Skocz do zawartości

Problem z plamami na monitorze ASUS TUF VG27AQ


Recommended Posts

Witam,

 

Po dobrej passy z kupowaniem wszystkich podzespołów do komputera musiało się coś wykrzaczyć...

 

Zakupiłem nowy monitor na redcoon ASUS VG27AQ i po podłączeniu i załączeniu wielkie rozczarowanie jakością matrycy :/

 

Matryca ma kilka "plam" nie bad pikseli tylko plam :/ Czy ktoś spotkałsię z czymś takim? przez weekend infolinia serwisowa ASUS'a nieczynna, czy uda się coś z tym zrobić? jak myślicie? poniżej zdjęcia

 

http://tomaszstankiewicz.com/DSCN5180.JPG

http://tomaszstankiewicz.com/DSCN5178.JPG

 

Chyba jakiś problem w ASUS'ie z kontrolą jakości :/

Link to post
Share on other sites

Hehe rozumiem że monitora używasz do oglądania jednolitych kolorów? Tylko VA nie ma tak mocno widocznych plam. Obejzyj sobie na YT recenzje różnych monitorów i matryc

 

Kruchy

Nie no ja sobie zdawalem z tego sprawe ale nie pomyslalem że może ich byc aż tyle, lekko licząc jest około 10, na zdjęciu nie widac tego tak mocno, widac to na kazdych jasnych kolorach, nie tylko jednolitych :/

Link to post
Share on other sites

Puść jakieś filmy odpal jakieś gry jak będzie to bardzo widoczne to reklamacja a jeżeli nie to daruj sobie

P. S. Tak przy okazji to szkoda że nie brałeś 1440p jak kolega pisał w innym wątku FHD przy 27 calach to trochę pikseloza

 

Edytowane przez Kruchy81
Link to post
Share on other sites

To napisz do suportu producenta albo dzwoń to powiedzą co i jak

Może pobaw się ustawieniami

Kruchy

Musze pooglądać na yt bo wydaje mi sie ze trafiłem bardzo niezdrowy egzemplarz pos tym względem hehe

Puść jakieś filmy odpal jakieś gry jak będzie to bardzo widoczne to reklamacja a jeżeli nie to daruj sobie

P. S. Tak przy okazji to szkoda że nie brałeś 1440p jak kolega pisał w innym wątku FHD przy 27 calach to trochę pikseloza

Ten asus jest 1440p ;)

Link to post
Share on other sites

Hehe rozumiem że monitora używasz do oglądania jednolitych kolorów? Tylko VA nie ma tak mocno widocznych plam. Obejzyj sobie na YT recenzje różnych monitorów i matryc Kruchy

pierdoły opowiadasz , to jest wada matrycy , reklamować bez wahania

Link to post
Share on other sites

pierdoły opowiadasz , to jest wada matrycy , reklamować bez wahania

Oglądam właśnie 3 test na yt i nigdzie o tym nie wspominają właśnie, ladnie wszystko tam wygląda na jasnych kolorach.

 

Ktoś miał do czynienia z serwisem monitorow asus? Moze przysylaja nowy i odbierają stary? ;)

Link to post
Share on other sites

Oglądam właśnie 3 test na yt i nigdzie o tym nie wspominają właśnie, ladnie wszystko tam wygląda na jasnych kolorach.

 

Ktoś miał do czynienia z serwisem monitorow asus? Moze przysylaja nowy i odbierają stary? ;)

co do asusa to poczytaj bo nie chcę wprowadzać w błąd ale matryca na 100% jest uszkodzona 

Link to post
Share on other sites

Ha! Super, sprawdze jak bede domu. Dzieki wielkie

 

Wyni:

 

czerwony martwy piksel nma czarnym tle lewy gorny rog
czerwony martwy piksel nma białym tle lewy gorny rog poniżej pierwszego
czerwony martwy piksel na białym tle lewy środek poniżej drugiego
czerwony martwy piksel na białym tle lewy środek poniżej trzeciego
5 czarnych pikseli na czerwonym tle
czarny martwy piksel na niebieskim tle środek góra
plamy w dolnej prawej części monitora
 
muszę poczytać jakie są normy bo nie znam się na tym, ale wydaje mi się że trochę dużo tego...
Edytowane przez staniorek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...