Skocz do zawartości

Głośniki aktywne + Wzmacniacz


Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie.

Kwota do wydania około 1300 zł. max 1500 zł 

Podpięte będą do Tv , Pc  przez optyka i coaxial (sygnatura) + słuchawki(z czasem bezprzewodowe)

Do filmu ,gier i czasem do słuchania rocka ale z netu.

Pokój około 25 m odległość oglądania około 4,5 m, grania 2,5 m.

Na oku mam :

Microlab solo 16 https://allegro.pl/oferta/microlab-solo16-glosniki-do-komputera-tv-180w-bt-8651822049

Edifier R2750DB lub R2730DB nie wiem czym się różnią (nowe).

Używka Edifier S1000DB za około 900 zł. na gwarancji.

 Fiio K5 lub K3.

Czy wzmacniacz dużo wniesie do brzmienia w/w kolumn podpiętych do sprzętu w sygnaturze, czy dopłacić do droższych kolumn i obejść się bez wzmacniacza.

Może inne propozycje (tylko kolumny aktywne) z góry dziękuję.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nowe a stare edifier długością kabla się różnią.
i frontem układ głośników i inna kopułka , a jeśli chodzi o ten wzmacniacz to myślałem że słuchawki na słabej integrze w mobo potrzebują   daca do lepszego brzmienia i tak samo co do głośników nie wiem czy podpięte głośniki pod mobo będa dobrze grały może integra za słaba itd ...nie siedzę w tym.
Link to post
Share on other sites
i frontem układ głośników i inna kopułka , a jeśli chodzi o ten wzmacniacz to myślałem że słuchawki na słabej integrze w mobo potrzebują daca do lepszego brzmienia i tak samo co do głośników nie wiem czy podpięte głośniki pod mobo będa dobrze grały może integra za słaba itd ...nie siedzę w tym.
Integre miałem na bysli DAC+AMP w jednej budzie a nie realteca z MOBO xD

 

Ppoparz ja wygląda aune x1s to zrozumiesz

Link to post
Share on other sites

 

 

Ppoparz ja wygląda aune x1s to zrozumiesz
 

Tak ale koszta i wygląd nic mi nie mówi jak mówiłem jestem w tym temacie jak z językiem Chińskim,

 

 

Mylisz dac że wzmacniaczem
i dlatego zapytałem i poprosiłem o pomoc w tej kwestii.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@up lub wzmak/ amplituner z wbudowanym dackiem i głośniki pasywne (standardowe)... co polecam bardziej. Jeśli tylko nowe Cię interesują to wiadomo wyjdzie drożej ale jeśli w grę wchodzą używki to można nieraz ciekawy set złożyć za relatywnie niewielkie pieniądze.

 

DAC- to przetwornik analogowy-cyfrowy dźwięku - innymi słowy zamienia dźwięk z formatu cyfrowego (np.coaxial/optical) na sygnał analogowy (taki jak do głośników) ale trzeba ten sygnał jeszcze czymś wzmocnić - wzmacniaczem zewnętrznym w przypadku kolumn paswynych lub wzmacniaczem wbudowanym w przypadku kolumn aktywnych. Co do jego jakości pewnie można polemizować no ale jest.

 

Chyba że są jakieś w tych kwotach godne polecenia głośniki aktywne z wbudowanym również DAC'kiem (nie wiem nie latam w takim sprzęcie).

Wtedy wpinasz tylko sygnał i wsio.


Edit:

 

No przecież Edifier S1000DB o których piszesz to tegu typu konstrukcja z wbudowanym DACkiem i wzmacniaczem

 

https://www.edifier.pl/product-pol-44-Edifier-S1000DB.html


Nawet klawe standy do tego idzie dokupić

https://www.edifier.pl/product-pol-56-Stojaki-Edifier-do-S1000DB.html

 

Natomiast co do jakości samego dźwięku się nie wypowiadam - nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z aktywnymi konstrukcjami.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...