Skocz do zawartości

Kontroler ARGB i RGB bądź inny sposób podłączenia FC Prisma


Recommended Posts

Witam,

 

Poproszę o pomoc w podłączeniu wentylatorów PRISMA AL12 ARGB do MSI B450 GAMING PLUS MAX. Na płycie są tylko wejścia RGB wiec nie mam jak tego podłączyć. Próbowałem wpięcia pod kontroler AURORA od Silentium jak również pod kontroler od wentyli Corona RGB ale wszystkie są w standardzie RGB więc uzyskałem świecenie 2 diod na 2 wentylach (kupiłem 3pak).

Domyślam się, że potrzebuję kontrolera, tylko nie wiem który wziąć? Zależało by mi na kontroli poprzez USB na płycie, takie kontrolery ma Cooler Master ale chyba tylko RGB...

Czy kontroler z linku poniżej da się wpiąć w płytę pod USB i nim sterować?

https://www.ceneo.pl/74616696;pla?se=z3O9ShpCl5nfI7FoLhBE4vUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMInsjw0YCK5wIViY4YCh0m0QspEAQYASABEgJXaPD_BwE#tab=click

czy zwrócić wentyle i wziąć coś innego? Tego bym nie chciał...

Ewentualnie czy HUE 2 od NZXT to ogarnie? Tam są chyba złączki 4 pinowe, mimo że kontroler ogarnia adresowalne diody... (ja mam 3 piny a szerokość wtyczki ARGB jak w 4 pinowym gnieździe).

Fractal ma swój kontroler ale bardzo prosty i musiał bym go wyprowadzić na zewnątrz chyba.... Wolał bym sterowanie z płyty... A może są jakieś przejściówki z RGB na ARGB?

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem jak to ogarnąć. Dobrze gdyby rozwiązanie nie było droższe od wentyli :D

Z góry dzięki :)


EDIT: prawdopodobnie uwaliłem diody na wentylach (ARGB 5V) podłączając pod standardowe wejście na płycie głównej 12V?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...