Skocz do zawartości

Radeon 5870 XFX artefakty w 2D


Recommended Posts

Witam dostałem nowa kartę grafiki XFX (wymiana na nową w serwisie) dokładnie taka http://pclab.pl/art41865-7.html :) i mam mały problem ponieważ karta wyświetla mini artefakty w trybie 2D wtedy kiedy obniżą rdzen do 300 i pamięci do 400 ;/ dokładnie artefakty występują tylko w przeglądarce mozilla koło przycisków zamkniecia (jak ruszam okienkiem to arterkaty są cały czas w tym samym miejscu) Msi afterburen, a teraz najciekawsze :) Jak ustawie taktowanie pamięci na sztywno 1200 mhz to artefakty nie wystepują, w 3D również ich nie ma, i mam pytanie co mam teraz zrobić ? jest to możliwe że karta musi się rozgrzać ?

Link to post
Share on other sites

HEH ona jest nowa chodzi dopiero 2 dzień :) już chyba rozwiązałem problem, sterowniki w wersji 11.5 :)

A mam do was jeszcze pytanie na temat chłodzenie tej karty, jest ono bardzo głośne, wpadłem na pomysł aby zdjąć tą plastikowa osłone i zamontowac 2x 120 mm :) co sądzicie ? radiator wygląda na solidny (http://pclab.pl/art41865-7.html)

 

jednak nadal to występuje ;/ Ludzie obniżając takty GPU 425 mhz i pamięci 600 mhz też nie wystepują artefakty lecz napięcie jest stałe 1.16v, jest to możliwe że Bios dla trybu 2D jest źle skonfigurowany ?

Edytowane przez Łukasz94
Link to post
Share on other sites

No bez sensu trzymac w 2d takie napiecie.. dla mnie w 2d takty max to 200 na gpu - wtedy nazwalbym to oszczedzaniem energii.

jesli zamontujesz 2x 120 to bedzie gorzej.. jak zauwazyles finy na radiatorze są od góry przygięte by powietrze uciekalo srodkiem tylko - czasem lepiej nie poprawiac inzynierow:D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...