Skocz do zawartości

Huawei P9 lite - problemy (nie) do rozwiązania?!


Recommended Posts

Dzień Dobry

Jestem nieszczęśliwym użytkownikiem Huawei P9 lite – 3-letniego. Zmagam się z poniższymi problemami. Ktoś miał podobne? Może mam coś popsute w ustawieniach? Telefon do serwisu Huawei za wiele nie rozjaśnił. Szkoda mi pieniędzy na nowy telefon, ale ten powoli staje się bezużyteczny.

- Żadna aplikacja śledząca telefon dziecka nie działa poprawnie. Także aplikacje pokazujące ile samemu jesteśmy w Internecie nie zawsze działają poprawnie

- Bateria: ma 25%, a po chwili... 5%. Podłączam ją w aucie do zwykłego USB, po 10 minutach ma znów 20%, po chwili używania 5% i pada

- Bateria pada nawet przy temperaturze 2-4C. Po prostu telefon się wyłącza, a po chwili jak się go włączy znów ma np. 50%.  

- Nie można ściągnąć aplikacji bez domowego WiFi, nawet na firmowym WiFi nie ściąga

- Przestało działać rozpoznanie linii papilarnych (to akurat najmniejszy problem)

- Aplikacja poczty Google nie otwiera większości załączników (pdf, jpg) mimo ściągnięcia Acrobata

- Nie zawsze można korzystać z Google Maps – czasem wyznacza trasę i potem nie prowadzi do celu. Szczególnie za granicą Polski. Roaming był OK, bo dostęp do Internetu działał (choć też nie zawsze). W Samsungu, ta sama sieć, wszystko było OK, podobnie jak w P10lite

- GPS we Włoszech nie działał także podczas użytkowania aplikacji do mierzenia liczby km jazdy na nartach, przez co nie mogłem zmierzyć dokonań...

- W pewnym momencie we Włoszech telefon nagle przestał rejestrować połączenia, nie można było też zadzwonić, SMS-y nie dochodziły. Pozostałe opcje działały normalnie. Dopiero po uruchomieniu ponownym można było zadzwonić

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli przez ten czas bateria nie była wymieniana to na bank trzeba od tego zacząć, dziwne wskazania poziomu baterii wyłączanie się telefonu przy niby wysokim poziomie naładowania. A druga sprawa że kiepsko działa to też pewnie następstwa słabej baterii. Telefon też ma jakieś spowalniacze i oszczędzanie energii które wpływa na wydajność.

Wymień baterie a przynajmniej połowa problemów powinna zniknąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...