Skocz do zawartości

Wiedźmin 3 - restart kompa


Recommended Posts

Witam,
Posiadam nietypowy problem z grą Wiedźmin 3. Podczas grania komputer mi się po prostu restartuje. Raz po 5 minutach, raz po godzinie. Najzabawniejsze, że to występuje w tak losowych momentach, że czasami np. nacisnę F5 by zapisać grę, albo zajrzę do ekwipunku i komp wali reseta...

Podczas grania temp gpu wynosi około 60 stopni 
Procka od 50-60

 

Specyfikacja 
GTX 1070TI

i5 4690k 4.3 GHz na 1.15v (przywracałem bios do domyślnych ustawień i na bazowych zegarach jest to samo)

Corsair H115i

Zasilacz Coolermaster g550m

 

Grałem jakoś 2h w Wolcen i wszystko normalnie, więc postanowiłem zrobić formata. System czysty, zaktualizowany, zainstalowałem steama, pobrałem Wieśka, pograłem chwilę i znów reset. Żaden bluescreen się nie pojawia, po prostu komputer się resetuje.

Potem pomyślałem, że może z dyskiem coś jest nie tak i gra nie wczytuje jakiś tekstur, ale crystaldiskinfo pokazuje, że wszystko git.

Od razu dodam, że robiłem testy OCCT, Furmark, AIDA64 - wszystko po 20 min i nic nie wywala. Teraz 25 min occt i nic. 

 

tZRvwEE.png

 

 

Link to post
Share on other sites

Testowałem memtest86 i nic nie wykryło w żadnej kości. Potem przeczytałem na necie, że HCI Memtest jest ponoć lepszy, to odpaliłem 7 okienek tak żeby cała pamięć RAM była zajęta. Przez godzinę też nie wywaliło żadnego błędu, więc uznam, że pamięć ram jest dobra.

 

 

Włączyłem OCCT tak jak napisał @lonialomax i wali reset. Czyżby zasilacz?

 

https://www.youtube.com/watch?v=vhaLEbmLDSA

 

EDIT:

Lol, wiecie w czym jest problem? Jeśli podczas testu nie ruszę okienka OCCT, to test będzie szedł cały czas. Natomiast jeśli poruszam oknem, to komputer się wyłącza. Ktoś spotkał się z czymś takim? Zaraz wrzucę film, to pokaże o co chodzi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ypcia5V3uQw

 

Tutaj, to ładnie widać. Na dodatek w trybie full screen jest to samo. Odpale full screen, test będzie szedł bez problemu, a jak np. nacisnę ESC żeby zakończyć test, to komp się resetuje. 

Edytowane przez Calvex
Link to post
Share on other sites

I tak masz lepiej niż ja gdy kumpel zainstalował mi grę i uruchomił ...graliśmy dwie i pół godziny ...

Następnego dnia ...mogiła.

Za chiny nie dała się uruchomić.

Do dziś gra nie uruchamia się na moim kompie. :)

Ale już tylko dni dzielą mnie od nowego kompa...

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem Corsair rm650x, a ten coolermaster przeżył ponad 5 lat, to może faktycznie wina PSU, ale pierwszy raz mam taką sytuację, że komputer wali restarta po jakieś losowej czynności i coś mi tu śmierdzi.

 

Ponad 21 minut testu i wszystko git. Zacząłem ruszać oknem i dead.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KQ58jNErNXY

 

I to samo jest w wiedźminie. Włączę Wiedźmina i nie będę nic robił, to gra pewnie i 24/7 będzie chodzić, ale podczas jakiś czynności jak otworzenie mapy, zapisanie gry poprzez F5, otwarcie ekwipunku, to komputer się dość często wtedy restartuje. W testach właśnie, to samo jest. Jak nic nie będę robić, to każdy test przechodzi...

Edytowane przez Calvex
Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie. Grałem w RE2 i się restartował komp w określonej lokalizacji. Potestowałem potem OCCT Power Supply test i normalnie zostawiony leciał bez problemu, ale jak w trakcie chciałem uruchomić przeglądarkę restart. Winnym był zasilacz, po wymianie śmiga wszystko jak trzeba.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...