Skocz do zawartości

Jak podkręcić Crucial Ballistix Sport LT z Ryzenem 3600


Recommended Posts

Cześć. Chciałbym się dowiedzieć jak podkręcić ram ze swoim Ryzenem 5 3600. 
Wersje która zakupiłem to :BLS2K8G4D30AESEK 2x8gb (czerwone)

Na początku ustawiłem DRAM VOLTAGE na 1.35 i XMP na 3000 Mhz, aby działało wszystko jak powinno.

 

Pytanie teraz - w jaki sposób podkręcać ram?Słyszałem, że na tych kościach można uzyskać lepszy OC. Czy to prawda?
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, bądź podesłać jakiś poradnik byłbym wdzięczny :) Dziękuje

 

@edit - płyta główna b450 Tomahawk MAX

Edytowane przez Kaynz
Link to post
Share on other sites

e9b4b15f1554974bmed.png

 

Musisz niestety to wszystko przyklepać do biosu - jeśli nie wiesz jak to zrobić poczytaj opisy w sieci.

Po wszystkim zapisujesz profil OC, robisz restart i jeśli ram wstanie robisz pełnego memtesta - stabilnie? zostawiasz, niestabilnie trzeba będzie pokombinować. Powodzenia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To są wyliczenia timinigów, Ciebie interesują pozycje zaznaczone na czerwono + tabelki z prawej.

 

Odpal ten kalkulator u siebie ustaw tak samo, osiem pierwszy pozycji z lewej, kliknij "Calculate SAFE" i "Compare timings".. wyświetlą Ci się z boku obecne ustawienia - pomoże Ci to odnaleźć w UEFI odpowiednią pozycje bo nie wszystko ma identyczne nazwy co w kalkulatorze napięcie ustaw na 1,42V płyta lekko pobije do 1,43V bo z doświadczenia wiem że 1,4V może być nieco za mało do stabilnego OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zostaw na  razie na auto. Nie wiem jak dokładnie wygląda twoje uefi.

 

 

 

I czy napięcia powyżej 1.4 będą bezpieczne?

Jedno z pytań na które nikt Ci jednoznacznie nie odpowie, każde OC robisz na swoją odpowiedzialność. Mogę tylko powiedzieć tyle że robiłem już OC różnych pamięci z takimi wartościami i po dziś dzień nic się z tym nie dzieje, z resztą więcej jak 1,45V nie puści Ci płyta i słusznie bo jest to rozsądna granica. Z resztą spróbuj potem zejść nieco niżej np. 1.4V sprawdź stabilność. Jeśli będzie ok, to możesz zostawić.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

+ dla pendzela

 

loto jak ufo

 

UserBenchmarks: Game 110%, Desk 132%, Work 101%
CPU: AMD Ryzen 5 3600 - 92%
GPU: AMD RX 5700-XT - 111.2%
SSD: Adata XPG SX8200 Pro NVMe PCIe M.2 512GB - 264.2%
SSD: Crucial MX500 500GB - 123.4%
HDD: Toshiba P300 1TB - 107.6%
RAM: Crucial BLS8G4D30AESCK.M8FE 2x8GB - 102%
MBD: MSI B450 TOMAHAWK MAX (MS-7C02)
 
ram.jpg
Polatałem wstępnie memtestem. Wydaję się być ok wszystko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...