Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Zbliża się czas na wymianę laptopa i niestety pojawił się ból głowy z powodu nadmiaru opcji, czasami z braku informacji.

 

1. Cena od 4200 do 4800zł.

2. Sprzęt nowy.

3. Matryca 17".

4. Zastosowanie do filmów, netu, autocada, mastercama, weekendowego grania w gry.

5. Większość tygodnia użytkowany stacjonarnie.

6. Aluminiowa obudowa (bo każdy mój laptop skończył połamany), matową matrycą, cichy, z sensownymi temperaturami, podświetlaną klawiaturą, łatwym dostępem do bebechów, "dającą radę" baterią.

7. Nie lubię pstrokacizny.

8. Bez systemu operacyjnego.

9. Rozpoczynając poszukiwania natrafiłem na Hyperbook Pulsar Z17S niestety 6600zł. to dla mnie zbyt absurdalna kwota. Następnie był Dreammachines G1660Ti-17PL28 Cena lepsza, ale nadal ponad "granicę rozsądku" i obudowa jest plastikowa. Później z pomocą przyszedł mi xkom, który wypluł Lenowo Legion Y540-17, Asus Rog Strice GHP Omen 17. Każda z powyższych seryjnych propozycji mieści się w moim budżecie, ma 17" matrycę, aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturka, procesor Intel Core i7-9750H, grafikę RTX1660Ti, matową matrycę. Do tej pory miałem asusy. Każdy do samego końca chodził, ale też zawsze mi się połamał. Jestem gotowy zejść z procesora i karty graficznej na rzecz niższych temperatur, rzadziej zaskakującego i cichszego układu chłodzącego, dłuższej pracy na baterii - lepszej kultury pracy.

 

Pytania mam zasadniczo dwa:

1. Których z tych trzech powyższych laptopów charakteryzuje się najlepszą kulturą pracy, bezawaryjnością, dostępem do bebechów? A może powinienem zwrócić uwagę na jeszcze inną propozycję?

2. Gdybym miał schodzić z wydajności, na jaką konfigurację podzespołów powinienem zwrócić uwagę, która montowana jest obecnie w aluminiowej obudowie z 17" matrycą?

 

Pozdrawiam,

Daniel

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z tych podanych to najlepiej chyba: 

https://www.x-kom.pl/p/507080-notebook-laptop-173-lenovo-legion-y540-17-i7-9750h-16gb-480-gtx1660ti.html

- tylko tu musisz liczyć się z tym, że będzie raczej trzeba zmienić pastę na jakąś renomowaną (kwestia temperatur) 

- poza tym dobry sprzęt objęty tym programem premium: https://lenovopremiumcare.pl/

 

albo:

https://www.x-kom.pl/p/509343-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-g-i7-9750h-16gb-512.html

- tylko tutaj dobre chłodzenie, ale głośne, ale liczy się skuteczność 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...