Skocz do zawartości

Sonda : Duda vs Błońska


  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Duda
      18
    • Błońska
      11


Recommended Posts

Kolego, może najpierw zapoznaj się co to jest inteligencja. Jeśli uważasz, że to jest wynikiem ukończenia studiów, to do tej grupy niestety nie należysz.

Zapewniam Cię, że studia lekarskie są jedne z najcięższych. Jeśli myślisz, że lekarze nie są inteligentni to zapewniam Cię,że nie mogli by leczyć. Ponieważ jaka kolwiek diagnoza była by za trudna. Lekarz właśnie używa wiedzy i inteligencji. Musi często wysłuchać pacjenta, zrozumieć co mówi i pomóc mu. Bez inteligencji nie było by to możliwe. Ponieważ pacjent może mówić nie składnie itd... Oczywiście lekarzą pomagają rengeny, wykaz moczu itd... ale rozmowa z pacjentem jest też istotna.

Link to post
Share on other sites

Ale brednie. Pomiędzy od 2007 do 2014r. Masę lekarzy wyjechało zagranice. Jeśli sądzisz,że lekarze to nie inteligencja to Ci współczuję. Aha jeszcze jedno. Zwolennicy PIS nie wspominają dobrze komuny. Dobre wspomnienia mają wyborcy SLD, platformy itd... Przecież razem szli do parlamentu europejskiego.

PiS to dosłownie konserwatyści wspierający się niejawnie komunistyczną demagogią wyrwaną z manifestów marksistowskich. Analizę ich retoryki politycznej chyba nawet pokazywałem na tym forum w wykładzie profesora Bralczyka. Bardzo łatwo zauważyć na czym opierają swoje hasła polityczne - i nie jest to chłodna analiza faktów tylko przekaz oparty na emocjach i ideologii. Taki populizm trafia do prostych ludzi, ale jest tragiczny w dłuższej perspektywie dla wszystkich.

Pierwsza kwestia na temat inteligencji - mamy wiele rodzajów inteligencji, którą możemy rozpatrywać w różnych kategoriach. Problematyka inteligencji, jej rodzajów jest szczególnie dogłębnie analizowana w kontekście systemów sztucznej inteligencji, gdzie bardzo łatwo dostrzec ten paradoks - AI może posiadać wysoko zaawansowaną inteligencję w bardzo wąskim polu specjalizacji, ale w przypadku wszystkiego co znajduje się poza tym obszarem jest bezradne - i tutaj mamy do czynienia z koncepcją tzw. inteligencji ogólnej, którą charakteryzuje się właśnie człowiek.

Oczywiście, że lekarze specjaliści zaliczają się do grupy społecznej definiowanej jako inteligencja i oczywiście, że jest to jeden z najbardziej wymagających zawodów (oraz można postawić tezę - najbardziej wartościowych).

Pytanie, co chcesz tą wypowiedzią wnieść do dyskusji? Pod jakim względem przedstawiona przez Ciebie ciekawostka podważa sens mojej wypowiedzi i czyni z niej brednie? W jaki sposób adresuje przedstawione problemy? To są przypadkowe dane korelacyjne, które na nic nie wskazują, bo korelacja nie implikuje przyczynowości w obrębie systemów opartych na zależności zmiennych losowych. Korelacja jest jedynie wskaźnikiem statystycznym, który nie służy do celów w jakich jest wykorzystywana, szczególnie chętnie przez polityków i ich propagandę społeczną. Takim sposobem można "udowodnić" wszystko, bo zawsze możesz znaleźć jakieś luźno ze sobą powiązane dane, które wykazują ze sobą korelację. Ja mogę w tym momencie postawić tezę - na podstawie korelacji - że umiejętność czytania ze zrozumieniem i stopień wykształcenia jest wynikiem rozmiaru stopy, bo istnieje ogromnie silna korelacja między tymi dwoma czynnikami. Czy zgodzisz się z tym stwierdzeniem? Widzisz absurd korelacji jako narzędzia politycznego? Politycy uwielbiają manipulować statystykami wyrwanymi z kontekstu, wręcz mógłbym napisać że istnieje coś takiego jak "polityczna matematyka", która formalnie przedstawia prawidłowe dane, ale umieszcza je w subiektywnym kontekście i wyciąga na ich podstawie wnioski jakie pasują autorowi w danym momencie. To taka forma cherry picking i research bias.

