Skocz do zawartości

MSI P67 C45 B3 + i5 2500k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Vister81,

Recommended Posts

Hej.

Zmieniłem sobie platformę - z LGA 1156 na LGA 1155. Nowy zestaw taki jak w temacie.
Po podłączeniu (poprawnie) wszystkich przewodów i złącz, komputer się uruchamia ale nie wchodzi w POST. Nie wykrywa mi karty graficznej (a diody zasilania i wentylatory sugerują, że zasilanie do niej dochodzi), przez co mam po prostu czarny ekran - nie znaleziono sygnału. Wszystkie wentylatory pracują, diody LED zasilania CPU również świecą.

Przewód HDMI sprawdzony, komputer jeszcze wczoraj działał na i5 750 i MSI P55-GD65.

Niestety nie mam podłączonego pc speakera, zrobię to dopiero jutro - może do tego czasu ktoś z Was da radę mi pomóc?
Kwestia przestarzałego BIOSu? 

Dzięki!

Edytowane przez Vister81
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zmiana trochę bez sensu, chyba że dopłata wyniosła z 50zł maks.

 

Chciałem napisać abyś podłączył monitor pod integrę, ale ta płyta chyba nie ma złącz. Wyjmij procesor z socketu i sprawdź czy piny nie są powyginane.

Ewentualnie odłącz wszystko i spróbuj odpalić na jednym ramie i bez dysków. Jeśli nie zadziała to przełóż ram w inne gniazdo i kolejna próba.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z sensem czy bez sensu - nie w tym rzecz [:

 

P67 nie obsługuje zintegrowanej grafiki, nie ma takich złącz.
Piny są proste, sprawdzałem przed montażem.
Podpinałem jeden, w 100% sprawny RAM, bez żadnych dodatkowych złącz typu hdd, usb, itp. Wciąż "no signal".

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Sprawdziłem dwie karty, podpiąłem głośnik do odsłuchania błędów i... Niczego się nie dowiedziałem. Wciąż brak sygnału.

EDIT
Udało się. Komputer ożył.

Jednak pomogła jedna z kart graficznych, która po wymianie baterii BIOSu (stara miała niecałe 3V, nowa ponad 3.3V) odpaliła obraz. Dalej z górki - aktualizacja BIOSu, montaż właściwej karty i... system się nie bootował.
Walczyłem z dyskiem SSD półtorej godziny, ale za którymś razem się udało :]

Temat do zamknięcia. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Vister81
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...