśnie mam dylemat czy Intel czy Amd. Poczytałem trochę na ten temat i kilka osób pisze o jakimś dziwnym zachowaniu Ryzenów, skokach temperatur, skokach napięcia itd. Jak to w końcu jest? Ja zawsze miałem Intela i nigdy żadnych problemów nie miałem.

 

Ryzen 3600 lub X jest znacznie lepszy od 9600KF? Bo 130 zł to nie wiele przy ogólnej cenie za ten zestaw.

 

Wiem, że przydał by się 2080S, ale tak to można w nieskończoność, lepszy procek, lepszy ram, lepsze to i tamto, tylko to za darmo nie jest :D

Tak jak pisałem, nie gram w te wszystkie Tomb Raidery, Far Cryie, które zarzynają sprzęt, gram raczej w mniej wymagające gry.

 

Zresztą monitor pewnie i tak będzie stał przez kilka lat, więc pewnie z czasem jak wyjdą nowe karty, to pewnie się ją zmieni :)

Link to post
Share on other sites

Zostanę jednak przy Intelu oraz RTX 2070S. Ten zestaw jest trochę wydajniejszy od czerwonych. Fakt jest też droższy, no ale coś za coś.

 

 

Zestaw teraz prezentuje się tak: https://proline.pl/koszyk/636807f2

 

Mam jeszcze pytanie, czy mój obecny cooler (Dark Rock Advanced C1) poradzi sobie z 9600KF po OC?

 

A jak reszta zestawu, zmienilibyście coś jeszcze?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...