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Pani Małgorzata Kidawa Błońska twierdzi, że Bretix w Wielkiej Brytanii jest przez Polaków,którzy wyemigrowali z Polski. Najwięcej wyemigrowało za PO i SLD. No co się dziwić jak płaca była marna i duże bezrobocie. Szczególnie małe miasta i wsie to od czuły.

Edytowane przez jou300
Link to post
Share on other sites

No, teraz po ponad czterech latach to jest normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca, rzesze emigrantów tłumnie wracają do kraju, z jednej minimalnej pensji można kupić nawy samochód, a po półrocznym oszczędzaniu dom z widokiem na budynek cyrku w W-wie.

Do tego emerytury, aktualnie emeryt z jednej minimalnej emerytury może kupić bilet na rejs I-są klasą dookoła świata i jeszcze mieć sporo na rozrywki w kasynach i barach statku.

 

Albo jeszcze jesteś dzieckiem, albo żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, albo masz zwarcia pod kopułką - innego wyjścia nie ma.

 

 

Jaki masz cel w pisaniu tych bredni, kłócić nas, czy robić "gównoburzę"?

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Za SLD potem PiS i początek PO było ciężko z pracą, to były lata 2001-2010. Pamiętam jak zapisałem się po studiach w Urzędzie Pracy (mazury, 50km od Olsztyna) to przez 4 miesiące nie było nic a sam szukając pracy waliłem z 200 cv tygodniowo, na koniec wyjechałem do UK. 

 

Teraz z rodziny (to samo miasto) po liceum dziewczynie nie poszła matura i miała za słabą ocenę na medycynę więc postanowiła rok poświęcić na naukę i poprawę matury, żeby iść na te studia wymarzone. Żeby mieć ubezpieczenie poszła zapisać się w UP, dostała książkę, w której było z 200 ofert pracy wszelakiej. 

 

Dodatkowo jak ja szukałem pracy po studiach to było standardowe, 10 lat doświadczenia i pierdyliard certyfikatów itp. Teraz prawie wszędzie, nic nie musisz umieć my Cie nauczymy tylko cho do pracy.  

 

Teraz pytanie, ile zasługi w tym rządzących a ile zwykłych ludzi (przedsiębiorców), koniunktury światowej i regionalnej, kasy z UE. 

Link to post
Share on other sites

No, teraz po ponad czterech latach to jest normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca, rzesze emigrantów tłumnie wracają do kraju, z jednej minimalnej pensji można kupić nawy samochód, a po półrocznym oszczędzaniu dom z widokiem na budynek cyrku w W-wie.

Do tego emerytury, aktualnie emeryt z jednej minimalnej emerytury może kupić bilet na rejs I-są klasą dookoła świata i jeszcze mieć sporo na rozrywki w kasynach i barach statku.

 

Albo jeszcze jesteś dzieckiem, albo żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, albo masz zwarcia pod kopułką - innego wyjścia nie ma.

 

 

Jaki masz cel w pisaniu tych bredni, kłócić nas, czy robić "gównoburzę"?

Nie napisałem, że ludzie nie emigrują teraz. Jasne, że emigracja jest ale nie taką skalę jaka była przed 2014r. A jeśli chodzi o wypowiedzi Błońskiej, no cóż, tak mówi i też na to wpływu nie mam. A jeśli chodzi o brednie. Jasne trzeba słuchać góru TVN i przemilczać co robiło PO od 2007r. Jakie było bezrobocie itd... Jasne masz ludzi za idiotów.

Za SLD potem PiS i początek PO było ciężko z pracą, to były lata 2001-2010. Pamiętam jak zapisałem się po studiach w Urzędzie Pracy (mazury, 50km od Olsztyna) to przez 4 miesiące nie było nic a sam szukając pracy waliłem z 200 cv tygodniowo, na koniec wyjechałem do UK. 

 

Teraz z rodziny (to samo miasto) po liceum dziewczynie nie poszła matura i miała za słabą ocenę na medycynę więc postanowiła rok poświęcić na naukę i poprawę matury, żeby iść na te studia wymarzone. Żeby mieć ubezpieczenie poszła zapisać się w UP, dostała książkę, w której było z 200 ofert pracy wszelakiej. 

