Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna (pryszlosciowa) do phenom II X4 965 BE @4.0


Recommended Posts

Witam, w internecie było kilka tematów jaka karta nie będzie ograniczana przez mój procesor Phenom II X4 965 BE @4.0gHz, wyszło, że max to gtx 1050ti.

 

Wpadły mi w oko co prawda modele gtx 970 (400zl),msi rx480 8gb (450zl) oraz msi gtx 1060 6gb (520zl). Zdaje sobie sprawę, że nie będą one w pełni wykorzystywane, ale chciałbym w przyszłości zmienić mobo+procek+ram, ale póki co chciałbym pograć w gry na trochę wyższych detalach (aktualnie radeon hd5830). Która najlepiej kupić? Warto dopłacić do tego 1060 6gb? A może inny model karty będzie bardziej odpowiedni?

Link to post
Share on other sites

Jak już wiesz, każda z kart, które wymieniłeś, będzie w miejscach procesorowych ograniczana przez cpu. Jeśli ma być przyszłościowo, to bierz najmocniejszą/najnowszą konstrukcję, na jaką cię stać. Teraz karta będzie się trochę nudzić przy PII, ale po wymianie platformy rozwinie skrzydła. Staruszki pokroju gtx 970/rx 480 bym sobie darował, chyba że z pewnego źródła, bo taka karta będzie bez gwarancji i trochę loteria.

Link to post
Share on other sites

Na początek podaj pełną specyfikacje komputera (zasilacz - marka model oraz moc) ilość ramu, oraz rozdzielczość ekranu będzie prościej doradzić.

Tak jak sam wspomniałeś i kolega wyżej każda z wymienionych kart będzie ograniczona przez Twój procesor w większym lub mniejszym stopniu (zależnie od gry), jeśli natomiast planujesz wymianę mobo+cpu+ram i jeśli budżet pozwala to bierz GTX 1060 (6GB) - po wymianie reszty podzespołów nie będziesz musiał od razu wymieniać GPU i płacić 2 razy.

 

Średni procent "wąskiego gardła":

 

GTX 1050Ti - 32%

RX 480 - 57%

GTX 970 - 60%

GTX 1060 - 67%

 

https://pc-builds.com/calculator/Phenom_II_X4_980/GeForce_GTX_1060/0620Ve8A/8/ - tu porównanie (procesor wyższy model ale taktowanie bliższe Twoim 4 GHz, oraz GTX 1060 dosyć mocno ograniczona)

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Chieftec 500w

8gb ramu chyba 1333mHz

Rozdzielczosc full HD 1920x1080

 

W zasadzie nie wiem kiedy będę zmienial inne podzespoły (chyba jak się coś popsuje), więc wybiorę kartę graficzną aby najlepiej pasowała do tego procesora a mimo wszystko żebym zauważył różnice w wydajności :)

Edytowane przez YankeeJ
Link to post
Share on other sites

Co  byś tam nie wsadził karta będzie się nudzić. 

https://www.x-kom.pl/p/514186-karta-graficzna-amd-xfx-radeon-rx-570-8gb-gddr5.html

Coś takiego zamontuj i będzie na długo. Z używek możesz szukać 1060 lub 570/580 - najlepiej z gwarancją. 

Od siebie mogę dodać jeszcze, że mogę Ci tanio sprzedać i7 6700k plus płytę asus z170 pro gaming. 

Link to post
Share on other sites

Na ten moment tak, jednak jeśli planuje w przyszłości upgrade jednostki to lepiej wyposażyć się w mocniejszą kartę na zapas co by jej mocy nie brakowało. Oczywiście widziałem: 

 

W zasadzie nie wiem kiedy będę zmienial inne podzespoły (chyba jak się coś popsuje)
jednak tutaj nigdy nic nie wiadomo. Dodatkowo karta w miejscach graficznych powinna trochę więcej z siebie wydusić - więc kupno takiego 570 na zapas może mieć sens. btw może kupi ode mnie procesor ? A wtedy to już nawet w 2070 może inwestować  :rotfl:  :rotfl: 

 
Link to post
Share on other sites

Kwestia tego kiedy będzie autor zmieniał ten sprzęt, bo się okaże, że kupi gtx 970 za 400, a w momencie zmiany cpu będą chodziły już po 200np. Także utopione 200 zł.

Druga sprawa to warto tak czy inaczej wsadzić tam coś lepszego od hd5830. Ja bym chyba szukał jak najtańszego gtx960 (220zł) chyba, że reszta kompa będzie zmieniana w ciągu 3-4 miesięcy to można i coś lepszego zaaplikować.

 

Dodatkowo w zależności w co gramy wymienił bym proca na fx 6300 lub 8300 w zależności od ceny i posiadanej płyty. Fx6300 pewnie można wymienić za phenoma 1do1.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej przyszłościowa będzie 2080Ti - na pewno obecny procesor będzie w pełni wykorzystany, i dodatkowy power nadejdzie w tonach po zmianie platformy :)

 

A na powaznie to w 2010 roku miałem Phenoma II X4 955 @ 4,0 GHz i nawet GTX 470 była w Crysis i Crysis Warhead solidnie ograniczana przez procesor.

 

Nic powyżej GTX 960; 750 Ti lub w ostateczności RX 560 nie ma sensu tam pchać, chyba że faktycznie w najbliższych tygodniach planujesz wymianę procesora, pamięci i płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej przyszłościowa będzie 2080Ti - na pewno obecny procesor będzie w pełni wykorzystany, i dodatkowy power nadejdzie w tonach po zmianie platformy :)

 

A na powaznie to w 2010 roku miałem Phenoma II X4 955 @ 4,0 GHz i nawet GTX 470 była w Crysis i Crysis Warhead solidnie ograniczana przez procesor.

 

Nic powyżej GTX 960; 750 Ti lub w ostateczności RX 560 nie ma sensu tam pchać, chyba że faktycznie w najbliższych tygodniach planujesz wymianę procesora, pamięci i płyty głównej.

 

Tu się zgodzę, i trochę nie zgodzę, autor tematu jasno zaznaczył w tytule że wybór karty ma być przyszłościowy, nawet wspomniał że planuje (za jakiś czas) wymianę głównych podzespołów, moim zdaniem Twoje propozycje są "uszyte na miarę" pod aktualny procesor, ale przy wymianie procesora na coś mocniejszego autor znowu stanie przed dylematem, znowu wymieniać kartę graficzną ? czy korzystać z zestawu w którym karta graficzna będzie najsłabszym ogniwem ?

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...