Skocz do zawartości

Czyszczenie chłodnic i innych komponentów - jak i czym?


Recommended Posts

Muszę przepłukać porządnie chłodnice z syfu, jaki zebrał się przez 4 lata (w tym czasie płyn był wymieniany 2 razy) oraz bloczek na GPU.

 

Jak do tego podejść, co użyć?

 

- Najpierw jakaś mieszaną octu z wodą, później destylką przepłukać?

- Czy zalać jakimś rozpuszczalnikiem, zostawić na noc i walnąć destylką?

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja puszczałem zwykłą wodę na kilka godzin pompką tylko przez chłodnicę (w wannie ;p). Potem płukanie destylką. Bloki rozkręcałem i czyściłem szczoteczka do zębów i płukałem destylką. 

Link to post
Share on other sites

Nie jest ciekawie.

 

Odkręciłem złączkę i widać że wewnątrz jest trochę syfu, szczególnie przy zaworach, z tej strony gdzie leciała woda.
Wstępnie podpiąłem wąż od natrysku - poleciało syfem - trochę tego było... :| W sumie to zrobiłem płukanie z 5 razy z rzędu (płucze i płucze i co jakiś czas wypada jakiś zielony paproch, albo zielona drobinka jakiegoś G.).

W międzyczasie przepłukałem octem i destylką. Na sam koniec raz jeszcze octem + destylka i szlauch. 

Teraz przygotowuję się do Mayhem Blitz. Nie wiem, czy będzie idealny, ale w instrukcji smędza że czynność trzeba powtórzyć 4-5 razy z pozostawieniem chłodnicy na 6-12 godzin :\

Więc przepłukałem go 2 razy samą destylką i chcę teraz zostawić go na noc (tak z 17 godzin) zalać tym Mayhem Blitz.

Mam niklowane korki - ciekaw jestem czy to nie zaszkodzi?

 

Albo walne na noc 17 godzin ocet z niewielką ilością wody destylowanej. Przepłuczę soda oczyszczoną, aby zwiększyć zasadowość - później destylowana woda tak z 3 razy i w ciągu dnia na 6 godzin zarzucę Mayhem Blitz...?

 

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...