 

Dodatkowo jak ja szukałem pracy po studiach to było standardowe, 10 lat doświadczenia i pierdyliard certyfikatów itp. Teraz prawie wszędzie, nic nie musisz umieć my Cie nauczymy tylko cho do pracy.  

 

Teraz pytanie, ile zasługi w tym rządzących a ile zwykłych ludzi (przedsiębiorców), koniunktury światowej i regionalnej, kasy z UE.

 

Każdy głupi wie, że teraz jest owiele łatwiej z pracą. Wiem bo sam przerabiałem. Jak w 2011r szukałem pracy. Prawdziwa katorga. A teraz wszystko robią abym nie odszedł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c&t=2s  Porównajcie to co obiecał i co zrealizował.

Tu taki inny temat https://www.tvp.info/46226537/rezolucja-przeciwko-polsce-kto-z-europoslow-z-polski-glosowal-za-lista żeby głosować przeciwko własnemu krajowi to trzeba być ............

Edytowane przez Yahoo.K
Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c&t=2s  Porównajcie to co obiecał i co zrealizował.

Tu taki inny temat https://www.tvp.info/46226537/rezolucja-przeciwko-polsce-kto-z-europoslow-z-polski-glosowal-za-lista żeby głosować przeciwko własnemu krajowi to trzeba być ............

Ale niestety niektórzy w to nie wierzą. Mają tylko w głowie brednie ,że PiS chce Polexit.

Mam z tego niezły ubaw.

Link to post
Share on other sites

Co pamiętam kiedy PO było przy władzy to podnieśli wiek emerytalny i podatki nic innego nie zrobili do tego posprzedawali co nieco dobrego polskiego. Z pracą nie było tak kolorowo, połowa moich znajomych to wyjechała na zachód. Teraz praca jest i można przebierać.

Link to post
Share on other sites

Mi jest dobrze tylko wtedy jeżeli ludzie mają piniędze. Wtedy mam i ja... Więc od dwóch lat czuję że mają bo się nie wyrabiam, a nawet często odmawiam.

Jest różnica, u mnie to samo sezon całym rokiem jak ludzie mają to i my mamy co robić. U mnie pensja przez ostatnie dwa lata podskoczyła 100% + premie dodatki. Ale za uczciwą i solidną pracę powinno się tak zarabiać.

Link to post
Share on other sites

Co pamiętam kiedy PO było przy władzy to podnieśli wiek emerytalny i podatki nic innego nie zrobili do tego posprzedawali co nieco dobrego polskiego. Z pracą nie było tak kolorowo, połowa moich znajomych to wyjechała na zachód. Teraz praca jest i można przebierać.

Ja dodam, że za PO były oferty pracy 1 zł za godzinę. Masakra.

Link to post
Share on other sites

Z kilku powodów Pani Błońska jest na pozycji przegranej. Po pierwsze PO olało totalnie przygotowanie swojego kandydata. Mieli kilka lat, aby „wyprodukować” jedną osobę, którą pokochają rodaczy. Lekko mówiąc zlali temat. Ba do tego stopnia, że starował kandydat z mojego miasta – o zgrozo. Za to skupili się na tym, aby robić zaciętą batalię kto co ukradł, co powiedział itp. Swój czas mieli już kilka razy. Niekoniecznie wykorzystali go w pełni. Obecnie pali im się grunt pod nogami. Widziałem dwie debaty z ową Panią i włos na  głowie mi się jeży, gdy stwierdza, że jest kobietą i jej się należy. WTF?

 

Jako osoba pracująca w dużej korporacji, malutki patriota oraz fan instrumentów finansowych. Chciałbym, aby kraj poprowadziła osoba, która zna się na polityce zagranicznej, posiada swoje mocne zdanie oraz jest ekonomistą z krwi i kości. Mamy kilka kart przetargowych, aby rozmawiać na arenie międzynarodowej w pierwszym szeregu ale nikt jasno nie potrafi powiedzieć „dość, to interes KRAJU”.

Link to post
Share on other sites

Kartą przetargową jest chociażby węgiel. Co by nie kombinowali jest potrzebny do tworzenia wodoru, i nawet go wydobywać nie trzeba tylko podpalić w kopalni. A mamy połowę węgla uni. Pewnie dlatego była wojna o zakłady azotowe... To przyszłość energetyki i motoryzacji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...