Skocz do zawartości

Skrzynka multimedia + drobny rendering


Recommended Posts

Witam,

pierwszy raz będę składał komputer ponieważ gotowce nie są satysfakcjonujące.

Zależy mi na jak najmocniejszym procesorze, przyzwoitej karcie co dało wynik w postaci ryżena 2700x i GeForce 1650Super,

podaję przykładowe rozwiązanie pod taki komplet i liczę na sugestie :)

Potrzebuję rady jak dobrać kompatybilną płytę główną, ram i zasilacz

  • Zastosowanie komputera:                       Autocad, 3ds Max (GPU), internet, rzadko gry "na medium"
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:     wolałbym nie przekroczyć 3000
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?          teraz ale bez pośpiechu
  • Których części potrzebujesz?:                
  • łatwiej napisać których NIE potrzebuję:   dysków
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?:            nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 1440p
  • Specjalne wymagania:                            raczej główne założenia cena/wydajność: ryzen 2700x (fabryczne chłodzenie) i GeForce 1650Super, 32GB Ram-u
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? dysk SSD i HDD, kartę wifi
  • Własna propozycja zestawu:                  https://proline.pl/koszyk/2988dc17
  • Specjalne wymagania 2:                        chcę nieć możliwość w przyszłości dołożyć 32GB ramu i wymienić procesor na przyszły odpowiednik 3800x lub 3900x, przyszła grafika już nieistotna
Link to post
Share on other sites

 

 

Autocad, 3ds Max (GPU)

Przy takich założeniach zdecydowanie Ryzen 3600 z wydajniejszym pojedynczym rdzeniem nawet od 2700X. 

 

Słabe MOBO, kiepski jakościowo zasilacz, nieopłacalny model 1650S.

 

https://proline.pl/koszyk/4db0f32f

Ryzen 3600, płyta z lepszą sekcją która poradzi sobie z 3700X, lepszy jakościowo i cichszy zasilacz na topologii DC-DC, lepszy model GPU.

 

Można tu dopłacić te 30zł do SG1 TG gdzie masz okno i jeden wentyl więcej.


 

 

rzadko gry "na medium"

No to tutaj

 

 

1440p

za kolorowo nie będzie, chyba że grasz naprawdę w niezbyt wymagające tytuły i to nawet w niższej rozdzielczości niż natywna.

Link to post
Share on other sites

Przy takich założeniach zdecydowanie Ryzen 3600 z wydajniejszym pojedynczym rdzeniem nawet od 2700X. 

priorytetem jednak pozostanie render i dlatego sądziłem że 8 rdzeni będzie lepsze niż 6 (no i stówa taniej). 

 

 

 płyta z lepszą sekcją która poradzi sobie z 3700X, lepszy jakościowo i cichszy zasilacz na topologii DC-DC, lepszy model GPU.

ok, dzięki. chyba rzeczywiście tak zrobię

 

 

Można tu dopłacić te 30zł do SG1 TG gdzie masz okno i jeden wentyl więcej.

nie mam potrzeby oglądania wnętrza kompa. pozostanę przy tańszej obudowie, grafika i karta z niskim tdp więc wentylator sobie podaruję

 

 

rzadko gry "na medium"
1440p

monitor ładnie skaluje obraz 1080p, a cities skylines pójdzie, poza tym na prawdę rzadko... 1440 jest dla większej przestrzeni roboczej w programach. jak dla mnie 1650s starczy + jest w miarę energooszczędna ;), masz gdzieś porównanie tych 2 modeli? Albo dlaczego MSI jest lepsze?

 

i ostatecznie czy kości RAM dobrze dobrałem? 3000MHz CL16?

Link to post
Share on other sites

 

 

priorytetem jednak pozostanie render i dlatego sądziłem że 8 rdzeni będzie lepsze niż 6 (no i stówa taniej). 

Sam napisałeś

 

 

3ds Max (GPU)
 

wiec to i tak bez znaczenia, a tu i tak przewaga 2700X nie będzie na tyle widoczna bo liczy się ogólna wydajność procesora, jeśli mówimy o renderingu na gołym CPU.

 

 

 

Albo dlaczego MSI jest lepsze?

Ventus to kiepskie chłodzenie więc dopłacać do tej karty blisko 50zł to żaden interes.


 

 

zy kości RAM dobrze dobrałem? 3000MHz CL16?

W cenie 500zł nie dostaniesz raczej nic szybszego, obecnie RAM idzie w górę z tego co zauważyłem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...