Skocz do zawartości

asus ENGTS250


Recommended Posts

Witam, mam karte graficzna ENGTS250, zauwazylem ze MSI Afterburner pokazuje mi zegary karty:

 

Core clock: 675

Shader Clock: 1620

Memory Clock: 1000

 

Patrzac na rozne recenzje GTS250 widze zegary 738, 1836, 1100

 

czy ustawiajac takie wartosci u mnie, karta bedzie chodzic stabilnie bez wiekszego problemu?

 

zasilacz jaki posiadam to be quiet 530w pure power

 

gram praktycznie tylko w CoD4, przydalo by sie miec stale 250FPS czego narazie nie mam, karta na oryginalnych parametrach grzała sie MAX. do 51 stopni

 

Pozdrawiam, i czekam na odpowiedz

Edytowane przez 33dex33
Link to post
Share on other sites

Witam, mam karte graficzna ENGTS250, zauwazylem ze MSI Afterburner pokazuje mi zegary karty:

 

Core clock: 675

Shader Clock: 1620

Memory Clock: 1000

 

Patrzac na rozne recenzje GTS250 widze zegary 738, 1836, 1100

 

czy ustawiajac takie wartosci u mnie, karta bedzie chodzic stabilnie bez wiekszego problemu?

 

zasilacz jaki posiadam to be quiet 530w pure power

 

gram praktycznie tylko w CoD4, przydalo by sie miec stale 250FPS czego narazie nie mam, karta na oryginalnych parametrach grzała sie MAX. do 51 stopni

 

Pozdrawiam, i czekam na odpowiedz

 

pewnie tak, ale zapewne do tego trzeb podnieść napięcie max ile można w afterburnerze
Link to post
Share on other sites

Jak podniesc napiecie przez afterburnera? u mnie ta opcja jest na szaro

 

to w takim razie wpisz z 80% tego oc co to ludzi robią i potem po trochu do góry, katując ją przy okazji np. furmarkiem

 

aczkolwiek jak ci mało w grach FPS, to można zrobić taki, myk, tą grafę spokojnie idzie na allegro spylić za 300zł, a jaostatnio widziałem na forum pclab GTX260 SP216 za 290zł, czy GTX275 za 330zł, także pomyśl i nad tym

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Napięcie zostaw w spokoju ta karta nie ma regulacji, bez moda nie zwiększysz. Na domyślnym napięciu GTS250 robi 800-850MHz moja EVGA dała radę 845MHz ale to nie reguła, więc próbuj. Zacznij tak od 780-800MHz na rdzeniu i 1150 na pamięciach idz w góre testując furmarkiem i obserwując temperatury.

Przykładowe oc gts-a.

http://zapodaj.net/images/4ad59e05e5fa.jpg

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Wszystko ładnie pięknie, tylko czy mój GTS250 z dopiskiem EN da radę sie wogole krecic? bo mam wrazenie ze ta karta to jakas straszna lipa jest :/ skoro obnizone zegary od standardu

 

EDIT: sciagam tego furmarka, zaraz lukne co i jak..

 

tylko mam wrazenie ze przy sporym OC, bedzie sie grzac ta karta, a chlodzenie tutaj troche hałasuje :D

Edytowane przez 33dex33
Link to post
Share on other sites

Jest na to tylko jedna odpowiedz spróbuj, potencjał mały ale zawsze będzie jakiś.

EDIT: możesz użyć MSI Kombustora wbudowanego w Afterburnera tak jak ja. Co do temperatur to musisz obserwować i nie przekraczać 90st dla GTSa

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Ok odpalilem furmarka na parametrach 760, 1800, 1150

 

w 5 minucie zrobiłem screena, oto on http://img31.imageshack.us/img31/1082/furmark000000o.th.jpg

 

Doszedłem do 8 minuty, temp juz sie nie zwiekszala, max 83* było, lecz w 8 minucie zaczeły wyskakiwać dziwne paski (przypuszczam że to artefakty) i wyłączyłem.

 

Karta troche sie nagrzała, wiatrak tez nie chodził jeszcze na max.

 

chyba trzeba zmniejszyc te wartosci, bo jeszcze gdzies mi sie spali karta :D

 

P.S test 1920x1080 bez antyaliasingu

Link to post
Share on other sites

Ok odpalilem furmarka na parametrach 760, 1800, 1150

 

w 5 minucie zrobiłem screena, oto on http://img31.imageshack.us/img31/1082/furmark000000o.th.jpg

 

Doszedłem do 8 minuty, temp juz sie nie zwiekszala, max 83* było, lecz w 8 minucie zaczeły wyskakiwać dziwne paski (przypuszczam że to artefakty) i wyłączyłem.

 

Karta troche sie nagrzała, wiatrak tez nie chodził jeszcze na max.

 

chyba trzeba zmniejszyc te wartosci, bo jeszcze gdzies mi sie spali karta :D

 

P.S test 1920x1080 bez antyaliasingu

 

spokojnie miałem takąco robiła 121 stopni w furmarku i żyła :wariat:
Link to post
Share on other sites

No wlasnie chodzi o to że ten GTS wlasnie jest chyba w zielonej wersji bo cos z tyłu pisze O 40% oszczedzania energi, ale nic wiecej, zadnych ECO GREEN itp nie ma

 

zmniejszyłem na 738, 1836, 1100 i teraz chodzi juz bez artefaktów, więc to by był chyba MAX z tej karty :/

 

spróbowałem też na 100% obrotow wentylatora, i po 8 minutach tez sypaly sie artefakty, chociaz temperatura byla 78*

 

EDIT: jest to dokladnie te same pudelko, i ta sama karta co tu:

 

http://img196.imageshack.us/img196/6164/beztytuuof.png

Edytowane przez 33dex33
Link to post
Share on other sites

Ten egzemplarz więcej nie da rady. Tak jak myślałem skoro -40% prądu to producent oszczędził na podzespołach/chłodzeniu itp. więc z oc nici, tylko dociągnięcie do standardowych wartości :/

E: tutaj podobne do twoich problemy i odpowiedz benchmarka http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Na_pomoc_Niestabilny_Palit_GeForce_GTS_250_Green-34680.html

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

mój rekord a 3dmarku na tym gts 250

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-06/8e1ec55c/17149 4x3,718.jpg.html

hmm kurde miałem ta kartę 3 miechy coś nie widzę żebym ruszał napięcie jak to się mogło stać?? nie pamiętam cholera ale jak piszą że robi do 850 to pewnie z względu na lepsze podzespoły to msi szło pociągnąć do tych 830 z podniesieniem napięcia.

Teraz mam zagwozdkę czemu taka du*a byłem i nie dźwigałem napięcia wrr no cóż karta poszła do innego usera na allegro i był mega zadowolony ale nie ma się co dziwić chciał cichą, chłodną i w miarę wydajną kartę do 19" to ta karcioszka z 1gb była jak znalazł:)

wstyd mi:) nie popisałem się z tym overclocingiem:( ale wtedy to był napięty okres, żona w ciąży i od razu marudziła jak tylko grzebałem w kompie więc jak tylko miałem trochę wolnego to wolałem postrzelać przez neta w sof III.

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...