Skocz do zawartości

Modernizacja leciwego sprzętu - 3000-3500 pln


Recommended Posts

No cześć :) Planuje zmodyfikować swój komputer mój budżet to 3000-3500. Właściwie mam już kilka rzeczy na oku ale wolę zapytać się osób które się znają by się nie wpakować w bagno :D

Aktualnie posiadam :

Procesor - i5 3570k

Chłodzenie procesora - BQ Shadow Rock 2

Mobo - Msi z77a-g43

Ram - Corsair vegeance ddr3 2x 4GB 

Grafika - Aorus Rx 580 XTR 

Zasilacz - XFX Core 550W

Twardziel - WD Blue 1tb

 Jak widać komputer swoje lata ma. 

Myślałem by przesiąść się na nowe ryzeny ponieważ są bardziej przyszłościowym rozwiązaniem i w ciągu roku chciałbym przesiąść się z grania w 1080p na 2k.

A więc myślałem by zakupić :

Procesor - Ryzyen 7 3700x

Mobo - MSI B450 Gaming Plus Max

Ram - Crucial 2x8 GB Ballistrix Sport 3000MHZ ( czy te ramy będą dobrze działać z ryzenem ? )

Zasilacz - BQ straight Power 11 650 W czy Supremo FM2 650w ? jest prawie stówa dopłaty  do BQ i zastanawiam się czy warto.

Chłodzenie procesora - Stawiałbym na Grandisa 2 chyba że macie lepszą propozycje

Dysk -  GoodRam CX400 512 GB - głównie na system i jedną, dwie gry oraz HDD z starego komputera bym zostawił

Obudowa - myślałem nad Phanteks P400. Głównie zależy mi na miejscu na kable i by była w miarę możliwości chłodna i cicha

Grafika - Póki co budżet nie pozwala więc zostałbym chwilowo z RX  580 a następnie wymienił na 5700XT bądź 2080 super ( stąd plan na 3700x a nie 5 3600)

Co myślicie Panowie/Panie o tym ? Coś zmienić ? Będzie to razem dobrze współgrać ? Im mniej RGB tym lepiej.  Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez grimm3r
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest sens pakowania się w 3700X do gier jak zaraz nowe CPU od AMD. 

Zasilacz żadne SPC w tym budżecie. Rozważaj pomiędzy Seasonic Focus Plus albo GX choć ten pierwszy 550W spokojnie tutaj wystarczy. CX400 zmianiłbym mimo wszystko na BX500 od Cruciala bo jest on po prostu znacznie szybszy.

 

 

 

stąd plan na 3700x a nie 5 3600

 

 

Obecnie 3700X prezentuje w grach praktycznie taką samą wydajność co 3600. Czy odjedzie? Osobiście w to wątpię. Ryzen 7 1700 czy 2700 nadal nie odjechał od Ryzena 5. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowa - myślałem nad Phanteks P400. Głównie zależy mi na miejscu na kable i by była w miarę możliwości chłodna i cicha

P400A jeśli już, jak ma być chłodno to i Fractal Meshify C czy Enthoo Pro M TG.

 

 

 

Chłodzenie procesora - BQ Shadow Rock 2

Do sprawdzenia https://www.bequiet.com/pl/contact/coolermounting

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...